Skocz do zawartości

Chorus 826, kef 850, klipsch r8000f tańszy zamiennik?


Pietru Pietrus

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :)

Na wstępie napisze kilka informacji gdzie będzie stał i do czego miałby być zestawik. 

-Pokój dzienny ok 27 m 

-do czego? (głównie muzyka Rockowa, metal oraz elektroniczna 65%, filmy - seriale 35%

- z czego będzie odtwarzane?(z telewizora,netflix, Amazon (filmy)            Muzyka (tidal oraz spotify) laptop, telefon, telewizor, żadnych płyt blue Ray itp. 

-w przyszłości rozbudowa?                       Napewno ale na kilka lat musi wystarczyć to co kupię. 

- sprzęt może być używany jak i nowy. 

No to zaczynamy:) 

Ogólnie jestem laikiem więc proszę o wyrozumiałość :)

Niedługo kończę przebudowę domu i chciałbym nabyć jakiś fajny zestawik.     Napewno nie chce żadnych 5.1 tylko stereo, ewentualnie 2.1. Dotychczas słuchałem muzyki używając słuchawek sony wh-1000xm3. Do telewizora podłączony był soundbar jednak w porównaniu do niżej wymienionych kolumn a nawet posiadanych słuchawek wychodził bardzo, bardzo blado a nawet tragicznie. 

Ogólnie co do kolumn (nie słyszałem jeszcze żadnych monitorów)  jakiś czas temu miałem okazję usłyszeć :

Chorusy 826 (ładny) 

Kef 850 (zachwyt plus kopara na dole) 

Klipch chyba r8000? (bardzo mi się podobało brzmienie) 

Niestety nie wiem do czego były podłączone :(

Nie zależy mi na jakimś wielkim pokazowy kombajnie amplitunerze to ma grać, nie musi odtwarzać płyt itp. 

Jest tylko jedno ALE podane kolumny nie łapią się w mój budżet:) 

Chciałbym zamknąć się w maks 4 tyś. Zł. Ze wszystkim. 

Ogólnie brzmienie powyższych kolumn w pełni mnie satysfakcjonuje jednak to nie mój budżet a boje się że mniejsze i tańsze mnie nie usatysfakcjonują i bedzie mi brakować mocy? Wtedy jakiś zestaw 2.1 że subwooferem? 

Chyba że koledzy poratują jakimś tańszym zamiennikiem? 

Do czego to podłączyć abym zmieścił się w budżecie? 

Czytałem tutaj o zestawach do 4 tys jednak w głowie mam brzmienie tamtych kolumn i liczę że może chociaż trochę zbliżę się do takiego czystego  brzmienia z naprawdę sporym pazurem wybierając jakiś tańszy zamiennik? 

Raczej nic więcej nie dorzucę do puli, bo żona mnie z domu wyrzuci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Q21 napisał:

W takim budżecie możesz szukać tylko używek, jeśli ci się uda zmieścić jeszcze wzmacniacz to będziesz szczęściarzem. 

Własnie dlatego napisałem, czy może ktoś doradzi coś tańszego? Równie fajnego :)

Nie wiem jak uzywki kef q750 lub jakieś inne klipch i co wtedy do nich. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na znanym portalu aukcyjnym stoją Ushery v601 w cenie 2300 do tego może Primare i21 też jest na tym samym portalu w cenie 2200 może coś uda się utargować ?,

Jak koledze podobają się Focale tym bardziej powinny podejść Ushery rewelacyjne monitory sam po kilku latach zrobiłem przesiadkę z Focal Chorus 706 na Usher v601 duży skok w jakości dźwięku.

Primare i21 miałem spiętego z Focalami i mogę powiedzieć że grało to bardzo fajnie.

 

 

 

Edytowano przez Aleksander Łuczak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Tylko kolega tu szuka kolumn podłogowych. I to nie małych.

Piotr

Ale kolega nigdzie nie napisał że skupia się wyłącznie tylko na kolumnach wolnostojących, napisał jedynie iż nie miał okazji posłuchać żadnych monitorów. Ushery 601 to kawał monitora w dodatku rewelacyjnie wykonane.

Edytowano przez Aleksander Łuczak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, kilka dni minęło od czasu napisania posta. 

Sytuacja się w miarę wyklarowała. Mianowicie :)

-budżet niestety będę musiał zwiększyć ale już się z tym pogodziłem. 

