Skocz do zawartości

subwoofer do 1500 zł


Recommended Posts

Witam

Potrzebuje wymienić stary subwoofer  YAMAHA YST-SW012 50W  na cos lepszego z bardziej głębszym i plastycznym  basem . Będzie to grało z amplitunerem onkyo tx - sr 313,, klipsch rp-260 . Pomieszczenie 25 m  ,bardziej muzyka ale i  kino też Wiem że  do 1000 zł liderem jest Magnat Monitor Supreme Sub 302A  ale zastanawiam sie również  nad Fyne Audio F3.10,Taga Harmony TSW-212 ,Polk Audio HTS 10.Prosze o wszelkie sugestie .Warto dopłacac do Taga czy Polka, czy zostac przy Magnacie 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem podobnego zdania co kolega Piotr. Zmianę zacząłbym w pierwszej kolejności od amplitunera, ponieważ masz podstawowy model, który gubi szczegóły i jest szczupły na dole. Do kolumn Klipsch polecałbym amplituner o cieplejszym charakterze taki jak Denon AVR-x1600h. 
Jeśli chodzi o subwoofer to stawiałbym w pierwszej kolejności na Fyne Audio F3.10, który zapewni mięsisty dół, który nie traci kontroli. Polk Audio nie jest złą opcją ale w mojej ocenie nie ma sensu porównywać go do Fyne. Możesz także zwrócić uwagę na Heco Aurora Sub30a ale tutaj przekroczysz nieco zakładany budżet. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

U Ciebie problemem jest amplituner nie sub.

Model 313 ti bardzo niski model i słabo grający. Z tych kolumn Klipscha jesteś w stanie wyciągnąć znacznie więcej. Na pewno zaczął bym od tego.

A Sub to faktycznie Fyne albo Polk.

Piotr

Rozumiem

Po pierwsze jaki ampli , który będzie miał dwie strefy ?

Po drugie  - który sub zagra lepiej w muzie ?

Po trzecie  -  idąc dalej czy SVS SB-1000 PRO jest taki dobry jak piszą ?

 

dziekuje i pozdrawiam 

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Jestem podobnego zdania co kolega Piotr. Zmianę zacząłbym w pierwszej kolejności od amplitunera, ponieważ masz podstawowy model, który gubi szczegóły i jest szczupły na dole. Do kolumn Klipsch polecałbym amplituner o cieplejszym charakterze taki jak Denon AVR-x1600h. 
Jeśli chodzi o subwoofer to stawiałbym w pierwszej kolejności na Fyne Audio F3.10, który zapewni mięsisty dół, który nie traci kontroli. Polk Audio nie jest złą opcją ale w mojej ocenie nie ma sensu porównywać go do Fyne. Możesz także zwrócić uwagę na Heco Aurora Sub30a ale tutaj przekroczysz nieco zakładany budżet. 

Denon chyba nie ma drugiej strefy na czym mi zalezy 

Sub Fyne cz Heco zagra precyzyjniej w stereo i mięsiście na dole?

SVS SB-1000 PRO- czy nie jest nieprzereklamowany 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SVS SB1000 Pro to bardzo dobry subwoofer ale cena zdecydowanie wyższa niż Fyne Audio. W mojej ocenie lepiej odłożyć pieniądze na lepszy amplituner.
Denon AVR-X1600h ma 2 strefy, na których Ci zależy. Masz jeszcze Yamahę RX V6a ale tutaj bym nie polecał łączyć go z Klipschami, bo będzie za ostro. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Denon X1600 ma dwie strefy i każdy wyższy

Onkyo seria 6 i Yamaha seria 6 w górę.

Fyne zagra lepiej w stereo.

Zalezy Ci na drugiej strefie ale teraz jej nie masz :)

Piotr

Piotrze

niby tani model mam , ale dwie strefy są i naprawdę nie gra to  tragicznie , można poczytać

https://www.areadvd.de/hardware/2012/onkyo_txsr313.shtml

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz taką możliwość to udaj się ze swoim amplitunerem na odsłuch i porównaj z innymi sprzętami. Dopiero po takim odsłuchu będziesz w stanie powiedzieć czy Onkyo odpowiednio napędza Twoje kolumny. 
W TXSR313 masz możliwość podłączenia 2 par kolumn ale nie jest to niezależna 2 strefa jak choćby w Denonie AVR1600. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Ale ja go znam.

Uwierz gra ale zrozumiesz to dopiero jak zmienisz.

I to nie jest druga strefa. Speakers B to nie jest Zone 2

Piotr :)

To nie zabłysnąłem 🙃 , ech

Piotrze czy zone 2 spełni funkcje speakers B, czyli gra dwóch par kolumn jednocześnie z jednego żródła dodatkowo z subwooferem, i przełączanie A,A-B,B

12 godzin temu, Q21 napisał:

Jeśli masz taką możliwość to udaj się ze swoim amplitunerem na odsłuch i porównaj z innymi sprzętami. Dopiero po takim odsłuchu będziesz w stanie powiedzieć czy Onkyo odpowiednio napędza Twoje kolumny. 
W TXSR313 masz możliwość podłączenia 2 par kolumn ale nie jest to niezależna 2 strefa jak choćby w Denonie AVR1600. 

