Skocz do zawartości

Magnat MR780 i prośba o poradę jakie kolumny podłogowe ?


blackviking

Recommended Posts

Witam Serdecznie.

Nie dawno zakupiłem Amplituner Magnat MR780 i podłączyłem do niego pozostałe kolumny podłogowe z poprzedniego zestawu Monitor Audio MR6. Z wielkim żalem stwierdziłem, że niskie tony gdzieś uciekły, jest ich zdecydowanie mniej. Lubię potężny, soczysty bass słucham muzyki różnej od rocka, metalu po hip hop, rap, trance itd.  Mam pytanie jakie kolumny podłogowe mógłbym zakupić do wyżej wymienionego Amplitunera zastanawiałem się nad AQ Wega 55 MKIII lub droższe AQ Labrador 26 MKIII pomieszczenie w którym gram, słucham muzyki  ma ok 20 m2. Proszę o pomoc opinie lub może poradę dotyczącą kupna innych kolumn podłogowych. W sumie budżet nie jest określony ale myślę, że modele które wstępnie wybrałem określają mniej więcej zakres cenowy :).

Pozdrawiam Dariusz 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten amplituner nie zagra mocno dolem.Przynajmniej nie na fabrycznych lampach.Posiadam go juz jakis czas i laczylem z przeroznymi kolumnami i zawsze wlasnie basu jest troszke malo.Jesli lubisz bardzo nisko schodzacy bas i tak zwane mocne kopniecie to ten Magnat raczej sie do tego nie nadaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, T Z6 napisał:

Ten amplituner nie zagra mocno dolem.Przynajmniej nie na fabrycznych lampach.Posiadam go juz jakis czas i laczylem z przeroznymi kolumnami i zawsze wlasnie basu jest troszke malo.Jesli lubisz bardzo nisko schodzacy bas i tak zwane mocne kopniecie to ten Magnat raczej sie do tego nie nadaje.

Rozumiem, podtrzymuję w takim razie temat w zakresie doboru kolumn bo i tak muszę je zmienić oraz dodaję pytanie jakie lampy mogę dokupić aby coś zmienić z niskimi tonami ?

Dziękuję za każdą opinię :)

Pozdrawiam Dariusz

Edytowano przez blackviking
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampami jeszcze sie nie bawilem.U mnie najlepiej jest z Heco Aurora 700.Ale i tak czesto slychac niedostatki basu.Jednak przy gatunkach typu hip hop czy techno jest bardzo duzo basu.Najslabiej wypada rock.Musisz poprosic branze o wypozyczenie kilku zestawow lub podjechac samemu i sprawdzic co tobie przypadnie do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Q21 napisał:

Może powinieneś posłuchać kolumn Pylon Audio z serii Diamond 28 to kolumny, które grają bardzo dobrze w basie i oferują bardzo dobrą dynamikę.

Rozumiem aczkolwiek co sądzisz o tych modelach ? AQ Wega 55 MKIII lub droższe AQ Labrador 26 MKIII głośniki niskotonowe 8 cali i do tego w labradorach Scan-Speak x2 ?

Pozdrawiam Dariusz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ich nie znam myslę że koledzy podobnie.

A powiedz mi jak na nie trafiłeś? Ze względu na wielkości? Upodobanie do starych Altusów?

Pierwszy raz o nich słyszę więc raczej tu na forum nie znajdziesz o nich informacji.

Z doświadczenia faktycznie polecam Ci Aurora 700 ELACI F6.2, starsze Mission M34i , starsze Klipsch Synergy F2, F3,

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2021 o 19:19, blackviking napisał:

Rozumiem aczkolwiek co sądzisz o tych modelach ? AQ Wega 55 MKIII lub droższe AQ Labrador 26 MKIII głośniki niskotonowe 8 cali i do tego w labradorach Scan-Speak x2 ?

Pozdrawiam Dariusz

Niestety nie znamy tych kolumn i ciężko jest się do nich odnieść. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Ja ich nie znam myslę że koledzy podobnie.

