Skocz do zawartości

Używany dobrej klasy amplituner


HQ150

Recommended Posts

Spotkała mnie rzecz straszna. Mój Onkyo 905 pada. Dopadła go po 12 latach użytkowania przypadłość płytki HDMI.

Jeszcze gra, ale często jak się nagrzeje po powiedzmy godzinie grania zaczynają się pojawiać przerwy w dźwięku. Wyświetlacz sygnalizuje brak sygnału.

Jeszcze spróbujemy wymienić kondensatory na tej płytce a jest ich ponad 40:-) ale obawiam się, że to może nie pomóc.

Co proponujecie kupić w jego miejsce? Od razu powiem, że funkcje sieciowe mnie nie interesują, tak samo jak stereo. Tylko kino i filmy.

Tylko używki żeby cena była okazyjna. Jak ktoś coś fajnego znajdzie to byłbym wdzięczny za typy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomek4446 napisał:

@HQ150 o ile możesz odpuścić sobie Atmos , to mogę polecić Yamahę RX-A 3030 , czyli flagowca z przed sześciu lat. Gra to u mnie i nie narzekam , wszystko śmiga idealnie nie ma się do czego przyczepić.

No czegoś takiego właśnie szukam. Ale jak już kupować to może coś nowszego. Np. 3050.

1 godzinę temu, maciek72 napisał:

Mam Marantz SR 7012 , zapraszam 

No wolałbym 8012 ale może. Ile za niego chcesz?

1 godzinę temu, maciek72 napisał:

A , mój sąsiad ma Yamaha RXA 1080 do sprzedania

Nie, wolałbym starszy ale wyższy model. Gdyby miał 3080 to z chęcią bym o cenie porozmawiał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad chłodzeniem pomyślę, jak będzie sens. Czyli jak będzie mi ampli działał bezproblemowo więc najpierw naprawa.

Już młody na płytce HDMI znalazł wyjście 12V więc jakiś niskoszumowy wentylatorek można tam łatwo dołożyć.

Kondensatory nowe powinny w poniedziałek już u mnie być.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody mi wymienił te kondy które przyszły dzisiaj. Jeszcze brakuje chyba 6 szt które będą po niedzieli, ale znakomita większość jest wymieniona. I sprzęt działa. Czyli naprawa nic nie zepsuła:-)

Ta wymiana nie jest łatwa bo tam jest strasznie ciasno, te fabryczne kondensatory to elementy SMD i na dodatek po 12 latach grzania się tej płytki do nawet 80 stopni przy wylutowywaniu tych kondów pod dwoma odpadły od płytki ścieżki. Ale syn dał radę i na razie amplituner działa. Zobaczymy przy dłuższym użytkowaniu czy przerwy w dźwięku się pojawią.

Jeszcze prosiłem go żeby zmierzył spadek pojemności tych kondensatorów względem pojemności fabrycznej. Zobaczymy czy degradacja ich jakości faktycznie nastąpiła i na ile była głęboka.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie uda się zmierzyć pojemności tych wymienionych kondów SMD. One miały wyłamywane nóżki przy demontażu i teraz na mierniku pojemności pokazują 0.

To raczej niemożliwe i chyba po prostu przy demontażu uległy uszkodzeniu. Te które były na skraju płytki( czyli daleko od grzejącego się Reona) były wylutowywane i one pokazują około 10% spadek pojemności.

Amplituner wczoraj działał przez 3 godziny, dzisiaj przez dwie i na razie bez przerw w dźwięku.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home ja wiem co mam i ile bym teraz musiał wydać, żeby porównywalny dźwiękowo amplituner kupić.

Już miałem obgadaną Yamahę 3050.

Dzisiaj syn wymienił resztę kondensatorów których jeszcze nie mieliśmy i na razie moja 905 gra bez zastrzeżeń. Pobawię się parę dni ale na razie wydaje się, że udało nam się wyrok nad Onkyo odsunąć na bliżej nieokreśloną odległość. Oby znowu tych 12 lat działał:-)

Już nawet player do plików i tuner sat młody mi zrobił z dwoma wyjściami HDMI, żebym do Onkyo nie musiał obrazu puszczać. Więc problem braku 4K, HDR itd w ampli mnie nie interesuje.

14 godzin temu, S4Home napisał:

Miałem 905 i do tej pory żałuję że sprzedałem :/

Ale można używki tanio teraz kupić. Już ich jest niewiele ale ostatnio widziałem w stanie wydaje się, że idealnym za około 2tzł.

Nawet jeszcze taniej:
https://www.olx.pl/d/oferta/onkyo-nr905-bdb-stan-CID99-IDKEWJR.html#5f9dccc8fa

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że miałem swój. Nowy. Znałem jego historie.

Używanego ampli tak wiekowego nie kupię.

10 godzin temu, HQ150 napisał:

super cena.

Ale musiał bym go sprawdzić dwa miesiące go w domu czy wszystko jest ok.

Pewnie nikt prywatnie takiej opcji nie da.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1800 chyba widziałem z pudełkiem i całym kompletem jak od producenta z informacją, że od pierwszego właściciela.

Jedyną wadą jaka pojawiała się w na forach tych czołgów była nieszczęsna płyta HDMI. Jeśli gość sprzedaje sprawny, to po swoich doświadczeniach nie czekając na nic profilaktycznie wymienił bym wszystkie kondensatory na tej płycie na polimerowe i to chyba byłby już wieczny sprzęt. Ja jeszcze dokupiłem radiator miedziany i założę go na Reona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oby tak właśnie było. Radiator w każdym bądź razie działa świetnie bo po godzinnym serialu wczoraj pokrywa górna nad nim była piekielnie gorąca.

Na zdjęciu tego nie widać ale on jest dosyć wysoki i masywny. Dzięki temu odprowadzaniu ciepła mam nadzieję, że temperatura samego procka i elementów na płycie wokół niego myślę, że sporo się obniżyła.

3 godziny temu, S4Home napisał:

Dobrze że się na tym znasz.

Niestety wcale się nie znam. Ale zakup radiatora pasującego wymiarami ( jest po parę milimetrów w każdym kierunku większy) i przyklejenie go na taśmie termo przewodzącej, to każdy głupi, w tym ja, potrafi.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, w jakiej szafce masz swój sprzęt, ale jeśli jest upchnięty (czyli „jak u każdego”), to serio pomyśl o wymuszeniu ruchu powietrza.

Za szafką zamontuj tunel kierujący powietrze w lewo i/lub w prawo, daj tam otwór (lub dwa) i zamontuj na wyjściu wentylatory, które będą wyciągać gorące powietrze.

W nadchodzącym roku będę robił remont i wtedy cały sprzęt grający wywędruje do piwnicy pod salonem.

Edytowano przez yahoo111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yahoo111 napisał:

Nie wiem, w jakiej szafce masz swój sprzęt, ale jeśli jest upchnięty (czyli „jak u każdego”), to serio pomyśl o wymuszeniu ruchu powietrza.

Gdyby był upchnięty w szafce to by tych 12 lat użytkowania nie wytrzymał. Stoi na szafce.

Tak jak pisałem młody na płytce HDMI znalazł wyjście 12V. Jak znajdę jakiś bardzo cienki a zarazem cichy wentylator to go tam zamontujemy. Do środka amplitunera.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...