Skocz do zawartości

Odtwarzacz cd zewnętrzny dac vs wewnętrzny - pytanie teoretyczne.


mateolo2

Recommended Posts

Panowie,

Mam pytanie teoretyczne: 

Posiadam odtwarzacz cd NAD C520. Staruszek za kilka groszy z olx, ale działa świetnie. Mam go podłączonego do zewnetrznego daca kablem koaksjalnym.

Planuje teraz zmienić tego NAD’a na coś z wyższej półki, ale zastanawiam się czy będzie jakaś różnica skoro korzystam z wyjść cyfrowych? To przypadkiem nie działa tak, że na wyjście cyfrowe zawsze trafia sygnał zero jedynkowy i między odtwarzaczami cd nie będzie żadnej różnicy, niezależnie od klasy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mateolo2 napisał:

Panowie,

Mam pytanie teoretyczne: 

Posiadam odtwarzacz cd NAD C520. Staruszek za kilka groszy z olx, ale działa świetnie. Mam go podłączonego do zewnetrznego daca kablem koaksjalnym.

Planuje teraz zmienić tego NAD’a na coś z wyższej półki, ale zastanawiam się czy będzie jakaś różnica skoro korzystam z wyjść cyfrowych? To przypadkiem nie działa tak, że na wyjście cyfrowe zawsze trafia sygnał zero jedynkowy i między odtwarzaczami cd nie będzie żadnej różnicy, niezależnie od klasy?

Źródło ma wpływ w przypadku transmisji cyfrowej ale nie jest on spektakularny:-)

W bardzo drogich, zaawansowanych systemach będzie ważny ale najczęściej jego wpływ jest znikomy.

Jaki masz DAC, wzmak i kolumny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, HQ150 napisał:

Źródło ma wpływ w przypadku transmisji cyfrowej ale nie jest on spektakularny:-)

W bardzo drogich, zaawansowanych systemach będzie ważny ale najczęściej jego wpływ jest znikomy.

Jaki masz DAC, wzmak i kolumny?

Dac to Beresford 7510, wzmak Primare i21, kolumny Klipsch RP600m i Acoustic Energy Aegis One. Natomiast w najbliższym czasie przesiadam się na Triangle Comete Ez. 
 

Tego nada chciałem zamienić na coś takiego np:

https://www.olx.pl/d/oferta/marantz-cd-5003-odtwarzacz-plyty-cd-CID99-IDKG3da.html

https://www.olx.pl/d/oferta/arcam-cd-62-kultowy-angielski-odtwarzacz-cd-CID99-IDKAVeE.html

https://www.olx.pl/d/oferta/odtwarzacz-cd-rotel-rcd-02-CID99-IDKG212.html

Tylko tak jak mówię, zastanawiam się czy odczuje różnice po wejściu cyfrowym ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego, że we wszystkich odtwarzaczach CD będziesz wykorzystywał w dużym uproszczeniu napęd to różnice brzmieniowe będą słyszalne. Sam miałem przez wiele lat strego kenwooda, który po analogu brzmiał fatalnie ale po coaxialu nadrabiał. Zawsze warto przed zakupem posłuchać i ocenić samemu czy warto wymieniać odtwarzacz CD na coś innego. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...