Skocz do zawartości

Głośniki stereo do amplitunera Denon AVR 1610


pawMal

Recommended Posts

20 godzin temu, pawMal napisał:

Cześć! 

Dzięki za odpowiedź. Nie brałem tego pod uwagę, szczerze mówiąc. Ale naprawdę efekt byłby nie gorszy, niż zestaw stereo?

Tyle, że z tego, co widzę, to są bezprzewodowe urządzenia, więc chyba nie podepnę się do nich swoim amplitunerem?

Nie będzie to taki efekt jak w dobrym stereo ale w Twoim przypadku jest to sensowniejsza opcja. Są to głośniki sieciowe, które nie potrzebują amplitunera. Muzykę odtwarzasz z Tidala, Spotify, Youtube czy radia internetowego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Q21 napisał:

Nie będzie to taki efekt jak w dobrym stereo ale w Twoim przypadku jest to sensowniejsza opcja. Są to głośniki sieciowe, które nie potrzebują amplitunera. Muzykę odtwarzasz z Tidala, Spotify, Youtube czy radia internetowego. 

A to nie będzie sensowniejsza, bo muzykę odtwarzam głównie z CD, czasem z gramofonu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś o tym, żeby zamienić miejscami półki z CD i witryny, postawić je równolegle do bocznych ścian ? Trochę zawęzi to przejście przy stole ale zdecydowanie większa przestrzeń w narożnikach się zrobi przy kolumnach, o ile takie rozwiązanie w ogóle wchodzi w grę. Narożnik można wtedy podsunąć do okna i ten kwiatek dać na drugą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za wszystkie wskazówki. 

Chodzę z miarką od dwóch dni i kombinuję, co by tu można zmienić, ale żadna zmiana mnie nie jest do końca zadowalająca, bo nawet, jak uda mi się coś zmienić z jednej strony (jedna witryna na inną ścianę, bo drugiej się nie da), to nie ma symetrii dla kolumn (jedna byłaby otoczona meblami / ścianami, a druga nie) i to też nie dobrze, co widzę już na tym zestawie, co mam. 

A zestaw zostanie najprawdopodobniej zastąpiony Magnat Quantum 753, dogaduję już zamianę z dopłatą. Miałem możliwość usłyszeć ich możliwości i grają jak dla mnie pięknie. 

A jak tego wszystkiego będzie mniej i ustawiłbym je lekko przekrzywione do środka, to nie wyszłoby podobnie, jak u kolegi z tego wątku?

 

Pozdrawiam, 

Paweł

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś osobą wymagającą i ma być po prostu muzyka w tle bez wnikania w szczegóły, separację czy efekt stereofonii to może się okazać, że Magnat Quantum 753 będą dobrą opcją. Jeśli masz okazję kupić w dobrych pieniądzach to spróbuj i sam oceń czy jesteś zadowolony z efektu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę, jak będą brzmiały w tej wnęce lub po zamianie jednej z witryn na regały CD bokiem (choć obawiam się, że nie będzie lepiej, bo jedna kolumna będzie zabudowana, a druga będzie miała przestrzeń). Mogę jeszcze pokombinować z umieszczeniem w pionie (jakieś uchwyty, czy coś). Jeśli będzie jakiś dramat, to na ten moment zostanie mi przeniesienie audio do drugiego pokoju, sypialnego i tam będę chodził muzyki słuchać. Przy czym zdarza mi się sporadycznie koncerty oglądać, a tam z kolei nie mam tv ;) 

 

Pozdrawiam, 

Paweł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Może być tak że będzie Ci się wydawać że jednak gra głośniej.

Zgubisz w takim razie głębie, środek sceny. No ale teraz też tego nie masz.

 

OK, dzięki. A manewrowanie wyżej / niżej ma sens? Teoretycznie powinny być na wysokości uszu słuchającego, nie?

 

Pozdrawiam, 

Paweł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...