Skocz do zawartości

Upgrade zestawu 5.1 typy


Dop5791

Recommended Posts

Witam forumowiczów.

Jak było do przewidzenia , człowiek ciągle czegoś szuka żeby poprawić.

Obecnie mam Onkyo 696 + fronty i centralny Tannoy Revolution R3 (stare ale jare) + sub Jamo SUB 660 + tylne Wharfedale .

Salon 30 m2, Odległość od głośnika do ucha 2,8-3,0m. Subwoofer stoi w jedynym możliwym miejscu , w samym rogu pokoju.

Zestaw służy głównie do kina   + muzyka z radia i tidala jako tło podczas przebywania w salonie. Płyty CD bardzo rzadko.

No i tak mnie kusi żeby coś poprawić/zmienić w głosnikach (żeby było bardziej kinowo).

Myślałem w pierwszej kolejności o frontach ,centralnym + subwoofer. Tylne zostawię bo to w sumie najmniejszy wpływ ma na dzwięk w kinie.

No i skoro kino to od razu pojawia się pierwszy typ - Klipsch.

Wstępnie rozważam odsłuch zestawu RP-6000 + RP-404C + SPL-120CE.

Subwoofer 15 calowy nie wejdzie mi na szerokość (R-115SW) więc pozostaje 12 cali.

No i co oprócz Klipsch możecie polecić w podobnym przedziale cenowym, lub ew  drożej. Monitor Audio Bronze/Silver, Focal Chora (?) , nie wiem jak centralny z tych marek w porównaniu do RP-404 (centrlany naprawdę robi robotę w kinie , a ten Klipscha  podobno to kozak). Pytanie czy wchodznie na wyższe przedziały cenowe radyklanie poprawi dzwięk czy jednak Klipsch ma najlepszy stosunek jakości do ceny.

Mieszanie marek w przypadku frontów i centralnego chyba raczej odpada z uwagi na spójność dzwięku - no chyba że ktoś ma inne doświadczenie w tej materii (np Focale i centrlany Klipscha?)

No i na koniec żeby nie było niejasności i niepotrzebnych postów - to jest zestaw do kina, nie do stereo.

Amplituner zostaje. Jeszcze :)

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dop5791 napisał:

Pytanie czy wchodznie na wyższe przedziały cenowe radyklanie poprawi dzwięk czy jednak Klipsch ma najlepszy stosunek jakości do ceny

Klipsche to efektywne i efekciarskie kolumny. Jak mają grać z przeznaczeniem głównie do kina to ciężko wskazać opcję która by była realnie klasę lepsza, a nie kosztowała majątku.

 

3 godziny temu, Dop5791 napisał:

Mieszanie marek w przypadku frontów i centralnego chyba raczej odpada z uwagi na spójność dzwięku - no chyba że ktoś ma inne doświadczenie w tej materii (np Focale i centrlany Klipscha?)

Nie spotkałem się jeszcze osobiście z rozdzielaniam marki w jednym systemie, nie licząc subwoofera i atmosów. Jak by było ze spójnością dźwięku? Nie wiem. Wiem za to że by wyglądało... no nie wyglądało.

 

2 godziny temu, Dop5791 napisał:

"strefa odsłuchowa" to nie jest 30 m2

Ok, 6000f będą faktycznie optymalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2021 o 11:15, Dop5791 napisał:

Mieszanie marek w przypadku frontów i centralnego chyba raczej odpada z uwagi na spójność dzwięku - no chyba że ktoś ma inne doświadczenie w tej materii (np Focale i centrlany Klipscha?)

Mam inne doświadczenia.

Klipsche słuchałeś? Czy co/ kto Cie na nie nakierował?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chciałbyś uzyskać bardziej kinowy efekt to Klipsch mogą Ci go zapewnić. Jest to przejrzyste i dynamiczne brzmienie. Bardziej wyrafinowane brzmienie ale również o jaśniejszym charakterze uzyskasz na Focal Chora 826set lub Magnat Signature 507set.  Monitor Audio Bronze 500set zaprezentują nieco spokojniejsze brzmienie z pełniejszą średnicą, warto byłoby także ich posłuchać. 

