Skocz do zawartości

Nad t778


MASX

Recommended Posts

Pod kątem Audio zagra to znacznie lepiej.

Pod kątem funkcjonalnym niekiedy Onkyo będzie bardziej rozwinięte.

W Nadzie masz znacznie lepszą kalibracje.

Aczkolwiek nie wiem czy pomysł z rozdzieleniem AV i końcowka lub Integra nie jest jednak lepszym pomysłem.

Ten SA 3 zagra lepie jod tego Nada.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Warto byłoby iść w kierunku dobrej końcówki mocy pod kolumny frontowe zostawiając obecny amplituner Onkyo. 

Polecam koniecznie zwrócić uwagę na Vincent sp332, który zapewni dynamiczne brzmienie z soczystą średnicą. Vincent uspokoi nieco górę i nada większego rozpylenia. Atoll AM200 Signature zapewni większą przestrzeń oraz odrobinę mocniejszą górę.  Jeśli chciałbyś postawić na dynamikę i precyzję to dorym rozwiązaniem byłby Roksan Kandy K3 Power Amplifier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MASX napisał:

Ktoś miał z nim styczność?  Obecnie posiadam Onyo rz840 z Silver 500 i chciałem coś polepszyć. Już prawie się zdecydowałem na arcama sa30 jako AIO do stereo plus końcówka w kd. Teraz zastanawiam się co będzie lepszymi rozwiązaniem. 

Witaj

Model Nada T 778 dość często wita w naszych pomieszczeniach odsłuchowych. Czasami do porównania podłączamy jego młodszego brata, T758. Naszym zdaniem, to bardzo mocna i wydajna maszyna z dobrym softem na Bluos. Duża kontrola i swoboda dźwięku może się podobać. Przeskoczysz zauważalnie na tle swojego obecnego amplitunera. Zapraszamy zresztą na bezpośrednie porównania lub wypożyczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, marcinZG napisał:

A czy NAD-a T 778 jest sens wyposażać w dodatkową końcówkę mocy? Jeśli tak to jaka miałby sens?

To akurat moim zdaniem jest wywalanie pieniędzy bez sensu. Ale nie w błoto.

Po prostu w Nadzie płacisz za teoretycznie lepsze końcówki niż w Japończykach.

Pisze teoretycznie bo dla mnie to gra lepiej ale nie każdemu się spodoba. Kino wole w innym wydaniu.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że dodatkowa końcówka mocy do NADa t778 będzie krokiem do przodu ale należy zadać sobie pytanie czy jest sens? Kupujesz amplituner za 6500zł i dorzucasz jeszcze do niego końcówkę mocy, która swoje kosztuje. W mojej ocenie lepiej iść w kierunku końcówki mocy do obecnego Onkyo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2021 o 08:42, Q21 napisał:

Oczywiście, że dodatkowa końcówka mocy do NADa t778 będzie krokiem do przodu ale należy zadać sobie pytanie czy jest sens? Kupujesz amplituner za 6500zł i dorzucasz jeszcze do niego końcówkę mocy, która swoje kosztuje. W mojej ocenie lepiej iść w kierunku końcówki mocy do obecnego Onkyo. 

Tyle, że przy końcówce mocy źródłem nadal zostaje RZ840 z przeciętnym PRE. W kinie spoko ale w stereo już niekoniecznie. Dlatego pomyślałem, o SA30, który w kinie będzie pracował by zasilić fronty. A przy stereo mam wzmacniacz z streamerem Tidal. Onkyo obecnie Tidala odtwarza w AAC.
Już na 99% wiem co kupię, pozostaje poczekać aż przyjdzie i posłuchać.
Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2021 o 08:42, Q21 napisał:

Oczywiście, że dodatkowa końcówka mocy do NADa t778 będzie krokiem do przodu ale należy zadać sobie pytanie czy jest sens? Kupujesz amplituner za 6500zł i dorzucasz jeszcze do niego końcówkę mocy, która swoje kosztuje. W mojej ocenie lepiej iść w kierunku końcówki mocy do obecnego Onkyo. 

Co z tego, że końcówka będzie lepsza, jeśli pre w tym Nadzie nie będzie jakoś za specjalne. Więc sens chyba średnio umiarkowany...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Miras23 napisał:

Co z tego, że końcówka będzie lepsza, jeśli pre w tym Nadzie nie będzie jakoś za specjalne. Więc sens chyba średnio umiarkowany...

No właśnie do tego zmierzałem z moim pytaniem, na ile pre w T 778 jest dobre, skoro to sprzęt za 14k i reklamowany jako rewelacyjny również do słuchania muzyki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2021 o 16:53, marcinZG napisał:

No właśnie do tego zmierzałem z moim pytaniem, na ile pre w T 778 jest dobre, skoro to sprzęt za 14k i reklamowany jako rewelacyjny również do słuchania muzyki...

faktycznie, to bardzo dobry amplituner jako urządzenie audio-video i naprawdę dobrze gra w stereo-osobiście słuchałem go dwukrotnie i jak dla mnie (podkreślam) -to najlepsze ampli do kina pod tym względem. Ale umówmy się, ilu użytkowników będzie chciało do takiej "krowy" dopinać kolejną? Raczej zostanie przy jednym klocku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2021 o 08:42, Q21 napisał:

Oczywiście, że dodatkowa końcówka mocy do NADa t778 będzie krokiem do przodu ale należy zadać sobie pytanie czy jest sens? Kupujesz amplituner za 6500zł i

Biorę!

