Skocz do zawartości

Zestaw stereo + wzmacniacz do pokoju 32mkw z możliwością rozbudowy o subwoofer


gtrnismo

Recommended Posts

Cześć.

Koledzy obecnie posiadam Soundbar Yamaha YSP-2700, ale chciałbym wymienić go na kolumny i wzmacniacz.

Amplituner nie jest mi potrzebny, nie słucham radia, nie potrzebuję BT czy możliwości podpięcia większej ilości urządzeń. Ważne żeby podpiąć TV do wzmaczniacza, dla mnie to wystarczy :)

Fajnie jakby miał możliwość późniejszego podpięcia subwoofera, na razie chciałbym zakupić sam wzmacniacz i dwie kolumny.

Wykorzystanie głównie filmy, czasami muzyka.

Czy możecie polecić jakiś zestaw? Kolumny wolałbym nowe, wzmacniacz może być używany. 

Cena około 4500zł za całość.

Jeszcze z takich moich przemyśleń to przeglądając tematy często polecane były kolumny MELODIKA BL40 MK3, może one byłyby dobrym wyborem? Tylko jaki wzmacniacz do nich wybrać?

Pozdrawiam serdecznie!

Edytowano przez gtrnismo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś wielkości pomieszczenia. Ale jeśli jest to standardowa wielkość 20-30m2, zestaw będzie służył do odsłuchu muzyki oraz w dużym stopniu także filmy, kino, proponuję Cambridge Audio AXR100, który połączyłbym z kolumnami Heco Aurora 700Melodika BL40 MK3 lub Polk Audio RTi A5. Jeśli lubisz mocny, bardzo swobodny, energiczny dźwięk, spójrz także koniecznie na Klipsch RP-260F.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Nie podałeś wielkości pomieszczenia. Ale jeśli jest to standardowa wielkość 20-30m2, zestaw będzie służył do odsłuchu muzyki oraz w dużym stopniu także filmy, kino, proponuję Cambridge Audio AXR100, który połączyłbym z kolumnami Heco Aurora 700Melodika BL40 MK3 lub Polk Audio RTi A5. Jeśli lubisz mocny, bardzo swobodny, energiczny dźwięk, spójrz także koniecznie na Klipsch RP-260F.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Dziękuję za odpowiedź. Szkoda że mam daleko, bo na pewno przyjechałbym na odsłuchy. 

W miedzy czasie znalazłem taką konfigurację (na początku myślałem o Melodikach) Canton GLE 496.2 + Denon PMA 800NE. Co myślisz o takiej konfiguracji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, gtrnismo napisał:

Canton GLE 496.2 + Denon PMA 800NE. Co myślisz o takiej konfiguracji?

Nie bardzo. Bas lubi w tej konfiguracji zatrudnić. Być mocno rozwolniony i przejąć kontrolę nad resztą pasma.

Aurora 700, Melodika BL 40 MK III czy QAcustic 3050i to dobre kolumny w swoim budżecie.

Fajny używany wzmacniacz znajdziesz do nich bez problemu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, gtrnismo napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Szkoda że mam daleko, bo na pewno przyjechałbym na odsłuchy. 

W miedzy czasie znalazłem taką konfigurację (na początku myślałem o Melodikach) Canton GLE 496.2 + Denon PMA 800NE. Co myślisz o takiej konfiguracji?

Jeśli lubisz mocny bas to może przypaść Ci do gustu ale niestety nie będzie to taka kultura jak wyżej wymienione. Denon PMA800ne nie jest złym wzmacniaczem jeśli stawiasz na muzykalność i spokojną górę. Na pewno dynamiczniejszy byłby Cambridge Audio czy NAD C356bee ale w tym przypadku brak wejścia optycznego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...