Skocz do zawartości

Budżetowy zestaw kina 5.1


bankster

Recommended Posts

3 godziny temu, no_i_fajnie napisał:

Hello, zerknij tutaj. Ten budżet to już na elektronikę i kolumny, tak?

 

 

tak, to jest już budżet na całość.

w sumie są jeszcze 2 dodatkowe warunki. Kolumny przednie nie mogą być wielkie, oraz ampli powinno obsługiwać hdmi 2.1

 

Edytowano przez bankster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, bankster napisał:

a co myślicie o RX-V4A (posiada hdmi 2.1)?

do tego myślałem nad kolumnami  NOTA 260 X + NOTA 740 X + NOTA 240 X lub Nota 550 X + Nota 740 X + Nota 240  ?

Przy 30m zdecydowanie lepiej postawić na fronty podłogowe.  Zestaw z nota 550x jest sensowniejszym wyborem do yamaszki. Jeśli myślisz o kinie to bez suba się nie obejdzie.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kubad napisał:

Przy 30m zdecydowanie lepiej postawić na fronty podłogowe.  Zestaw z nota 550x jest sensowniejszym wyborem do yamaszki. Jeśli myślisz o kinie to bez suba się nie obejdzie.  

właśnie próbuję przekonać żonę do dużych kolumn. Subwoofer oczywiście dokupię

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, bankster napisał:

a co myślicie o RX-V4A (posiada hdmi 2.1)?

do tego myślałem nad kolumnami  NOTA 260 X + NOTA 740 X + NOTA 240 X lub Nota 550 X + Nota 740 X + Nota 240  ?

Nie posiada. Do Denona masz już naprawę HDMI do Yamahy nie.

I jest niedostępna.

Nota 550X unikaj.

Moim zdaniem Taga to mocniejsza i jednak ciekawsza konstrukcja. Mimo że taka troche marketowa.

22 godziny temu, Kubad napisał:

Przy 30m zdecydowanie lepiej postawić na fronty podłogowe.  Zestaw z nota 550x jest sensowniejszym wyborem do yamaszki. Jeśli myślisz o kinie to bez suba się nie obejdzie.  

Tylko wiesz że tu będą problemy z Nota 550 dokładnie takie same jak mieli inni koledzy. Kolumny ulegną szybkiej awarii. 30m to dla nich zdecydowanie za dużo.

To mikrusy!

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodziłbym się, że Taga Harmony ( Pewnie tav 607)  zagra lepiej niż Nota 550x. Barwa, scena dźwiękowa czy rozpylenie góry po stronie Indiana Line ale fakt, do 30m2 byłyby za słabe i łatwo można je spalić. Lepszą opcją byłyby Tesi 661 na fronty, a reszta mogłaby zostać. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S4Home napisał:

Tylko wiesz że tu będą problemy z Nota 550 dokładnie takie same jak mieli inni koledzy. Kolumny ulegną szybkiej awarii. 30m to dla nich zdecydowanie za dużo.

To mikrusy!

Bez przesady to będzie całe kino domowe dodatkowo wspierane subem. Jak chcesz do pieca dawać to oczywiście można uszkodzić kolumny. Ale tu wybór był między monitorami które dopiero by miały problem w takim pomieszczeniu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Q21 napisał:

Nie zgodziłbym się, że Taga Harmony ( Pewnie tav 607)  zagra lepiej niż Nota 550x.

Ja rowniez, bo Indiana da wiecej wrazen przy odsluchu. A to, ze ktos ja katuje, to inna sprawa. Sprobuj gdzies podjechac i posluchac (masz mozliwosc?), porownasz przykladowo Tage z Nota i bedziesz mial swoje zdanie, bo jednak kazdemu podoba sie co innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2021 o 07:43, S4Home napisał:

Nie posiada. Do Denona masz już naprawę HDMI do Yamahy nie.

Jeszcze nie ale od jesieni ma być dostępna aktualizacja, która umożliwi przesył 4k/120Hz

 

Dnia 30.07.2021 o 07:43, S4Home napisał:

Tylko wiesz że tu będą problemy z Nota 550 dokładnie takie same jak mieli inni koledzy. Kolumny ulegną szybkiej awarii.

Niekoniecznie. Wszystko zależy od użytkowania tych kolumn.

 

Dnia 30.07.2021 o 07:43, S4Home napisał:

30m to dla nich zdecydowanie za dużo.

To fakt, ale jak będzie to użytkowanie 5.1 to spokojnie wystarczy.

