Skocz do zawartości

Tonsil maestro II 180


Tomasz Machniak

Recommended Posts

Witam jestem tutaj nowy i można powiedzieć że laikiem w sprawach audio.Upatrzylem sobie kolumny Tonsil maestro II 180 bo czytałem że mają fajny miękki bas a ja taki właśnie lubię mam stary amplituner Technics ax6 pokój 20 m , słucham YouTube jakieś filmy na netflixie kolumny są za 1300zl . Teraz pytanie czy te kolumny mają miękki bas i czy są warte swojej ceny , a może polecicie mi jakieś inne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w grę wchodzą tylko używane kolumny mój budżet to max 1500 zł tak żebym z żoną mógłbym spać w jednym łóżku 😁 Maestro mnie zainteresowały bo są dość szerokie i mają duże głośniki basowe.Pewnie to żaden wyznacznik dobrego basu ale mam stare kolumny Jamo i tam jest głośnik basowy 20cm a szerokość kolumny jakieś 25 cm.A jakieś 3 lata temu kupiłem STX F-200 ns i jeżeli chodzi o bas to STX niby maja ale taki dudniący i trzeba mocno podgłosić.Jamo miały o wiele łagodniejszy i taki mięsisty bas przy cichym słuchaniu muzyki . Dlatego sugeruję się rozmiarem głośnika basowego i szerokością kolumny, a te Pylon Pearl 25 są tylko troszeczkę szersze od moich STX. Kolumny mają stać w salonie więc też chodzi o wygląd a właśnie znalazłem coś takiego z tym że będę chyba musiał z nimi spać w salonie bo troszkę drogo ale piękne. https://allegro.pl/oferta/tonsil-maestro-ii-s-tna-180-unitra-kolumny-glos-10872999903

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa jakies na olx widze, ale nie znam tych kolumn, wiec nie wypowiadam sie ;) Najlepiej, jakbys mial mozliwosc odsluchac kilku modeli, nie sugeruj sie na sztywno opisem i wymiarami, bo jakbys wstawil takiego Altusa 300 do pokoju, to mysle, ze sluchalbys go pierwszy i ostatni raz, pomimo gabarytu glosnika :)

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tomasz Machniak napisał:

Chyba zostanę przy tych Maestro dość popularnej dużo opinii pozytywnych mają, wiem że odsłuch byłby najlepszym rozwiązaniem.Ale teraz ta cała pandemia więc.... A nowe kolumny poniżej 1500 to pewnie będą plastikowe 😁 chińczyki

A moze poczekac i troche dolozyc? Poszukaj w okolicy jakiegos salonu, wszyscy dzialaja i funkcjonuja bez problemow, a w ostatecznosci wiele sklepow z branzy wypozycza sprzet, to tez super opcja. Posluchasz nowego sprzetu, za 1500 czy 2000 pln, a uzywany kupic zawsze mozesz :)

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tomasz Machniak napisał:

Chcesz, to podjedz i posluchaj, tylko sprawdz, czy sprzedawca nic nie regulowal w elektronice, bo potem czesto mozna sie w domu rozczarowac. Nie podpowiadam, ale masz w okolicy gdzie uderzyc na odsluchy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to by było najlepsze rozwiązanie z tym że tu gdzie mieszkam nie ma żadnego salonu i jest problem bo czas mam napięty jak nie powiem co, jeszcze teraz wakacje i dzieci trzeba jakoś ogarniać bo  małe a chciałem sobie taki prezent zrobić na moją 40🍻 a ja należę do ty niecierpliwych i napalonych ludzi no nic jeszcze mam 2 tygodnie może jakaś perełka mi się trafi👍 no ale co mówisz że te Maestro nie są warte tego 1300? Czy nawet też za 1100? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2021 o 12:35, Tomasz Machniak napisał:

A Klipsch rf52 jak wypadają przy F3? bo F3 jest strasznie mało ogłoszeń.

 

 

 

RF52 to starsza niby wyższa seria. Ale to małe kolumny. Wyraźnie lepsze były dopiero RF 62

Dnia 24.07.2021 o 09:36, Tomasz Machniak napisał:

To jest dopiero futurystyczne.

chcesz inne o solidnym basie to Mission M34i. One grają wycofaną , łagodną górą i sporym dolem.

Może to?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram propozycję @S4Home. Klipsch F3 to kawał skrzyni z dobrym basem na 2x20cm. Słuchałem ich co prawda dawno temu ale zrobiły na mnie dobre wrażenie :) Basik ma pierd......ie i schodzi naprawdę nisko. Wysokie tony są wyraźne i fajnie grają blachy. Pamiętam, że wówczas, w salonie audio leciał na nich koncert Ulver i wydaje mi się, że w takich klimatach, rocku i muzyce elektronicznej powinny sprawdzić się bardzo dobrze. Przy 20mkw i dobrym piecu będziesz miał w salonie trzęsienie ziemi w filmach akcji. Co do Tonsili to tego modelu nie słuchałem. Słuchałem za to różnych Altusów i Mildtonów i zawsze była nędza. Słuchałem również Pylon Pearl na Tonsilach i też było słabo. Posłuchaj propozycji ludzi, którzy mieli do czynienia z różnym sprzętem bo po zakupie taniego, marketowego badziewia będziesz za tydzień myślał o czymś nowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch F3 są już za drogie ponad 2k wołają ale znalazłem mission M34i na które by mnie jeszcze było stać tylko martwi mnie bas refleks z tyłu bo nie mogę ich za bardzo odsunąć od ściany.

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-mission-m34i-150w-92db-8ohm-wisnia-prawie-40kg-dobor-audio-CID99-IDKz0Kj.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...