Skocz do zawartości

Głośniki stereo do amplitunera Denon AVR 1610


pawMal

Recommended Posts

Witam. 

Kupiłem parę lat temu zestaw kina domowego (amplituner + blu ray Denon) + zestaw 5.1. Wharfedale Diamond 10.

Teraz zmieniłem miejsce zamieszkania i nie mam miejsca na trzymanie tego całego sprzętu + trochę potrzebuję pieniędzy, więc postanowiłem sprzedać te wszystkie głośniki i kupić jakieś mniejsze stereo. Chodzi głównie o słuchanie muzyki z CD i radia, czasem oglądam koncerty (rock, blues, metal). Pokój ma ok 20m2.

Mam możliwość bez kosztowo używać głośników od miniwieży Yamaha Piano Craft, ale to chyba nie jest najlepszy pomysł?

Mógłbym prosić o polecenie jakiegoś nienajdroższego, ale też sensownie grającego rozwiązania? Wchodzą w grę też używany sprzęt. Trochę nie wiem, co robić ;)

Dziękuję z góry, 

pozdrawiam, 

Paweł

Edytowano przez pawMal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @pawMal

46 minut temu, pawMal napisał:

Mam możliwość bez kosztowo używać głośników od miniwieży Yamaha Piano Craft, ale to chyba nie jest najlepszy pomysł?

No niekoniecznie się to sprawdzi...

49 minut temu, pawMal napisał:

jakieś mniejsze stereo

małe podłogowe też wchodzą w grę czy tylko podstawkowe?

Jaki budżet chcesz na to przeznaczyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, @piotrekb27!

Dzięki za odpowiedź. 

Małe raczej mogłyby być, choć pewnie stanęłyby na regale. 

Budżet - no właśnie jeszcze nie wiem, za ile uda mi się sprzedać ten zestaw, co mam, ale myślę, że max 1000 zł.

 

8 minut temu, piotrekb27 napisał:

Cześć @pawMal

No niekoniecznie się to sprawdzi...

małe podłogowe też wchodzą w grę czy tylko podstawkowe?

Jaki budżet chcesz na to przeznaczyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wielkie. Tak, mam możliwość podjechania, jasne, zapoznam się. 

Najpierw zainteresowałem się Canton GLE 420, ale gdzieś przeczytałem, że to marketowy badziew i szkoda kasy. Imprez robić nie będę, bardzo głośno słuchać też nie będę, bo to głównie na słuchawkach, ale jak już coś gra, to chciałbym, żeby brzmiało w miarę przyzwoicie.

Dzięki jeszcze raz, zapoznam się z tymi trzema.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

taka mała dygresja edukacyjna. Głośniki to przetworniki w kolumnach , z przetworników , a więc właśnie głośników składa się kolumna /+ skrzynka + zwrotnica + okablowanie + terminale/. Szukasz więc kolumn , a nie głośników. 

Ok, dzięki, będę już używał poprawnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, 1Ender napisał:

Podłogowe też by mogły być. Zrób zdjęcie pomieszczenia jak to stoi u Ciebie. 

Pozdrawiam

Poniżej zdjęcia, ale one chyba nie mają dużego znaczenia, bo to bardzo przejściowe ustawienie (souroundy gdzieś wciśnięte pod sufit, sub zaraz mi zarwie półkę rtv, centralka na amplitunerze i w ogóle bez sensu 😉). Raczej ma być coś bardziej dyskretnego i małego, tylko żeby ładnie grało. 

Pozdrawiam, 

Paweł 

IMG_20210731_071611.jpg

IMG_20210731_071555.jpg

Edytowano przez pawMal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kolumny podłogowe (fronty) , które powinny stać na podłodze 😁!! Jest za wąsko(rozstaw kolumn) to raz. Dwa w takim ustawieniu kolumny się duszą! Monitory, kolumny podstawkowe w aktualnym miejscu, też będzie źle... 😁 Dźwiękowa katastrofa! 

Gdzie jest miejsce odsłuchu?

Po drodze do miejsca odsłuchu nie powinno nic stać a jak się domyślam jest stół.. Masakra.. Ale coś zaradzimy! 😁 

Zrób zdjęcie od strony sprzętu do miejsca odsłuchu. Kanapy? 