AVR-X2700H czy to nie bedzie ciekawsza ofertą , nowszą ? choc dzwiękowo pewno taką samą ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, S4Home napisał:

Ale ja go znam.

Uwierz gra ale zrozumiesz to dopiero jak zmienisz.

I to nie jest druga strefa. Speakers B to nie jest Zone 2

Piotr :)

i jeszcze jedno podłączając drugi zestaw kolumn , używam wejść surround back? przez co z  zestawu 7.1 robi sie 5.1 

czy  jakos inaczej ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2021 o 20:43, Mirella Pablo Brandeburg napisał:

Piotrze czy zone 2 spełni funkcje speakers B, czyli gra dwóch par kolumn jednocześnie z jednego żródła dodatkowo z subwooferem, i przełączanie A,A-B,B

Zone 2 to co innego.

Możesz słuchać obu stref nie zależnie. Innym źródłem i pod inna głośnością.

Dnia 30.07.2021 o 20:43, Mirella Pablo Brandeburg napisał:

AVR-X2700H czy to nie bedzie ciekawsza ofertą , nowszą ? choc dzwiękowo pewno taką samą ?

2700 gra lepiej id 1600. Jest też nowszy. Ale i droższy

Dnia 30.07.2021 o 22:05, Mirella Pablo Brandeburg napisał:

i jeszcze jedno podłączając drugi zestaw kolumn , używam wejść surround back? przez co z  zestawu 7.1 robi sie 5.1 

czy  jakos inaczej ?

Zalezy w którym modelu amplitunera.

Są takie w których nie rezygnujesz z 7.1 a są takie w których to przełączasz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, wykończysz mnie 😛😜

zadaje pytanie i potrzebuje twej opinii odnosnie rozdzielaczy na suby dwa !

 

dodatkowo przyszło mi do głowy , aby dokupić sensowny wzmacniacz stereo i do tego cos takiego

https://www.gfmod.pl/pl/p/Beresford-TC-7220-MKIII-Przelacznik-Kino-domowe-Stereo-/129

i miec ampli do kina , stereo do muzy 

kombinuje ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam forumowiczów,

Podepnę się pod temat, żeby nie zakładać nowego. Chciałem poradzić się was odnośnie jaki subwoofer do kwoty 1000-1500 zł kupić.

Przeznaczenie to głownie muzyka (50%), konsola (30%), tv i filmy (20%).

Posiadam Yamaszke RX-V 685 + Taga Harmony TAV-606 v.3 wszystko gra sobie w pokoju ~15 m2, ale subwoofer powinien mieć lekki zapas do pokoju ~25 m2.

Celowałem w Magnat Monitor Supreme Sub 302A bo poczytałem o nim dobre opinie do uniwersalnego zastosowania, ale widzę że chyba został już zastąpiony przez Magnata Alpha RS8/RS12. Co byście polecili do mojego zestawu? Dodam od razu, że póki co Taga jest wystarczająca na pokój, w którym gra więc nie chciałbym jej zmieniać.

Pozdrawiam,
Janek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Tak, obecnie jest dostępny Magnat RS8/RS12. 

W założonym przez Ciebie budżecie zerknij jeszcze na Taga Platinum SW-10v2 lub Heco Aurora 30A. Oba subwoofery mają spory potencjał i bez problemu dadzą sobie radę w pomieszczeniu ~25m2. Najlepiej podjedź gdzieś i posłuchaj a być może jeszcze coś innego Ci wpadnie w ucho :) 

Zapraszam na odsłuch.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, czy we Wrocku są jakieś salony z możliwością odsłuchu? Jak te Taga,Heco i nowy Magnat maja się względem starego Magnata 302A, bo cenowo trochę dostają?
P.S.
W cenie Taga/Heco zastanawiałem się już trochę bardziej nad Klipsch R-100SW lub R-120SW

Edytowano przez JahoneX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, JahoneX napisał:

Chciałem poradzić się was odnośnie jaki subwoofer do kwoty 1000-1500 zł kupić.

Przeznaczenie to głownie muzyka (50%), konsola (30%), tv i filmy (20%).

Posiadam Yamaszke RX-V 685 + Taga Harmony TAV-606 v.3 wszystko gra sobie w pokoju ~15 m2, ale subwoofer powinien mieć lekki zapas do pokoju ~25 m2.

Magnat RS 12 albo Heco Aurora 30A

16 godzin temu, JahoneX napisał:

W cenie Taga/Heco zastanawiałem się już trochę bardziej nad Klipsch R-100SW lub R-120SW

R 100 to niższy i słabszy model. R12 SW albo R120SW to konkurent dla Magnat Sub 302A. R12 moim zdaniem gra ciekawiej.

Jesli nie znajdziesz u siebie to możemy Ci wysłać suba na testy do domu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...