-w grę wchodzą tylko 2 rodzaje kolumn 

1.heco aurora 1000, na dniach miałem okazję posłuchać i no powiem szczerze subwoofera raczej nie będę potrzebował :) grały z nad C356bee

2. Klipsh r-820f na samym początku posta mówiłem że zachwyciło mnie kiedyś brzmienie rp-8000f. Ostatnio natknąłem się na filmik na you tube (wiadomo nie odwzoruje prawdziwego brzmienia) ale przypomniał mi się ten dzwięk który wtedy mnie tak urzekł :) Co prawda to nie rp8000 ale chyba wiecie o co mi chodzi, takie mocne brzmienie, gdzie w zasadzie wszystko jest uwydatnione, sam nie wiem jak to napisać bo audiofilem nie jestem. Grunt że wiem co mi się podoba :) załączam ten filmik :)

 

Nie wiem tylko z czym te klipsch bo tutaj akurat jest Yamaha(ten nad C356bee również byłby dobry?) 

Ogólnie to nie wiem co dalej czy jakiś stremer, chromecast audio, dac, itp? 

Równiez jeśli akurat bym się na ten klipsch zdecydował to nie wiem czy za jakiś czas nie dołączę do niego również klipsch 120 lub 150 suba. 

Narazie co prawda organoleptycznie sprawdziłem te heco aurora 1000 i bardzo mi się podobały aczkolwiek tylko w zestawieniu "face to face" podejmę decyzję czy te Aurory czy klipsch. Napewno czasowo się to ciut wydłuży gdyż przekroczy to moj wcześniej ustalony budżet :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Aleksander Łuczak napisał:

Na znanym portalu aukcyjnym stoją Ushery v601 w cenie 2300 do tego może Primare i21 też jest na tym samym portalu w cenie 2200 może coś uda się utargować ?,

Jak koledze podobają się Focale tym bardziej powinny podejść Ushery rewelacyjne monitory sam po kilku latach zrobiłem przesiadkę z Focal Chorus 706 na Usher v601 duży skok w jakości dźwięku.

Primare i21 miałem spiętego z Focalami i mogę powiedzieć że grało to bardzo fajnie.

 

 

 

Napewno nie neguje:) ogólnie mniej więcej wiem już czego chce, ale jeśli przed moim zakupem nadarzy się okazja posłuchać takowych, to napewno nie omieszkam wypróbować. Tak jak mówiłem nie miałem do czynienia z monitorami i zaraz mam gdzieś w głowie że będzie odrazu potrzebny subwoofer.

Wiem że te klipsch i te Aurory jakieś wybitne i audiofilskie nie są ale urzekły mnie i tyle :)

Tak wiem że nie odsłuchałem miliona zestawów :) i kto wie pewnie gdzieś tam po którymś odsłuchu X zestawienia zmienił bym zdanie, ale czy jest sens gdy te dwa mi przypadły do gustu? Co prawda nie odsłuchałem obydwóch naraz ale to kwestia czasu. 

Napewno też jeśli wybiorę się już do kogoś na odsłuch, pewnie i tak coś  tam jeszcze Panowie polecą zobaczyć ale wstępnie narazie stawiam na te dwa modele. No chyba że gdzieś blisko nadarzy się okazja do odsluchu czegoś konkretnego to czemu nie posłuchać, albo się tylko utwierdzę w swoim przekonaniu albo yyyy... Przysporze sobie tylko bólu głowy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam poczytać trochę w Internecie. Sam posiadam 601 i mogę zapewnić na  pewno w nich basu nie brakuje kwestia dobrej akustyki. Kolumny zalecane do pomieszczeń 22-25m2 jak trzeba potrafią uderzyć basem ale basem dobrej jakości twardym który szybko wygasa do tego posiadają ten pazur. Warto posłuchać aczkolwiek tak jak mówiłem ważna jest też akustyka itp. https://www.audiofast.pl/pl/recenzja-audiovideo200704-usheraudio-v601/ 

Pozdrawiam przyszłego audiofila :).

Edytowano przez Aleksander Łuczak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli ktoś szuka efektywnego brzmienia jak Klipsch czy Aurora 1000 to kolumny bardziej spójne jak Ushery po prostu nie są dla niego. Ale jak masz gdzie posluchać to także polecam.

Tak czy siak pamiętam.

R820F to nie jest nawet zbliżone granie do RP 8000. Unikaj klasycznej nowej serii Reference.

Aurora 1000 znacznie ciekawsza konstrukcja.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem jeśli ktoś szuka efektywnego brzmienia jak Klipsch czy Aurora 1000 to kolumny bardziej spójne jak Ushery po prostu nie są dla niego. Ale jak masz gdzie posluchać to także polecam.

