Skocz do zawartości

Subwoofer budżetowy.


A_C

Recommended Posts

Planuję kupić amplituner Denon x2700h który będzie służył do kina 70% i muzyki 30%, pomieszczenie 20m2 częściowo otwarte na kuchnię 12 m2.

Obecnie mam głośniki Dali Concept do których zamierzam dokupić suboofer tylko nie bardzo się na tym znam i nie wiem co by w miarę dobrze zagrało z tym zestawem? Cenowo to raczej coś budżetowego. Jest szansa coś dobrać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Sebano79 napisał:

Mi na tym forum polecono Magnat 302a. Kupiłem za 700zł z kablem w komplecie.

Sebano79 widzę że masz takowy sub z amplitunerem który zamierzam kupić. Jak magnat 302A spisuje się w muzyce i filmie? Jesteś z nich(ampli i sub) zadowolony?

8 godzin temu, Q21 napisał:

W tym przedziale cenowym Magnat 302a wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Nieco ponad zakładany budżet masz Klipsch R12sw. 

Czy różnica w jakości dźwięku pomiędzy Magnat 3002a a Klipsch Rw12sw jest odczuwalna? Który według Ciebie lepiej zagra w w/w zestawie?

Budżet napięty ale może coś tam wysupłam jeśli naprawdę warto.

Pozdrawiam.

Edytowano przez A_C
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam co prawda skali porównawczej, bo to mój pierwszy sub, do tej pory miałem 5.0

Druga sprawa, że nie zawsze go włączam. Jak rodzinka już śpi to na ogół jest wyłączony. Denerwował mnie tryb auto jak i ręczne pstrykanie z tyłu obudowy, ale rozwiązałem ten problem gniazdkiem "smart", sterowanym aplikacją w telefonie.

Ale odpowiadając na pytanie, to jestem zadowolony. Amplituner ustawił sub'a na -12 dB ale w scenach wyścigów (star wars I, Ready player one) czuje się jego moc (potencjometr głośności na połowie). Dodaje też delikatny aczkolwiek słyszalny efekt w czasie scen walki wręcz. A po odpowiednim skonfigurowaniu amplitunera pracuje też w trybie stereo. Myślę, że gdybym drugi raz kupował to wybrał bym ten sam model. Ja już się trochę przyzwyczaiłem, ale słyszę szepty znajomych, gdy coś razem oglądamy. Daje to pewną satysfakcję 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Sebano79 napisał:

Denerwował mnie tryb auto jak i ręczne pstrykanie z tyłu obudowy, ale rozwiązałem ten problem gniazdkiem "smart", sterowanym aplikacją w telefonie.

Rozumiem, że te pstrykanie jest tylko w trybie auto? Gdy załączę na stałe to nie będzie słyszalne?

47 minut temu, Q21 napisał:

Subwoofer to niezależne od reszty urządzenie i powinno się kupować najlepszy na jaki nas stać a czy różnica będzie znacząca? Myślę że w tej cenie takiej wielkiej różnicy nie będzie.

Masz rację że należy kupować najlepszy ale zawsze gdzieś ta kasa się rozpływa. 10 lat zbierałem się do zakupu suba i nie kupiłem. Teraz mam okazję  kupić z nowym amplitunerem to dobry(przynajmniej dla mnie) kosztuje około 3 tys. prawie tyle co ampli a tyle nie mogę wydać. Także tym razem pójdę na kompromis, nie będę czekał i  kupię tani subwoofer to przynajmniej będzie jakaś namiastka kina.

 

26 minut temu, JaZz napisał:

Ale mówiłeś że głównie do filmów będzie? Na suba do muzyki to ze 2,5-3k trzeba wydać o ile mnie ie pamięć nie myli. 

Tak głównie film(prawie co dziedzinie) muzyka radziej. Niestety, na razie nie stać mnie by wydać 3 tys. na suba.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest jego przestawiać na ON podczas oglądania filmów i problem nie występuje.

Czułość jest po prostu źle dobrana bo wyższe modele już tego nie mają.

Jest wolny ale przez to gra bardzo głęboko i kosztuje 700 zł! Co jest rewelacją.

Do Klipscha dokładasz praktycznie drugie tyle a nie zyskasz za wiele.

Jakie błędy ma Magnat to i tak jest to lider.

No chyba że jak pisałem wyżej. Uzywany.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2021 o 18:27, JaZz napisał:

Na suba do muzyki to ze 2,5-3k trzeba wydać o ile mnie ie pamięć nie myli. 

Nie zgodzę się z takim stwierdzeniem.

Nie raz kwota nawet 10 razy większa nie pozwala na zakup suba do muzyki który by dawał w naszym systemie zadowalające efekty.

