Skocz do zawartości

słuchawki do muzyki filmowej i elektronicznej do 1500 zł


Recommended Posts

Szukam słuchawek do muzyki filmowej i elektronicznej do 1500 zł

Źródłem muzyki jest stream, głównie Tidal, You Yube Music i Spotify.

Słuchawki będą podpięte do komputera za pośrednictwem zewnętrznego DAC/AMP lub do dedykowanej karty dźwiękowej.

Preferuję przewodowe słuchawki pełnowymiarowe, wokółuszne z uwagi na odsłuch w domowym zaciszu.

Słucham muzyki filmowej i elektronicznej, szczególnie utwory pełne rozmachu, żywiołowości, dynamiki, kontrastów, detali, z wieloma instrumentami, orkiestrą.

Lubię słuchać utwory autorstwa Hans Zimmer, James Horner, Vangelis, Steve Jablonsky, Andreas Vollenweider, Yanni, Enya,  Ramin Djawadi, Howard Shore, John Williams itd.

Lubię brzmienie z dobrym jakościowo niskimi tonami, ale bez uszczerbku dla średnich i wysokich tonów.

Preferuję bardziej brzmienie naturalne, ciepłe niż neutralne, analityczne, liniowe.

Lubię "brzmienie jak z podłogowych kolumn głośnikowych", bo dźwięk nie jest zwarty, gęsty, zamknięty, jak spod koca, tylko jest powietrze, przestrzeń, trójwymiarowość i jednocześnie nie lubię "brzmienia radiowego", bo dźwięk jest płaski, bez głębi, nieangażujący, bez nisko schodzącego basu i z uwydatnionymi wysokimi tonami.

Do tej pory miałem słuchawki AKG M220 PRO, Koss Porta Pro Wireless, Brainwavz HM5, Bang & Olufsen Beoplay H2, Sennheiser Momentum M2 i ISK HD9999.

Słucham również ww. muzyki na wzmacniaczu stereo Marantz PM5005 i kolumnach STX FS-250 i ich brzmienie, z wyjątkiem głębi niskich tonów, mnie oczarowało.


Jakie słuchawki możecie mi polecić ?

Edytowano przez rott
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli szukasz słuchawek o cieplejszym charakterze brzmienia to polecam koniecznie sięgnąć po klasykę gatunku czyli Sennheiser HD600 lub HD660s. HD650 raczej unikaj, ponieważ jest to ciemniejszy charakter brzmienia i są to trudne do wysterowania słuchawki. 
Alternatywą mogłyby być Grado SR225x, które zaprezentują lepszą dynamikę oraz bliższą średnicę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...