A powiedz mi jak na nie trafiłeś? Ze względu na wielkości? Upodobanie do starych Altusów?

Pierwszy raz o nich słyszę więc raczej tu na forum nie znajdziesz o nich informacji.

Z doświadczenia faktycznie polecam Ci Aurora 700 ELACI F6.2, starsze Mission M34i , starsze Klipsch Synergy F2, F3,

Piotr

 

Jak trafiłem a znajomy mi o nich wspomniał. Widziałem też recenzję na youtubie. Nie mam upodobania do starych Altusów bo moje pierwsze kolumny to były MR6 Monitor Audio.

Szukam mocnego bassu może to dlatego one.

PS. Może których z kolegów tu zaglądających będzie znał te ACOUSTIQUE QUALITY i się wypowie :) taka mała nadzieja :)

Pozdrawiam Dariusz.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Były-Forumowicz napisał:

Czyli co g....o ? :) ? bo ja aż tak się nie znam ;) Chociaż tam chwalą :P ?

Edytowano przez blackviking
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Były-Forumowicz napisał:

Przy zakupie przez internet masz 14 na odstąpienie od umowy i zwrot towaru. Wypożyczenie polega na wpłaceniu kaucji za towar i po uzgodnionym terminie decydujesz czy zostawiasz lub zwracasz towar. 

Najlepiej niech w tej kwestii wypowie się branża @S4Home @Q21

Aha to i tak muszę trochę kaski na taki ruch odłożyć ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Były-Forumowicz napisał:

Przy zakupie przez internet masz 14 na odstąpienie od umowy i zwrot towaru. Wypożyczenie polega na wpłaceniu kaucji za towar i po uzgodnionym terminie decydujesz czy zostawiasz lub zwracasz towar. 

Najlepiej niech w tej kwestii wypowie się branża @S4Home @Q21

Tak właśnie działa prawo konsumenckie. Wykluczeniem mogą być specjalne zamówienia ale o takich zamówieniach klient zawsze jest informowany. W tym przypadku myślę, że nie powinno być problemów z ewentualnym zwrotem. 

Jeśli byłbyś zainteresowany wypożyczeniem Heco Aurora to mamy kilka kompletów na stanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2021 o 19:25, T Z6 napisał:

Ten amplituner nie zagra mocno dolem.Przynajmniej nie na fabrycznych lampach.Posiadam go juz jakis czas i laczylem z przeroznymi kolumnami i zawsze wlasnie basu jest troszke malo.Jesli lubisz bardzo nisko schodzacy bas i tak zwane mocne kopniecie to ten Magnat raczej sie do tego nie nadaje.

Bzdura. Miałem magnata MR780. Miał bas jak z otchłani i to na trudniejszych kolumnach jak bowersy 683s. Szukaj w miare jasnych kolumn. Zresztą jest sporo na tym forum o kolumnach do tego magnata

Edytowano przez rafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafal napisał:

Bzdura. Miałem magnata MR780. Miał bas jak z otchłani i to na trudniejszych kolumnach jak bowersy 683s. Szukaj w miare jasnych kolumn. Zresztą jest sporo na tym forum o kolumnach do tego magnata

Wierzę... bo wcześniej było inaczej....

Ale pytanie... jak są objawy uszkodzonego wzmacniacza / amplitunera bo dziś zauważyłem jedną rzecz raz włączyłem i muzyka jak z garnka aż się płakać chciało.... wkurzyłem się i za godzinę włączyłem znów i dziwna rzecz niskie tony potężne..... aż na "membranach" było widać odchylenia tylko w pewnym momencie jakby na jednym kanale zabrakło mocy prawy głośnik przestał grać. Ściszyłem zrobiłem znów głośniej i było "ok". Hmmm i teraz mam pytanie czy na wzmacniaczu może zabraknąć mocy ? hmmm nie wiem jak to sprecyzować.

Pozdrawiam Dariusz

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...