Skocz do zawartości

Amplituner stereo o specyficznych wymiarach, gł. max 250mm


tomek c

Recommended Posts

Witam, 

szukam dla rodziców amplitunera stereo, o głębokości max 250mm. wysokość 100mm. Wymiary są ważniejsze niż doznania audio... Sprzęt będzie grał głównie z radio i TV.

Dobrze jakby poradził sobie z B&W 603.

Proszę o pomoc osoby obeznane w temacie - sam przejrzałem kilka ofert rodzimych sklepów, ale nic nie znalazłem.

Może jest coś używanego?

Pozdrawiam, Tomek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymiar jest najistotniejszy to polecałbym: 
Cyrus One Cast, który zaprezentuje dynamiczne i przestrzenne brzmienie z szybkim dołem. 
Vincent SV200 jeśli chciałbyś uzyskać nieco pełniejszą średnicę. W tym przypadku potrzebowałbyś ewentualnie streamer
Quad Vena II Play, jest to gęste brzmienie z bliższą średnicą oraz łagodną górą. Masz praktycznie taką funkcjonalność jak Cyrus. 

Zapraszam po wyceny 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Debiutant - dzięki za podrzucenie linka, ale na 7 czy 8 stron znalazłem tylko jeden wzmacniacz z radiem, z tym, że juz nie produkowany, a i za głęboki...

@Tomasz S. - dzięki, ale właśnie o  tuner chodzi..

@panowie koledzy z branży audio - dziękuję za zaproszenie do wyceny, ale może bardziej skonkretyzuje: wzmacniacz ma posiadać zwykłe radio FM w standardzie, nie przez net. Któryś z oferowanych przez was w sklepie sprzętów takowe posiada? sprzęt ma być dla moich rodziców, radio FM jest konieczne. Podłączenie pod TV też nie zaszkodzi. No i jak wspomniałem, pozbywam się B&W 603  ,  więc dobrze aby je napędziły...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sęk w tym, że ma stać pod wiszącym TV (stad około 10 - 12 cm wys.) na górnej obudowie kominka (ma ona ok. 300 mm głębokości, ale musi być rezerwa 25-40mm na kable i wtyczki). Kominek rzadko używany, ale i tak nie ma obaw ze amplituner się nagrzeje... Nie wiem, jak nic nie znajdę będę musiał ich przekonać do zmiany lokalizacji, a uparli się na tą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 30.07.2021 o 16:41, tomek c napisał:

wzmacniacz ma posiadać zwykłe radio FM w standardzie, nie przez net. sprzęt ma być dla moich rodziców, radio FM jest konieczne. Podłączenie pod TV też nie zaszkodzi. No i jak wspomniałem, pozbywam się B&W 603  ,  więc dobrze aby je napędziły...

Tak czytam i powiem, że żaden mały wzmacniacz w przewidzianym budżecie nie napędzi tych kolumn. Postaraj się znaleźć miejsce na coś pełnowymiarowego jak np. Cambridge Audio model AXR85 lub AXR100 one są dość wydajne.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję koledzy za odpowiedzi. Arcama musiałbym wziąć na odsłuchy w celu sprawdzenia obsługi i kwestii współdziałania z B&W 603. W zasadzie mam jeszcze w bardzo dobrym stanie kolumny z Y PianoCrafta, 60W, ale chyba w 6ohm.

Co do Powernode2i - miałem osobiście Node2i i miło je wspominam, jeżeli w Powernode2i jest pilot i będzie można ustawić radio to fajnie. W komentarzach w sklepie piszą, że dadzą sobie radę z 603, chociaż zgadzam się z kolegą, że szczytu możliwości nie osiągną. Jedyny minus to sprzedawca, którego nie wspominam miło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki,

koniec końców powalczę z jakimś systemem all-in-one i nauczę rodziców obsługi z telefonu.

Arcam Solo Uno jest teraz w dobrej promocji. Wezmę na odsłuchy i zobaczę jak poradzi sobie z B&W i Yamaha.

Co do Onkyo - jest ok, ale boję się, że 1,5 cm na kable to za mało.

Co do kominka - nie jest on używany, a nawet jakby był to konstrukcja uniemożliwia nagrzanie - sprawdzone w realu.

Pozdrawiam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...