Skocz do zawartości

Marantz SR 7000-jaki zestaw 5.0, 5.1 lub stereo


xantiafan

Recommended Posts

Witam wszystkich!
Jestem tu nowy i potrzebował będę wielu rad ale od początku- jak w temacie!
Mam używany amplituner Marantz SR 7000 (kupiłem go sugerując się w zasadzie renomą marki).
Teraz potrzebuję zestawu kolumn do niego!!!
Budżet to ok 2000tyś PLN. Pokój to ok. 25m2 a słucham szeroko pojętego rocka z przewagą cięższych brzmień, ale oczywiście jakiś film lub dobry koncert też chciałbym obejrzeć, stosunek muza/film 90/10%.
Myślałem o zestawie 5.0 a o sub pomyśleć później. W grę wchodzi też sam zestaw stereo, wtedy myślę byłyby to nawet niezłe kolumny.
A może coś używanego doradzicie?
Jestem z Leszna w Wlkp. więc na odsłuch mam najbliżej do Poznania.
Zależy mi żeby to ładnie zagrało z tym Marantzem, a ponieważ poczytałem trochę opinii wiem że nie każde kolumny zagrają z tą marką dobrze.

Proszę mnie za bardzo nie wyśmiać za to co poniżej przeczytacie (chyba że taka będzie potrzeba)!!!
Czy wchodzi w grę coś takiego że kupię "lepsze" kolumny stereo, a z centralnym i satelitami pokombinuję tańszymi i/lub gorszymi używkami, lub za satelity tymczasowo podepnę kolumienki od pseudominiwieży Philipsa którą do tej pory używałem (z płyty wiórowej i plastikowymi frontami)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na razie widział to tak .Najpierw zakup dwóch frontów do stereo .Za tą kasę powinny być już niezłe .A potem w miarę przybywania kasy ,dokupić pozostałe elementy systemu 5,1. Popatrz na kolumny z oferty Magnata.ładnie grają i w danej serii są do kupienia osobno pozostałe kolumny do KD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o Pro Tonsil Siesta (stereo)- mają dobre opinię (jak za tą cenę) i niby w wadach wymienia się mało szczegółową górę co przy niby bardzo szczegółowym Marantzie może się zrównoważy? (co do szczegółowej góry w Marantz to też tylko zasłyszane opinię coś i fruwających żyletkach)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Mission M35i, lub M64i? Te kolumny też mają dobre opinię, choć nie znalazłem w czym jedne są lepsze od drugich M35i- 3 drożna, pasmo przenoszenia od niższych rejestrów i większa moc, no i większe. Z kolei "wyższe" oznaczenie sugeruję że M64i powinny być lepsze a o 250zł droższe? Nie orientuje się czy impedancja 8 ohm to problem dla 6 ohmowego Marantza?
I czy ktoś słuchał Marantza z Missionami?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu możesz podłączyć kolumny 8omowe lub 6 omowe do tego Marantza.
Obowiązuje zasada, że można podłączać kolumny o wyższej impedancji - czyli w tym przypadku 8 omów.

A przy okazji warto skorzystać z FAQ na Forum Audio i poczytać na ten temat
http://audio.com.pl/index.php?page=faq&katId=3

Co do kolumn - nie zawsze kolumny z 3 głośnikami są lepsze od kolumn z 2 głośnikami (w porównywalnych cenach). Bo jednak wszystko to kosztuje i zamiast 3 tańszych głośników można dać 2 droższe i efekt może być lepszy. icon_wink.gif
Więc tutaj należałoby posłuchać obu modeli Mission, najlepiej jak weźmiesz swój wzmacniacz i podłączysz w salonie audio do M35 oraz M64. W końcu Twoje odczucia z odłuchu są najważniejsze!

Wracająć do JBLa - przy powierzchni 25m^2 mogą prawidłowo zagrać zarówno ES80 jak i ES90 (ES100 zaleca się stosować dopiero od 30m^2).

Wzmacniacz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...