Skocz do zawartości

Nvidia Shield TV PRO przycinki... Znowu :D

J4Z

Recommended Posts

No przyszedł Shield dzisiaj. Znowu są sporadyczne przycinki obrazu przy oglądaniu filmu.

Nie wiem czy pamiętacie, ale miałem na testach Mi Boxa i też były.

Jak podłącze SSD bezpośrednio do TV to nie ma.

Na Shieldzie na razie próbowałem z upscalingiem AI i bez. Próbowałem na Kodi, VLC i na systemowej apce.

Nie chciałbym się z nim rozstawać bo fajna obsługa, fajny pilot, dźwięk Shield vs TV - niebo vs ziemia IMO.

Shield podpięty do ampli kablem Hama HDMI 1.4. Ampli do TV za pomocą HDMI ARC (nie wiem jaki kabel) Filmy ripy 1080p 24kl/s.

EDIT: teraz jeszcze dałem szanse systemowej apce i jakby nie cięło, chyba że na tyle rzadko że przez parę minut oglądania nie zauważyłem. No, ale ona jest bardzo ograniczona. Nawet napisów nie puszcza.

Macie jakieś pomysły? Ja na razie powyłączam wszystkie apki i usługi z których nie korzystam. Zobaczę inny kabel. No ale wątpię.

Sprawdzę może jeszcze jakieś inne apki do odtwarzania i pogrzebie w ustawieniach Shielda. Może coś w ampli w ustawieniach?

Edytowano przez JaZz

Ale po co sprawdzać inne apki jak 99% użytkowników korzysta z kodi i jest on najlepiej działającym programem nie ma mowy aby stwarzał on problemy. 

W kodi najważniejsze to włączenie przełączania tv do odświeżania w jakim jest materiał wideo, funkcja jest w zakładce ustawienia wideo tryb ekspert.

Sam format nic nie da, a przeformatowanie na inny niż NTFS raczej nie wchodzi w grę bo FAT32 ma ograniczenie plików do 4gb. Ewentualnie poczytam o exFAT bo pamiętam że łyka większe pliki. 

19 minut temu, tadekk55 napisał:

W kodi najważniejsze to włączenie przełączania tv do odświeżania w jakim jest materiał wideo, funkcja jest w zakładce ustawienia wideo tryb ekspert.

Sprawdzę 👍 

1 minutę temu, Mateusz Wolski napisał:

a może banalne - ale czy nie masz pliku uszkodzonego?

100% że nie. 

18 minut temu, Mateusz Wolski napisał:

ja przy oglądaniu na Netflix Armii Umarłych myślałem, że mam badpixele na OLED, a okazało się, że to film ma je wbudowane

Czytałem chyba już gdzieś o tym :D

Napisano (edytowany)

@tadekk55 Bardzo Ci dziękuję kolego. Podziałało.

Tylko teraz jeszcze dwa pytanka.

Czy można te klatki ustawić na auto? Na razie ustawiłem na 23.98, bo z tego co pamiętam to zwykle filmy tak mają.

klatki.png.4e60acb8a07a443ae92bbe0291b49110.png

No, ale zdarza się że mają więcej i co wtedy? Sprawdzać ile ma film, wędrować do ustawień i zmieniać?

Druga sprawa to mam wrażenie że te kodi trochę inny obraz daję niż systemowa. Jakby bardziej podobał mi się w systemowej. Wiesz co tam można poprzestawiać żeby dawał oryginalny czy coś? Nie wiem, taki jakby bardziej wygładzony się wydaję w kodi.

BTW trochę teraz wkurzony jestem bo może w Mi Boxie też wystarczyło to zmienić i koło 700zł w kieszeni :D

Edytowano przez JaZz

17 godzin temu, Marek Muszyński napisał:

Miałem stareńkiego Hundya, oczywiście odtwarzacz nie samochód. Odtwarzał wszystko bardzo przyzwoicie, bez żadnych przycinek. Zechciało mi się Nokia Box 8000 na androidzie. Często nie widzi pendriva. O kant rzyci z takimi nowościami. Spróbuj sformatować pendriva lub dysk w innym formacie plików.

Ale jaja!!! Udzielam dobrych rad, dotyczących sformatowania pendrive w innym formacie plików, a sam miałem w starym Fat32. Po sformatowaniu do NTFS Nokia odzyskała wzrok..teraz doskonale widzi pendrive. "Uczył Marcin Marcina, a sam głupi............" :)

• 3 months later...