A w innym przypadku sub za 2tzł właśnie i tak będzie ponad miarę.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo to zależy od naszego systemu i oczekiwań. Subwoofer za 3tzł to nie jest nic nadzwyczajnego. W dobrym systemie audio więcej zepsuje niż poprawi.

Miałem dosyć dobry subwoofer Velodyne DD12. On nowy kosztował chyba około 24tzł. I w stereo bym go nie chciał.

Jak dorobiłem się lepszego to dałem go siostrze w prezencie i u niej w stereo i przy oglądaniu filmów też w stereo się sprawdza.

A jednocześnie najlepszy system stereo audio jaki dane mi było kiedykolwiek, gdziekolwiek usłyszeć, miał jeden subwoofer który konstruktora kosztował około 7-8 tzł.

 

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suboofer dojechał w piątek. Pierwsze wrażenia to powiem były nieciekawe. Sub był cichy i zagłuszały go kolumny. Tak to odczułem. Na auto ustawiło głośność na -8 db i odcięcie 200 Hz. Jak wyżej radził kolega JaZz odcięcie ustawiłem na 0 db. Jest lepiej ale nadal czegoś brakuje. Co można jeszcze zrobić by to poprawić ?Zmienić odcięcie Suba z 200 Hz? Kolumny przednie mają pasmo od 16 Hz Tylko na jaką częstotliwość ustawić?

Edytowano przez A_C
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2021 o 18:12, A_C napisał:

Suboofer dojechał w piątek. Pierwsze wrażenia to powiem były nieciekawe. Sub był cichy i zagłuszały go kolumny. Tak to odczułem. Na auto ustawiło głośność na -8 db i odcięcie 200 Hz. Jak wyżej radził kolega JaZz odcięcie ustawiłem na 0 db. Jest lepiej ale nadal czegoś brakuje. Co można jeszcze zrobić by to poprawić ?Zmienić odcięcie Suba z 200 Hz? Kolumny przednie mają pasmo od 16 Hz Tylko na jaką częstotliwość ustawić?

Jaki masz amplituner - kupiłeś już tego Denona 2700?
Jaki subwoofer kupiłeś - już Koledzy w tym wątku się o to pytali (bo kilka modeli było proponowanych) i jakie masz ustawienia na subie i w amplitunerze?  Napisałeś 200Hz - ale gdzie to masz ustawione?

Pozdrawiam
PS. Poprawiłem w tytule wątku - powinno być "subwoofer". Zwróć na to uwagę - tyle osób odpisuje Tobie w tym wątku i nie zwróciłęś uwagi, że coś jest nie tak ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2021 o 18:31, maciek72 napisał:

To , jaki sub wybrałeś ? 

 

5 godzin temu, RoRo napisał:

Jaki subwoofer kupiłeś - już Koledzy w tym wątku się o to pytali (bo kilka modeli było proponowanych)

Kupiłem Magnat 302a.

 

5 godzin temu, RoRo napisał:

Jaki masz amplituner - kupiłeś już tego Denona 2700?

Na razie podłączyłem do Denona 1911. Zamówiłem x2700h i czekam.

 

5 godzin temu, RoRo napisał:

jakie masz ustawienia na subie i w amplitunerze?

Ustawiłem tak jak napisał JaZz. Wysterowanie  w ampli tunerze na 0 db, kolumny odciąłem na 80 Hz

 

5 godzin temu, RoRo napisał:

Napisałeś 200Hz - ale gdzie to masz ustawione?

200 Hz amplituner ustawił dla subwoofera przy automatycznej konfiguracji. Czytałem o kalibracji kina i tam sugerowali 120 Hz i obecnie mam takie ustawienie. Głośniki ustawione na Small. W Bass Setting ->Subwoofer Mode  ustawiłem na LFE wcześniej miałem ustwione LFE+Main.

Obecnie jest znacznie lepiej.

Dnia 3.08.2021 o 08:08, S4Home napisał:

- akustyka

To może być problem nie do przeskoczenia. Nie próbowałem zmieniać miejsca ustawienia subwoofera ponieważ mam taki układ w pokoju że za bardzo nie mogę postawić i innym miejscu.

 

Dnia 3.08.2021 o 08:08, S4Home napisał:

za mały sub jednak i powinien być RS 12

Za mały raczej nie, głośność jest OK bardziej nie pasuje mi dźwięk. Do tej pory słuchałem tylko na kolumnach więc może muszę się przyzwyczaić?

 

5 godzin temu, RoRo napisał:

PS. Poprawiłem w tytule wątku - powinno być "subwoofer". Zwróć na to uwagę - tyle osób odpisuje Tobie w tym wątku i nie zwróciłęś uwagi, że coś jest nie tak ?

Przepraszam i dziękuję za poprawienie błędu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...