Skocz do zawartości

Amplituner + BR do 10 000 zł


Artrok

Recommended Posts

Witam.

Myślę o wymianie amplitunera i odtwarzacza BluRay. Ma służyć głównie do słuchania muzyki - ale też czasem do kina domowego. Kolumny Dali Zensor 7 + Dali Vokal + Dali Zensor 1.

Duża ilość koncertów na DVD i troszkę na BR. TV LG oled. Nie wiem czy lepiej dołożyć więcej do odtwarzacza Blu Ray, czy wystarczy taki do 2 tyś. a resztę przeznaczyć na dobry ampli? Proszę o poradę i ewentualnie w jakim sklepie kupić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz teraz amp? Masz wyjście pre-out? Jak słuchasz dużo muzyki a czasem filmy, to zdecydowanie kup dobry wzmacniacz sterofoniczny i podłącz go do preout z amplitunera - tak zasilisz przednie kolumny. Stereofoniczne źródła wysokiej jakości muzyki podłącz bezpośrednio do wzmacniacza by uzyskać najwyższą jakość, reszta co wielokanałowe do amplitunera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Rozważyłbym zatem Anthema MRX-540, to świetny kompromis pomiędzy muzyką a dźwiękiem wielokanałowym ( oczywiście jak na amplituner kina domowego ). Olbrzymim jego plusem jest system korekcji ARC, który znacząco poprawia walory odsłuchowe nie tylko w trybie wielokanałowym. Co do odtwarzacza to wybór wśród nowych urządzeń jest mocno ograniczony, biorąc pod uwagę, że zależy Ci na dobrym odsłuchu polowałbym na używkę z Oppo 103 lub coś z Pioneera. 

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałby to być amplituner kina domowego to polecam Anthem MRX540 lub Marantz SR7015, który zagra nieco żywiej ale nie tak muzykalnie jak Anthem. Alternatywą może być także amplituner z wyjściem preout taki jak np. Denon AVR X1600h + dokupić końcówkę mocy np. Atoll AM100 Signature czy Nuprime STA9. 

Z odtwarzaczy bluray zostaje Ci chyba jedynie rynek wtórny chyba, że poczekasz na nowość Reavon, która powinna być dostępna w naszym salonie na początku sierpnia. Z używanych odtwarzaczy BR polecam Oppo 103. 

Zapraszam po wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto czekać na nowe amplitunery Yamahy? Czy możę jakiś obecny model Yamahy? Anthem MRX540 raczej poza moim zasięgiem cenowym. Również Marantz kosztuje od 8500 zł w górę nie zmieszczę się z odtwarzaczem BR w 10000 zł. Oppo 103 znalazłem tylko dwie oferty na allegro ale troszkę się boję używanych. W jakiej cenie będą te odtwarzacze "Reavon".

Artur

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Artrok napisał:

Czy warto czekać na nowe amplitunery Yamahy? Czy możę jakiś obecny model Yamahy? Anthem MRX540 raczej poza moim zasięgiem cenowym. Również Marantz kosztuje od 8500 zł w górę nie zmieszczę się z odtwarzaczem BR w 10000 zł. Oppo 103 znalazłem tylko dwie oferty na allegro ale troszkę się boję używanych. W jakiej cenie będą te odtwarzacze "Reavon".

Artur

 

4 tys także propozycje jak zwykle trafione...

Edytowano przez tadekk55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odtwarzacz BR ma służyć tylko jako transport, to nie ma sensu skupiać się tak na jakości obrazu i dźwięku. Jeśli nie włączysz żadnych funkcji "poprawiania" obrazu i nie korzystasz z dekodera dźwięku w odtwarzaczu, to do amplitunera zostanie wysłany strumień danych cyfrowych przez port HDMI.

W takiej sytuacji jakość odtwarzacza ma zerowe znaczenie, liczy się tylko obsługa metadanych HDR i najlepiej, żeby odtwarzał je wszystkie, czyli oprócz HDR10 także Dolby Vision, Hybrid Log-Gamma i HDR10+ (dokładnie w takiej kolejności, czyli HDR10+ można sobie darować).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia dlatego pytam. Taką propozycję Rotel + Yamaha przedstawił mi jeden ze sklepów. Ewentualnie proszę o propozycję na wzmacniacz żeby grał fajnie w stereo i prosty amplituner na 5 głośników do kina domowego. Cena łącznie w okolicach 6 tyś. Ma obsługiwać 4K, radio internetowe, możliwość podpięcia odtwarzacza BR i konsoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Artrok napisał:

Nie mam pojęcia dlatego pytam. Taką propozycję Rotel + Yamaha przedstawił mi jeden ze sklepów.