Poczytaj o akustyce. To koniecznie! 

http://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, z linkiem się już zapoznaję. 

Wiem, że tragiczne i że katastrofa, przecież już na samym początku napisałem, że to stoi bez sensu, ale nie mam w tym momencie gdzie tego upchnąć. 

Dogaduję już sprzedaż, więc zastanawianie się, jak to inaczej ustawić, nie ma sensu. Jak chcę inaczej ustawić podstawkowe, to jeszcze nie wiem, ale za dużego przemeblowania niestety nie zrobię. 

Pozdrawiam, 

Paweł 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr @S4Home

24 minuty temu, S4Home napisał:

Faktycznie zdecydowanie na sprzedaż.

Kolumny mogłyby zostać, ale trzeba zadbać o minimum akustyczne, postawić na podłodze i szerzej. W obecnym miejscu małe kolumny podstawkowe też nie zagrają. 

Standy zajmują tyle samo miejsca... 

 

Prosiłem o zdjęcia.. Czekamy? 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Piotr @S4Home

Kolumny mogłyby zostać, ale trzeba zadbać o minimum akustyczne, postawić na podłodze i szerzej. W obecnym miejscu małe kolumny podstawkowe też nie zagrają. 

Standy zajmują tyle samo miejsca... 

 

Prosiłem o zdjęcia.. Czekamy? 

Pozdrawiam 

Załączam zdjęcie zrobione spod telewizora. 

Naprawdę nie mam tu za dużo możliwości, bo mam trzymiesięczną córkę, która za kilka miesięcy zacznie się sama poruszać, więc wszelkie chybotliwe stojaczki i kable na wierzchu odpadają. Aktualnie jestem bardziej na etapie przykręcania wszystkiego do ścian i nie bardzo jest możliwość, żeby rtv wyszło mi poza tę lukę między witrynami. 

Jeśli to katastrofa, to pozostanie mi schować amplituner na przyszłe czasy, a na ten regał wpakować jakąś miniwieżę, choć miałem nadzieję, że uda mi się tego uniknąć 😉

 

Pozdrawiam, 

Paweł 

IMG_20210802_083138.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperyment. 

Zestaw kolumny na podłogę około 1m od tylnej ścianki do mebli. Kolumny ustaw w odstępie około 2m od siebie i skręć do środka. Stół przestaw na chwilę do tyłu, a w miejscu przecięcia lini głośników ustaw krzesło. (Trójkąt równoboczny lub równoramienny) Włącz muzykę. Powinna być niesamowita poprawa. 

Napiszę wieczorem propozycję zmian ustawienia mebli w pokoju. 😁 Chociaż... 

Musiałbyś zamienić kanapę ze stołem. Stworzyć kącik muzyczno telewizyjny. Odległość kanapy od głośników około 2-2,5m.

Więcej wieczorem. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
W Twoim przypadku najsensowniejszym rozwiązaniem byłaby stacja taka jak Sonos One Gen2, Yamaha MusicCast 50 czy Naim Muso QB. Rozmieszczenie niestety jest fatalne i nawet mały zestaw stereo będzie brzmiał jak mono także musisz zastanowić się czy jest sens iść w kierunku stereo. W zakładanym budżecie miałbyś wspomnianego Sonosa One Gen2 lub mniejszą Yamahę MusicCast 20. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 1Ender napisał:

Eksperyment. 

Zestaw kolumny na podłogę około 1m od tylnej ścianki do mebli. Kolumny ustaw w odstępie około 2m od siebie i skręć do środka. Stół przestaw na chwilę do tyłu, a w miejscu przecięcia lini głośników ustaw krzesło. (Trójkąt równoboczny lub równoramienny) Włącz muzykę. Powinna być niesamowita poprawa. 

Napiszę wieczorem propozycję zmian ustawienia mebli w pokoju. 😁 Chociaż... 

Musiałbyś zamienić kanapę ze stołem. Stworzyć kącik muzyczno telewizyjny. Odległość kanapy od głośników około 2-2,5m.

Więcej wieczorem. 