Odnośnie subwoofera polecałbym zwrócić uwagę na SVS PB2000 Pro lub REL HT1205. Z małych konstrukcji dobrym rozwiązaniem jest Velodyne DB10. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Jeśli chciałbyś uzyskać bardziej kinowy efekt to Klipsch mogą Ci go zapewnić. Jest to przejrzyste i dynamiczne brzmienie. Bardziej wyrafinowane brzmienie ale również o jaśniejszym charakterze uzyskasz na Focal Chora 826set lub Magnat Signature 507set.  Monitor Audio Bronze 500set zaprezentują nieco spokojniejsze brzmienie z pełniejszą średnicą, warto byłoby także ich posłuchać. 

Odnośnie subwoofera polecałbym zwrócić uwagę na SVS PB2000 Pro lub REL HT1205. Z małych konstrukcji dobrym rozwiązaniem jest Velodyne DB10. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wyceny. 

Dziękuję. No to już mi wystarczy z potencjalnymi kolumnami . Co do odsłuchu, to jestem z W-wy więc trochę kawałek. Ale jeśli chodzi o wycenę to chętnie skorzystam jeśli jest taka możliwość.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Dop5791 napisał:

Słyszałem w kinie tylko subwoofer 115 i robił robotę.

Olbrzym. To prawda.

15 godzin temu, Dop5791 napisał:

Dziękuję. No to już mi wystarczy z potencjalnymi kolumnami . Co do odsłuchu, to jestem z W-wy więc trochę kawałek. Ale jeśli chodzi o wycenę to chętnie skorzystam jeśli jest taka możliwość.

 

Sprawdź. Spokojnie pojeździj po salonach. Odsłuchaj kilka propozycji. A jak już coś będziesz miał upatrzone to zapraszam po wyceny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w konstrukcji nie jest jakaś olbrzymia.

Dodano drugi wylot przez co obudowa się deczko powiększyła. O 2 cm. Był pewne komentarze że słychać było nierówne odprowadzanie powietrza i tak zwane charczenie. Więc przy dwóch tego nie będzie.

Głowna różnica polega na panelu tylni i sterowaniu. Masz do PRO apke na telefon.

Zobacz jak to działa w ELAC S12EQ / SUB 3030. Moim zdaniem to ciekawsza konstrukcja. Chodź nie tak potęzna jak SVS.

Piotr

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz w sprawie subwoofera.

Taką opcję rozważam jeszcze.

Czy ampiltuner Onkyo 696 obsłuży dwa subwoofery?

Bo jeśli tak,  to mogłoby to rozwiązać mój problem z ustawieniem.

Miejsce gdzie stoi obecnie subwoofer ma szerokość 40-45cm max. Więc 15 calowy nie wejdzie . Pozostaje 12-tka , ale znowu nie wiem czy zamiana na 12-tkę w miejsce obecnego Jamo jaki posiadam,  będzie na tyle zauważalna.

Dlatego pytanie czy np dwie 12-tki nie byłyby lepszą opcją ,np Klipsch R-112SW- z drugiej strony miejsce jest na 12-tkę - piętnastka byłaby już za wielka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dop5791 napisał:

Czy ampiltuner Onkyo 696 obsłuży dwa subwoofery?

Tak

19 godzin temu, Dop5791 napisał:

Dlatego pytanie czy np dwie 12-tki nie byłyby lepszą opcją ,np Klipsch R-112SW- z drugiej strony miejsce jest na 12-tkę - piętnastka byłaby już za wielka. 

nie pamiętam jak gra Jamo 660. Ale nie tylko membrana jest wyznacznikiem jakości.

