Skocz do zawartości

Soundbar albo kolumny aktywne do TV do 500zł


fing

Recommended Posts

Cześć, to mój pierwszy post na tym forum, kurczę trochę wstyd prosić o pomoc w wyborze sprzętu za 500zł patrząc na inne kwoty które tu padają.:) Ale co zrobić, takim budżetem dysponuję a zresztą mają być podłączone do TV Xiaomi wartego 1000zł.

Do rzeczy, obecnie do TV Xiaomi 4a 32cal mam podłączone Microlab b73, ale chcę je wymienić na troszkę lepsze tak do 500zł, i nie wiem czy lepszy będzie jakiś soundbar czy kolumny aktywne. Pokój to ok 15m2, chciałbym by były na pilota, posiadały Bluetooth i łączyły się od razu po włączeniu TV  no i grały lepiej od obecnych. Wymagań wielkich nie mam bo zdaję sobie sprawę z kwoty którą chcę przeznaczyć  ale jednak nie chciałbym tych 500zł wyrzucić w błoto. Może ktoś doradzi jakiś najlepszy w tej kwocie który by mógł polecić. Tak na szybko znalazłem te dwa.

https://www.euro.com.pl/glosniki-komputerowe/edifier-r1280db-brazowy.bhtml?from=ceneo&p=549.00&cr=0&t=20210725-0956&utm_source=ceneo&utm_medium=referral#opis

https://www.electro.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/soundbary/soundbar-sharp-ht-sbw182?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=561048&utm_campaign=2021-07&utm_term=Soundbary&ceneo_spo=true

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Soundbar na pewno sobie odpuść, bo będzie to regres względem obecnie posiadanych monitorów. W zakładanym budżecie zmieścisz się z Microlab Solo 6c, które zagrają przestrzennie z szybkim i dobrze kontrolowanym basem. Góra nie jest szczegółowa ale nie ma tendencji do wyostrzania. W tym przypadku musiałbyś jedynie dokupić konwerter optyk-> 2xRCA np. Fiio D03k. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 28.07.2021 o 08:54, Q21 napisał:

Cześć,
Soundbar na pewno sobie odpuść, bo będzie to regres względem obecnie posiadanych monitorów. W zakładanym budżecie zmieścisz się z Microlab Solo 6c, które zagrają przestrzennie z szybkim i dobrze kontrolowanym basem. Góra nie jest szczegółowa ale nie ma tendencji do wyostrzania. W tym przypadku musiałbyś jedynie dokupić konwerter optyk-> 2xRCA np. Fiio D03k. 

Dzięki, a czemu trzeba dokupić do tego konwerter, bez niego nie podłączę do TV czy będą gorzej grały? Sorry ale kompletnie się nie orientuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miras23 napisał:

Z całym szacunkiem, ale za 500 zł to nic dobrego z tego nie będzie. Odłóż, poczekaj jakiś czasu i zainwestuj w coś duuuuużo lepszego. Polecam Ci Audiopro A26. To około 2000 zł a będzie miazga na tle każdego soundabara niezależnie od kwoty.

Z całym szacunkiem ale TV mam za 1000zł, nie kupię do niego głośników za 2000zł. Wolałbym zrobić odwrotnie.:) 500zł dla mnie to i tak duża kwota, nie chodzi mi o jakieś super głośniki, chcę po prostu by grały lepiej od tych z TV. Fakt mogę dozbierać do 2000zł ale wtedy musiałbym zrezygnować z ważniejszych dla mnie zakupów.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fing napisał:

Z całym szacunkiem ale TV mam za 1000zł, nie kupię do niego głośników za 2000zł. Wolałbym zrobić odwrotnie.:) 500zł dla mnie to i tak duża kwota, nie chodzi mi o jakieś super głośniki, chcę po prostu by grały lepiej od tych z TV. Fakt mogę dozbierać do 2000zł ale wtedy musiałbym zrezygnować z ważniejszych dla mnie zakupów.

 

 

Musisz mieć świadomość, że za 500 zł to nic dobrego na tym świecie kupić nie można  chyba, że uznajemy, że zegarek Casio to już wyższa półka, a to już zmienia krajobraz dyskusji...

Co jest złego w posiadaniu droższych glosnikow/sprzętu od wartości telewizora?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Miras23 napisał:

Co jest złego w posiadaniu droższych glosnikow/sprzętu od wartości telewizora?

Pewnie nic ale wolałbym mieć lepszy obraz niż dźwięk gdybym miał wybierać. Oczywiście optymalnie to chciałbym mieć i obraz i dźwięk na satysfakcjonującym poziomie ale co zrobić jak fundusze nie pozwalają? To co radzisz, w ogóle dać sobie spokój z głośnikami za 500zł i zostać przy tych z TV?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...