Tak czy siak pamiętam.

R820F to nie jest nawet zbliżone granie do RP 8000. Unikaj klasycznej nowej serii Reference.

Aurora 1000 znacznie ciekawsza konstrukcja.

Piotr

Myślałem jeszcze o RP280 bo to chyba starszy model tych 8000? Wszystko zależy od finansów, ewentualnie jakis rat 0% i oczywiście odsłuchu :) a jaki wzmak polecasz do tych klipsch ów? Naprawdę ten nad C356bee pasował mi do tych auror gdzie nie koniecznie pasować musi do klipsch :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Pietru Pietrus napisał:

Nie wiem tylko z czym te klipsch bo tutaj akurat jest Yamaha(ten nad C356bee również byłby dobry?) 

Nad nie zagra tak Yamaha, ponieważ jego granie jest skupione na basie i średnicy, a górę ma wykastrowaną, taka klasyczna buła.

Jest oferta w dziale sprzedam na kolumny Klipsch RP-280F, jak bierzesz pod uwagę używane na gwarancji.

 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Nad nie zagra tak Yamaha, ponieważ jego granie jest skupione na basie i średnicy, a górę ma wykastrowaną, taka klasyczna buła.

Jest oferta w dziale sprzedam na kolumny Klipsch RP-280F, jak bierzesz pod uwagę używane na gwarancji.

 

Wielkie dzięki kolego, ale najpierw muszę przesłuchać obydwie opcje, nie chce później żałować to raz, a dwa to jeśli kupię zestaw to zostanie ze mną już na długo :) tak czy siak muszę się wybrać do jakiegoś salonu i wtedy podejmę decyzję jaki sprzęt i czy używany czy nowy(zależy jaka kasa) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pietru Pietrus napisał:

Myślałem jeszcze o RP280 bo to chyba starszy model tych 8000? Wszystko zależy od finansów, ewentualnie jakis rat 0% i oczywiście odsłuchu :) a jaki wzmak polecasz do tych klipsch ów? Naprawdę ten nad C356bee pasował mi do tych auror gdzie nie koniecznie pasować musi do klipsch :)

TAK 280 to poprzednik 8000. Tu znowu jest to dokładnie to samo. Delikatne zmiany kosmetyczne.

356 uwydatnia wyzsza srednice. W Aurora mogło Ci się to podobać. Na Klipschu bym po prostu sprawdził. Bo to fajny wzmak i dzieżko o lepszy w swojej cenie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

TAK 280 to poprzednik 8000. Tu znowu jest to dokładnie to samo. Delikatne zmiany kosmetyczne.

356 uwydatnia wyzsza srednice. W Aurora mogło Ci się to podobać. Na Klipschu bym po prostu sprawdził. Bo to fajny wzmak i dzieżko o lepszy w swojej cenie.

 

Ok:) a do zestawu aurora 1000, nad c356 jake kable polecacie ? 

lepiej chyba jakiś stremer np Yamaha WXAD-10? 

Czy bluesound node i2 niż np chromecast audio? 

A może coś innego? 

Chce korzystac na telewizorze również z netflixa, Amazona 

Dokładnie się na tym nie znam a chciałbym jak najlepsza jakość dźwięku  po podłączeniu tego wszystkiego:) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2021 o 08:58, Pietru Pietrus napisał:

Myślałem jeszcze o RP280 bo to chyba starszy model tych 8000? Wszystko zależy od finansów, ewentualnie jakis rat 0% i oczywiście odsłuchu :) a jaki wzmak polecasz do tych klipsch ów?

Zamiast myśleć o podstawowej serii Klipscha sprawdź sobie kolumny Audiosymptom i8, dźwięk miło Cię zaskoczy a cenowo jest bardziej niż rozsądnie.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Pietru Pietrus napisał:

Ok:) a do zestawu aurora 1000, nad c356 jake kable polecacie ? 

Kimber 4 PR

19 godzin temu, Pietru Pietrus napisał:

lepiej chyba jakiś stremer np Yamaha WXAD-10? 

Czy bluesound node i2 niż np chromecast audio? 

WXAD10 fajny i tani. Chromecasta juz nie znajdziesz. Node 2i z nich najdroższy ale i najlepiej grający,

19 godzin temu, Pietru Pietrus napisał:

Chce korzystac na telewizorze również z netflixa, Amazona 

No to potrzebowałaś byś jeszcze DACa

Nowy Node by tu spasował.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...