Skocz do zawartości

Wybór przedwzmacniacza gramofonowego.


Recommended Posts

Witam poszukuję jakiegoś nowego przedwzmacniacza gramofonowego.

Obecnie mam Vincent PHO-701 z którego nie do końca jestem zadowolony, jak dla mnie posiada on za duże niskie rejestry.

Szukam przedwzmacniacza o charakterze grania zbliżonego do CS Blue. czyli bardziej równego grania bez ocieplania oraz podbarwiania na basie.

Będzie on współpracował z wkładką Ortofon 2m Bronze.

 

Wyszukałem kilka kandydatów czy ktoś może o nich coś napisać?.

 

CLEARAUDIO Nano Phono V2

Ifi Audio iPhono2

ATOLL PH100

Jestem ciekaw opinii na temat tego ATOLL PH100 mało co można o nim wyczytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś jest w stanie nie słuchając Twojego systemu jako całości , wziąć na siebie odpowiedzialność doradzenia jaki dźwięk uzyskasz po zakupie tego czy innego pre. To wróżenie z fusów , albo się uda , albo nie. Zostaje wypożyczanie i odsłuchy.

ja gram na czymś takim w wersji dual mono 

https://www.lucartoaudio.pl/produkty/Przedwzmacniacz-gramofonowy-Albero-PP200

nic nie dodaje od siebie , jest całkowicie liniowy. Ale jak zagra w Twoich warunkach nie mam pojęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Karol64208 napisał:

myślałem że używasz lampowego preampa

Miałem Pre Phono lampowe  DIY , ale w zestawieniu z lampowym przedwzmacniaczem + lampowymi monoblokami zrobiło się ciut za ciepło szczególnie przy płytach metalowych / Iron Maiden , Deep Purple , Metallica itd/ . Nawet Campbell stracił chrypkę i jego wokal był jak dla mnie zbyt wygładzony. Zmieniłem na produkt tranzystorowy Lucarto i jest ok. Trzeba kombinować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2021 o 08:59, Aleksander Łuczak napisał:

Witam poszukuję jakiegoś nowego przedwzmacniacza gramofonowego.

Obecnie mam Vincent PHO-701 z którego nie do końca jestem zadowolony, jak dla mnie posiada on za duże niskie rejestry.

Cześć, 

Najprostszą i najtańszą opcją abyś poprawił sobie brzmienie i utemperował bas w PHO-701 byłaby wymiana lampy. Jeżeli jeszcze tego nie robiłeś, polecam spróbować. Nawet rosyjski Tung Sol Gold powinien wprowadzić oczekiwane zmiany. Jeszcze lepszą lampą byłby Full Music Gold. Tam jeżeli dobrze pamiętam siedzi 12AU7.

Co do alternatywnych przedwzmacniaczy o większym wyrafinowaniu, polecamy polską manufakturę 1ARC Arrow 2. Kapitalny dźwięk na Hi-Endowym poziomie. Cena co prawda wyższa, ale warty zachodu! Można go u nas za kaucją wypożyczyć. Poprzednicy dobrze radzą, póki się nie wepnie we własny system, nie będzie 100% pewności co do produktu.

 

Pozdrawiam,

Q21.r

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Najprostszą i najtańszą opcją abyś poprawił sobie brzmienie i utemperował bas w PHO-701 byłaby wymiana lampy. Jeżeli jeszcze tego nie robiłeś, polecam spróbować. Nawet rosyjski Tung Sol Gold powinien wprowadzić oczekiwane zmiany. Jeszcze lepszą lampą byłby Full Music Gold. Tam jeżeli dobrze pamiętam siedzi 12AU7.

Po zakupie miałem zamontowaną lampę ECC82 JJ Electronic która została wymieniona na 12AU7 Genalex Gold Lion niektóre płyty grają rewelacyjnie ale nie których wręcz nie idzie słuchać przykładem jest "Dead can dance anastasis" niskie rejestry są tak mocne że aż odechciewa się słuchać brakuje mi również tego blasku (ostrości) instrumentów.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...