Pozdrawiam 

Dzięki, spróbowałem, była poprawa, jasne :)

Kanapy ze stołem raczej nie zamienię, bo to narożnik, więc pod oknami się nie wpasuje. Raczej już pogodziłem się z pozbyciem się tego zestawu kolumn, tylko jeszcze kwestia tego, za ile uda mi się sprzedać.

Pozdrawiam, 

Paweł

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć
W Twoim przypadku najsensowniejszym rozwiązaniem byłaby stacja taka jak Sonos One Gen2, Yamaha MusicCast 50 czy Naim Muso QB. Rozmieszczenie niestety jest fatalne i nawet mały zestaw stereo będzie brzmiał jak mono także musisz zastanowić się czy jest sens iść w kierunku stereo. W zakładanym budżecie miałbyś wspomnianego Sonosa One Gen2 lub mniejszą Yamahę MusicCast 20. 

 

Cześć! 

Dzięki za odpowiedź. Nie brałem tego pod uwagę, szczerze mówiąc. Ale naprawdę efekt byłby nie gorszy, niż zestaw stereo?

Tyle, że z tego, co widzę, to są bezprzewodowe urządzenia, więc chyba nie podepnę się do nich swoim amplitunerem?

Sorry, jak głupie trochę te pytania, po prostu kupowany ten sprzęt był pod inne miejsce zamieszkania, pod które w Denonie dobrali mi do pomieszczenia, rozrysowali ustawienie i tak zrobiłem. Teraz kupiłbym zapewne coś innego. Przy czym nie myślałem o mniej, niż stereo, może z czasem będę miał możliwość rozstawienia tych kolumn szerzej.

 

Pozdrawiam, 

Paweł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej że co byś nie zrobił, muzyka będzie brzmieć fatalnie w obecnym ustawieniu. Monitory, kolumny podstawkowe nie rozwiążą sprawy, bo musiałbyś ustawić na standach, które zajmują tyle samo miejsca co podłogówki. No i dochodzi jeszcze koszt standów, więc dla mnie trochę bezsens. 

U mnie to wygląda tak. Pusta przestrzeń między kolumnami a miejscem odsłuchowym. 

 

110fcf24bd86505199e3c68c05dbc469a936ac2e7270b17305fdc287bea486bf.thumb.jpg.0a83ad66972ed101866c6e170ce64421.jpg

 

 

Jeszcze raz patrzyłem na ustawienia sprzętu i mebli. Dało by radę przesunąć szafy o 90°? Zyskałbyś trochę miejsca. Z lewej byłoby trochę utrudnione włączanie światła, ale mógłbyś przenieść włącznik na kabelku z pstryczkiem. Albo zostawić lukę na rękę.. Z prawej co masz, okno? 

Najlepiej wszystko pomierzyć. 

Można by wtedy szerzej rozstawić kolumny, na podłodze 😉

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie systemy graj dużo gorzej niż klasyczne stereo. No ale w Twoim przypadku....

Innymi słowy musisz coś zrobić z salonem bo inaczej jakakolwiek wymiana nie ma sensu. Znaczy sprzedaż tak bo to jak to stoi teraz to na prawdę katastrofa. Ale jeśli chcesz kupic inne monitory czy podłogówki to po to aby je postawić chcoiaż trochę prawidłowo.

mieszkasz sam ? Czy jest żona która zablokuje nam wszelkie pomysły?

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender Z lewej raczej by dało radę, jak bym zostawił dziurę na rękę. Z prawej trochę gorzej, bo tak, jest okno i witryna by na to okno nachodziła. Spróbuję chociaż z lewej i zobaczę, jak to będzie wyglądało.

 

@S4Home Jest żona i trzymiesięczna córka , więc nawet jeśli teraz nie zmienię za dużo, to z czasem na pewno będę mógł pokombinować. Na razie nie wchodzi w grę, żeby coś dało radę w prosty sposób ściągnąć / przewrócić itp. No i wyglądać też jakoś musi, jasne. Kiedy kupuję nową płytę, często siadam sobie na krześle na pierwszy odsłuch dość blisko tych frontów, na środku i na moje ucho nie brzmi to bardzo źle (stereo), więc nie chciałbym rezygnować z dwóch kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...