Skocz do zawartości

Czy TAKIE kolumny można bezpiecznie podpiąć pod TEN wzmacniacz ?


Sen

Recommended Posts

Witam

Padły mi przednie głośniki przy kinie domowym Panasonic SA-HT540. Czy mogę zastąpić je kolumnami Tannoy Mercury M3 ?
Dotychczas używałam ich z głośnikiem centralnym, oraz subwooferem z zestawu. Tylne satelitki padły dawno temu.

Według informacji z sieci Tannoy ma 120 albo 140W szczytowe i 60/70/90W RMS - co strona piszą inaczej
Przy Panasonicu napisali iż przednie głośniki mają 110 W RMS : http://www.telekom.com.pl/panasonic/opisy_dvd_mag/sc-ht540.htm
W przypadku gdy nie używam tylnych satelitek moc zwiększyła się ???


Wyczytałam że warto zwrócić uwagę na Ohmy. A co w tym chodzi?

Mogę podłączyć Tannoye bez ryzyka że coś wysiądzie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym podłączyć te same głośniki co są obecnie (za wyjątkiem przednich, które rzecz jasna trzeba wymienić na coś działającego). Według opisu wymagają 160 W rms głośniki centralny, oraz 225 W rms subwoofer

Przeglądałam wzmacniacze które polecasz, a dokładniej SMSL SA300, Topping MX3, NFJ & FX-Audio D502BT, oraz SMSL Q5 Pro, lecz nie widzę szans dla tak zaawansowanej kablologii


Skoro Tannoy lepiej nie podłączać, poszukam innych głośników
Nie zamykam tematu !
Liczę na Waszą pomoc przy wyborze używanych. Może uda się upolować zestaw 5.1 pasujący do Panasonica *-*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...