Skocz do zawartości

Infinity DELTA 60 - problem


CrimsonKing09

Recommended Posts

Witajcie, ostatnio udało mi się kupić takie oto "kolumienki" jak w temacie. Jednak ten zakup nie jest pozbawiony wad😜 Mianowicie jedna z kolumn jest bez głośnika średniotonowego, takiego jak na zdjęciach. Znalazłem takowy na ebayu, ale niestety wygląda na to, że pan amerykanin nie praktykuje wysyłki do Polski. Po usilnych poszukiwaniach doszukałem się informacji, że głośniki te produkowała VIFA i faktycznie na naszych portalach aukcyjnych są głośniczki, które wizualnie wyglądają niemal identycznie. Jednak szkopuł tkwi w tym, że kolumny są 6 ohmowe, a te głośniczki vify 8 ohmowe i moje pytanie brzmi czy miałoby to prawo bytu? Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki. Oczywiście byłbym uradowany, gdyby udało się znaleźć taki oryginalny głośnik jak na zdjęciu. Kto wie, może ktoś przypadkiem posiada ;D Pozdrawiam 

 

227310374_189995219819455_3142538969957551514_n.jpg

227310374_807688346612047_3259570079760577650_n.jpg

228958234_363952431909883_2049150302676911552_n.jpg

229257971_228769495797980_3311092298281159871_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny są 6 ohmowe ale głośniczki średniotonowe są 4 ohmowe (tak jest w specyfikacji podanej przez sprzedającego), chyba, że jest błąd w opisie.

Pytałeś sprzedającego o wysyłkę?. (uwzględnij też cło i podatek, chyba, że przesyłka dotrze jako "gift")

Po tej weryfikacji powinieneś łatwiej ocenić co bardziej się opłaca ;)  

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, S4Home napisał:

To już nie działa.

Jeszcze działa, tylko wartość "giftu" zmalała ;) 

towary do 22 EUR* są zwolnione z opłat – w tym z cła i podatku VAT (wyjątek od tej reguły stanowią towary objęte akcyzą);

towary od 22 EUR do 150 EUR – za takie przesyłki trzeba zapłacić podatek VAT i opłaty celne;

towary od 150 EUR wzwyż – tego typu paczki wymagają uiszczenia opłat celnych, cła oraz podatku VAT.

*Podane są przeliczniki dla EUR, ponieważ kwoty obliczane w ten sposób obowiązują w ramach prawa UE.

 

"aczkolwiek używane sprzety nie zawsze muszą podejść ocleniu." - tak, jeżeli są wysyłane od osoby prywatnej.

Edytowano przez piotrekb27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, piotrekb27 napisał:

towary do 22 EUR* są zwolnione z opłat – w tym z cła i podatku VAT (wyjątek od tej reguły stanowią towary objęte akcyzą);

Chyba nie masz racji. Od 1 lipca pakiet VAT e-commerce likwiduje w całej UE limit 22 euro, który uprawniał dotychczas w większości państw UE do zwolnienia z VAT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niestety to działa.

Już dwa razy od początku lipca było mi dane ten VAT płacić i jeszcze pocztowcom przy dostarczaniu przesyłki musiałem 13,50zł uiścić za jakieś kwity z tym związane.

Podobno można tego uniknąć jak się zamówi inny rodzaj przesyłki niż Poczta Polska. Faktycznie jak miałem dostawę DHL-em czego droższego to nie chcieli 13.5. Do paczkomatu też podobno jest bez tego ale nie każdy daje możliwość wyboru rodzaju dostawy u nas albo jest dużo droższa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dostawę w poniedziałek z Alli. Paczka szła do mnie tylko 6 dni. Vat, tak zapłaciłem przy transakcji ale nie dopłacałem już nic pocztowcom.( paczka była na celnym )

Zdarza się również, że dostaję paczki z Chin ( prywatne ) i nie ponoszę, żadnych kosztów dlatego się zdziwiłem. No cóż, nie da się wiedzieć wszystkiego ;) 

A orientujesz się jak to wygląda właśnie w przypadku przesyłki od osoby prywatnej? Nie znalazłem konkretnych informacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo teraz est tak że kwota może być doliczona do transakcji.

W skrócie Ty na Ali kupujesz coś za 13 zł (strzelam) ale w rezultacie do sklepu trafia 10 zł. Reszta razem z przesyłką idzie do Polski jako opłaca Vatu.

Alli o tym pisał.

Więc gift już nie działa.

Z tym że produkty używane nie były podjęte kiedyś Vatowi.

Jak jest teraz? Nie wiem. Ale można by to sprawdzić po rynek UK będzie wtedy atrakcyjny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dokładnie to samo co z samochodami.

Ich rynek nie skupuje sprzetu używanego. A Przez trudności transportu (przy najmniej teraz) opłat (zobaczymy czy będą) inne europejskie rynki zrezygnują.

A że Polak potrafi i jest zmobilizowany to dźwignie to.

I zapewne to się opłaci. Tam sprzet jest dostępny i będzie w niższych cenach.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...