2x 12 calowy 112SW może być na prawdę dobrym pomysłem

Ewentualnie jeden SUB ale znacznie lepszy od Klipscha - Magnat Ultra Sub 300 THX

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 696 ma możliwość podłączenie 2 subwooferów. 

2 x Klipsch R112sw to dobry kierunek i w mojej ocenie będzie to lepsza opcja niż jeden R115sw. Bas będzie lepiej kontrolowany i nie będzie kierunkowy jak w przypadku jednego subwoofera. Oczywiście możesz postawić na SVS, REL czy Velodyne ale wyszłoby to po prostu znacznie drożej. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. To mam już jakiś pogląd odnośnie subwoofera w którą stronę zmierzać.

Jedno pytanie jeszcze o kolumny:

Czy zamiast RP-6000 , można rozważyć RP-260F? Czy różnią się jakoś dźwiękowo? Które lepsze? Czy to tylko kosmetyka? Odsłuchać jedne i drugie będzie ciężko w jednym miejscu.

RP-404C czy jednak RP-504C?

Czyli wybrać tańsze fronty i droższy centralny , czy jednak różnica przy tej klasie amplitunera będzie pomijalna i zostać przy parze RP-6000 i RP-404?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2021 o 11:01, Dop5791 napisał:

Czy zamiast RP-6000 , można rozważyć RP-260F?

To jest dokładnie to samo. Gra identycznie

Kosmetyka wygladu

Dnia 30.07.2021 o 11:01, Dop5791 napisał:

RP-404C czy jednak RP-504C?

Oba sa świetne. Jak masz możliwość bierz wiekszy

Dnia 30.07.2021 o 11:01, Dop5791 napisał:

Czyli wybrać tańsze fronty i droższy centralny

Jeśli mówisz o tańszych frontach w sensie 260 zamiast 6000 to zdecydowanie to dobry kierunek!

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 30.07.2021 o 11:01, Dop5791 napisał:

Dziękuję. To mam już jakiś pogląd odnośnie subwoofera w którą stronę zmierzać.

Jedno pytanie jeszcze o kolumny:

Czy zamiast RP-6000 , można rozważyć RP-260F? Czy różnią się jakoś dźwiękowo? Które lepsze? Czy to tylko kosmetyka? Odsłuchać jedne i drugie będzie ciężko w jednym miejscu.

RP-404C czy jednak RP-504C?

Czyli wybrać tańsze fronty i droższy centralny , czy jednak różnica przy tej klasie amplitunera będzie pomijalna i zostać przy parze RP-6000 i RP-404?

Pierwotnie planowałem u siebie RP-404C, docelowo jednak wleci RP-504C. Po wielu lekturach doszedlem do wniosku że głośnik centralny jest najważniejszym elementem kina domowego, także tu bym na Twoim miejscu nie oszczędzał. Możesz poszukać używanych RP6000, na a olx widzę oferty 3300zł ,3500zł, sam kupiłem nowe za 4200zł także tych ofert za 4800zł nie bierz na poważnie. Wizualnie to się wówcza zgra ze sobą, a jak to dla Ciebie mniej istotne to bierz bez wątpliwości 260.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie,

dziekuje wszystkim za pomoc i sugestie ( i ofertę od Pana Szymona). Ostatecznie stanęło na:

Klipsch RP-260f (przeważyła dobra cena względem rp6000 - trochę obawiałem się ze wizualnie się nie będzie zgrywać z centralnym ale trzeba się przyglądnąć żeby zauważyć różnice- głównie ten miedziany kolorowy pasek  membran) 

Klipsach RP-504C ( krowa wielka dobrze ze szafkę mam wystarczająco szeroką)

i svs PB-2000

na subwoofer jeszcze czekam , ale klipsch już grają w kinie. No i na pierwszy ogien poszła Furia i scena ataku Tygrysa na Shermany . No i dźwięk robi różnice w stosunku do moich wcześniejszych Tannoy Revolution R3. Tak wiec banan 😀. Zobaczymy ile dołoży svs. 

Jeszcze raz dzięki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...