Który? Trzeba go unikać i jasno to powiedzieć.

Musisz zrozumieć jedno. Żeby amplituner miał wyjście na PRE OUT czyli możliwość podłączenia zewnętrznego wzmacniacza to jest koszt 3000 zł w górę jako amplituner. I on ma drugą strefę, sieć itp.

15 godzin temu, Artrok napisał:

Jeszcze w planie kiedyś subwoofer.

Bez suba nie ma kina.

To może kup na razie samo stereo? Nie wiem ale mam wrażenie że trafiłeś na złych doradców wcześniej i jest wszystko odwrotnie pokombinowane.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę poczytałem i przemyślałem temat. Może od początku. Posiadam 5 kolumn Dali: 2 x Zensor 7, 2 x Zensor 1, Zensor Vokal. Na chwilę obecną rezygnuję z wymiany odtwarzacza Blu Ray. Poczekam aż będą lepiej sprawdzone nowe odtwarzacze "Reavon". W kwocie do 10 tyś. chcę zakupić sprzęt do którego można podpiąć telewizor 4K. z Netflixem itp. , dekoder sat.,  możliwość podpięcia konsoli. Koniecznie radio internetowe. Poza tym słucham bardzo dużo muzyki zarówno z płyt CD jak również z pamięci USB - pliki FLAC i mp3 320. Na chwilę obecną posiadam amplituner Denon AVR-X1000 z którego nie jestem za bardzo zadowolony. Dźwięk z niego jest raczej dość płaski. Nabiera barwy dopiero po mocnym podkręceniu głośności co jest dość męczące dla pozostałych domowników i na dłuższą metę również dla mnie. Zależy mi na słuchaniu muzyki cicho i wyraźnie. Mam nadzieję żę na nowym sprzęcie będę mógł zauważyć różnicę pomiędzy płytą CD a plikiem mp3. Jestem totalnym laikiem jeżeli chodzi o sprzęt audio. Z waszych podpowiedzi i z tego co wyczytałem najlepiej kupić amplituner KD z wyjściem pre out i połączyć to ze wzmacniaczem?, koncówką mocy?. Czy tak połączony sprzęt można sterować jednym pilotem? Czy nie trzeba przepinać kabli? Ewentualnie muszę kupić samodzielny lepszy amplituner KD. Myślałem o polecanym przez Pana Piotra: NAD 758V3 ale z tego co wyczytałem nie odtwarza on plików mp3. Z tego co napisał jeszcze Pan Piotr z "S4Home" w tej kwocie koniecznie muszę kupić subwoofer. Pomieszczenie 30 m2. Muzyka głównie rock progresywny, blues.  Kilkaset płyt CD, ponad 100 koncertów na płytach DVD i BR. 

Proszę o konkretne oferty na sprzęt. Nie chcę kolejnego amplitunera firmy "Denon". Chętnie podjadę do Oświęcimia jeżeli dostanę dobrą cenę. 

Pozdrawiam. Artur

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Artrok napisał:

Z waszych podpowiedzi i z tego co wyczytałem najlepiej kupić amplituner KD z wyjściem pre out i połączyć to ze wzmacniaczem?, koncówką mocy?.

Nie tak.

Najlepiej w stereo ominąć całkowicie amplituner. Jak szukasz jakości to ciężko ją będzie znaleźć jak korzystasz z pre amplitunera.

Najlepsza by była końcówka lub wzmak z dodatkowym wejściem main-in ( processor).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Zensory zostają to Denon odpada. I prawdę mówiąc Marantza też bym odrzucił. Jest ciekawszy ale to nadal nie to.

Tu polecał bym jednak Yamahe albo Onkyo.

Ale kiedy będa one dostępne tego nie wiemy.

Możesz kupić integre i w muzyce omijać amplituner AV a przy kinie korzystać z niego jako dodatkowego zasilania

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...