Prosze o pro formę na maila.

Miras gdzie go słuchałeś?

Bo z nim od początku były problemy z dostępnością.

A słabe PRE w amplitunerach już nie będę wymieniał których. Mam pewne wrażenie że to jest powielane na forach jeden od drugiego ale od dawna nikt tego nie sprawdzał.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Miras23 napisał:

Ale umówmy się, ilu użytkowników będzie chciało do takiej "krowy" dopinać kolejną? Raczej zostanie przy jednym klocku.

Raczej myślę o tym czy jest sens do tej "krowy" dopinać wzmacniacz pracujący w trybie końcówki mocy, czy to cokolwiek zmieni na plus, odczuwalnie. Bo ja nawet mając tak dobry amplituner, chyba jednak byłbym zwolennikiem posiadania osobnego wzmacniacza do stereo. BTW wielka szkoda, że NAD M33 nie może pracować w trybie końcówki mocy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marcinZG napisał:

Raczej myślę o tym czy jest sens do tej "krowy" dopinać wzmacniacz pracujący w trybie końcówki mocy, czy to cokolwiek zmieni na plus, odczuwalnie. Bo ja nawet mając tak dobry amplituner, chyba jednak byłbym zwolennikiem posiadania osobnego wzmacniacza do stereo. BTW wielka szkoda, że NAD M33 nie może pracować w trybie końcówki mocy...

Robiłem próbę odsłuchu stereo Denona 4700. Wbudowane końcówki kontra zewnętrzny Atoll AM200 po preout. Amp samodzielnie grał dla mnie osobiście super, byłbym zadowolony. Ale po podpięciu Atoll'a... bajka. Podpinając zewnętrzną końcówkę mocy odciążasz prądowo układ zasilajacy amplitunera co daje swobodniejsze operowania mocą dla reszty kanałów w kinie. Dlatego wolę Denon 4700 i zew końcówka jak 6700 samodzielny - budżet całości porównywalnie wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Butler napisał:

Robiłem próbę odsłuchu stereo Denona 4700. Wbudowane końcówki kontra zewnętrzny Atoll AM200 po preout. Amp samodzielnie grał dla mnie osobiście super, byłbym zadowolony. Ale po podpięciu Atoll'a... bajka. Podpinając zewnętrzną końcówkę mocy odciążasz prądowo układ zasilajacy amplitunera co daje swobodniejsze operowania mocą dla reszty kanałów w kinie. Dlatego wolę Denon 4700 i zew końcówka jak 6700 samodzielny - budżet całości porównywalnie wyjdzie.

Ja mam u siebie Yamahę 2080 z podpiętym Atollem IN200 Signature, więc wiem o czym mowa, po prostu byłem ciekawy czy w przypadku tego NAD-a też to będzie odczuwalne ;)

Nie ukrywam, że korci mnie on strasznie!

Edytowano przez marcinZG
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2021 o 10:33, marcinZG napisał:

Raczej myślę o tym czy jest sens do tej "krowy" dopinać wzmacniacz pracujący w trybie końcówki mocy, czy to cokolwiek zmieni na plus, odczuwalnie. Bo ja nawet mając tak dobry amplituner, chyba jednak byłbym zwolennikiem posiadania osobnego wzmacniacza do stereo. BTW wielka szkoda, że NAD M33 nie może pracować w trybie końcówki mocy...

Myślę, że najlepszym sposobem będzie, jak postawisz u siebie tego Nada 778 w domu i posłuchasz go w swoim systemie. Wtedy ocenisz czy dalsza inwestycja ma dla Ciebie sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 25.07.2021 o 15:46, MASX napisał:

Ktoś miał z nim styczność?  Obecnie posiadam Onyo rz840 z Silver 500 i chciałem coś polepszyć. Już prawie się zdecydowałem na arcama sa30 jako AIO do stereo plus końcówka w kd. Teraz zastanawiam się co będzie lepszymi rozwiązaniem. 

Ja słuchałem , dźwięk mi pasował. Stereo całkiem, całkiem. Z końcówką mocy też - jeszcze lepiej. Tylko wtedy budżet trzeba mocno rozszerzyć bo może się okazać do kompletu trzeba dopasować większe kolumny.

Szukałem opcji Ampli plus wzmak na wyciągnięcie frontów, po kilku miesiącach poszukiwań i odsłuchach uważam , że lepiej zainwestować w procesor i końcówkę mocy. Po co płacić za bebechy amplitunera skoro i tak puszczamy sygnał na inny sprzęt. Szkoda, że NAD ma tylko M17 w ofercie - poza zasięgiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...