@bankster najlepiej podjedź gdzieś i posłuchaj. Sam wiesz najlepiej jak planujesz użytkować zestaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2021 o 21:17, Kubad napisał:

Bez przesady to będzie całe kino domowe dodatkowo wspierane subem. Jak chcesz do pieca dawać to oczywiście można uszkodzić kolumny. Ale tu wybór był między monitorami które dopiero by miały problem w takim pomieszczeniu. 

Ale to nie o to chodzi.

Dwóch kolegów tu z forum miało suby a kolumny poszły. One sa po prostu małe, i nie przyjmuja takich obciążeń.

Moim zdaniem są ok. Ale do 9-15metrów.

Dnia 31.07.2021 o 10:20, piotrekb27 napisał:

Niekoniecznie. Wszystko zależy od użytkowania tych kolumn.

No tak.

Nie mowie że padnie każda.

Dnia 31.07.2021 o 10:20, piotrekb27 napisał:

Jeszcze nie ale od jesieni ma być dostępna aktualizacja, która umożliwi przesył 4k/120Hz

Nie aktualizacja. Była mowa że tego sięnie da zrobić aktualizacją. Słyszałem że Yamaha będzie zabierać swoje ampli do serwisu w celu wymiany podzespołu.

Masz jakieś inne wiadomości?

Dnia 31.07.2021 o 10:20, piotrekb27 napisał:

To fakt, ale jak będzie to użytkowanie 5.1 to spokojnie wystarczy.

Ja nie polecam (do takiego pomieszczenia). Oczywiście każdy zrobi co zechce.

Nota mam na stanie. Wypożyczę i zrobię super wycenę jesli trzeba.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, S4Home napisał:

Nie aktualizacja. Była mowa że tego sięnie da zrobić aktualizacją. Słyszałem że Yamaha będzie zabierać swoje ampli do serwisu w celu wymiany podzespołu.

Masz jakieś inne wiadomości?

Faktycznie, mój błąd. Jedynie modele Yamahy RX-A4A, RX-A6A i RX-A8A będą miały aktualizację oprogramowania. Co do niższych modeli to aktualizacja układu HDMI - czyli serwis.

 

11 minut temu, S4Home napisał:

Ja nie polecam (do takiego pomieszczenia). Oczywiście każdy zrobi co zechce.

To i tak lepszy wybór niż podstawkowe.

Taga, o których wspomniałeś faktycznie "więcej" zniesie ale czy brzmieniowo będzie lepsza od Noty? Hmm, różnie to jest oceniane.

 

@bankster najlepiej zabierz żonę gdzieś na odsłuch. Przynajmniej zobaczy na "żywo" kilka kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2021 o 07:59, piotrekb27 napisał:

Faktycznie, mój błąd. Jedynie modele Yamahy RX-A4A, RX-A6A i RX-A8A będą miały aktualizację oprogramowania

Podeślesz info?

Dnia 2.08.2021 o 07:59, piotrekb27 napisał:

Taga, o których wspomniałeś faktycznie "więcej" zniesie ale czy brzmieniowo będzie lepsza od Noty? Hmm, różnie to jest oceniane.

Być może nie. Ale to kino. I coż z lepszego grania przy możliwych serwisach?

Dnia 2.08.2021 o 07:59, piotrekb27 napisał:

@bankster najlepiej zabierz żonę gdzieś na odsłuch. Przynajmniej zobaczy na "żywo" kilka kolumn.

Zdecydowanie tak

10 godzin temu, Kubad napisał:

A ja znam osoby które paliły większe konstrukcje nie jest to regułą i zależy od użytkownika. 

Zdecydowanie tak

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Problem z transmisją sygnału nie dotyczy niedawno zaprezentowanych modeli RX-A4A, RX-A6A i RX-A8A. W ich przypadku niezbędna będzie tylko przyszła aktualizacja oprogramowania sprzętowego w celu aktywowania pewnych funkcji HDMI 2.1.

 

No to jest bardzo ciekawe. Oczywiście życzę im powodzenia. Było by miło i z zaskoczeniem. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Bo pomyślmy.

Problem z HDMI został zdiagnozowany tydzień po pojawieniu się Yamahy 4A czy Denona X 2700.

Do czasu wejścia  RX-A4A, RX-A6A i RX-A8A, minęło dobrych parę miesięcy. Nie chce mi się sprawdzać ale sporo.

Pytanie zatem co robiła ekipa odpowiedzialna za oprogramowanie w tym czasie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...