Skocz do zawartości

Głośniki 5.1 do kina domowego do 4 tyś.


Mumble

Recommended Posts

Witam,

Możecie polecić głośniki do kina domowego, budżet do 4 tyś.? (no mogę nagiąć jak warto do 5tyś)

Mam mało miejsca więc głośniki lewy i prawy będą stały obok na tej samej półce co telewizor, a centralny na półce nad telewizorem, więc podłogowe odpadają, satelity, na stoliku za kanapą do oglądania.

Miejsce na oglądanie to około 15m2, samo pomieszczenie ma 25m2. Aktualnie mam logitech z-5450 i nie jestem zadowolony z tego dźwięku.

Zrobiłem szybkie rozeznanie i rzuciły mi się w oczy:

- CANTON MOVIE 365 (niedostepne na te chwile nigdzie, no i nie umiem znaleźć recenzji)
- Bose Acoustimass 10 Series V (ale to troche ponad budżet, i nie jestem przekonany do tego dziwnego podłączania wszystkiego do subwoofera a potem z niego do amplitunera)

Także niekoniecznie muszą być te wiec jak ktoś ma jakieś ciekawe oferty to proszę coś podrzucić. :) Może też być mieszany zestaw z różnych producentów, byle całość była 5.1, czy tam 5.2.

Edytowano przez Mumble
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomw napisał:

Klipsch, Klipsch i Klipsch, graja bardzo dynamicznie i moim skromnym sa idealne do Kina domowego 🙂 Dodatkowym plusem ich bardzo wysokiej sprawnosci rzedu 93dB jest to ze nie potrzeba duzej mocy aby zagraly dynamicznie 🙂

Takie cusie Klipsch Reference Theater Pack 5.1? Czy może KLIPSCH PACK R-51M 5.1 ? :)

Edytowano przez Mumble
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mumble napisał:

Takie cusie Klipsch Reference Theater Pack 5.1? Czy może KLIPSCH PACK R-51M 5.1 ? :)

W sumie to takie jak Ci pasuja do budzetu, acz nie kupowal bym zadnych "packow" bo zazwyczaj daja takie same glosniki do calego zestawu 🙂 Kup bardzo dobry centralny, dobre przednie (jak masz suba to nie musza byc podlogowki) i do tego slabsze tyly 🙂 Taka jest kolejnosc waznosci kolumn jak jest ograniczony budzet 🙂 Cala seria Reference Premium jest bardzo dobra do kina, nie schodzil bym ino ponizej 5,25" przekroju glosnikow 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, tomw napisał:

W sumie to takie jak Ci pasuja do budzetu, acz nie kupowal bym zadnych "packow" bo zazwyczaj daja takie same glosniki do calego zestawu 🙂 Kup bardzo dobry centralny, dobre przednie (jak masz suba to nie musza byc podlogowki) i do tego slabsze tyly 🙂 Taka jest kolejnosc waznosci kolumn jak jest ograniczony budzet 🙂 Cala seria Reference Premium jest bardzo dobra do kina, nie schodzil bym ino ponizej 5,25" przekroju glosnikow 🙂

Dziękuję :)

Taki wybór będzie ok? 

eeb0c6afd94e03db48e70d76298901f3.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli szukasz pełnego kina to z małych głośników masz tannoy hts 101 xp, CANTON MOVIE 365 lub Klipsch Reference Theater Pack 5.1 jeśli lubisz dynamiczne i precyzyjne brzmienie. Pamiętaj tylko, że będziesz potrzebował jeszcze amplituner  ;) 

Przed chwilą, Mumble napisał:

Dziękuję :)

Taki wybór będzie ok? 

eeb0c6afd94e03db48e70d76298901f3.png

Zestaw bardzo fajny pod cieplejszy amplituner taki jak Denon AVR X1600h. Zamiast Klipsch R-100SW widziałbym R12sw, który jest nawet odrobinę tańszy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Q21 napisał:

Cześć,
Jeśli szukasz pełnego kina to z małych głośników masz tannoy hts 101 xp, CANTON MOVIE 365 lub Klipsch Reference Theater Pack 5.1 jeśli lubisz dynamiczne i precyzyjne brzmienie. Pamiętaj tylko, że będziesz potrzebował jeszcze amplituner  ;) 

Zestaw bardzo fajny pod cieplejszy amplituner taki jak Denon AVR X1600h. Zamiast Klipsch R-100SW widziałbym R12sw, który jest nawet odrobinę tańszy ;)

Amplituner już mam, od kliku lat użytkuję Onkyo NR-636, myślę że wystarczy, kiedyś w przyszlości może coś nowego kupie w tym temacie.

Dzięki za radę co do suba, bałem się że może będzie za duży, ogólnie tym zestawem to pewnie wkurzę tylko sąsiadów ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem juz głośniki, zmieściłem się w 4k zl więc jest w porządku, wcześniej na innej lokacji miałem jakieś budzetowe Quadrale ze subem Jamo kupione 10 lat temu za 3k i nie miałem do nich zarzutu, audiofilem nie jestem ale będe miał może lekki upgrade dzięki temu.

 

20210804_163250.jpg

Mam za to inny problem, troche będzie offtopic jeśli nikt nie ma przeciwko, bo nie chcę tworzyć nowego tematu (w razie co pozniej zrobie nowy temat ja tu nie dostane odpowiedzi), ale mam problem ze skonfigurowaniem ARC. Telewizor to LG OLED CX, w ktorym mam włączone HDMI ARC oraz Simplink (HDMI-CEC), kabel HDMI 4K przepustowość 18mbit podpięty do HDMI 2 (arc) idzie do amplitunera Onkyo TX-NR636 do jego wyjścia HDMI Out (arc). W amplitunerze rówinież włączony simplink. Nic więcej nie mam podłączone do amplitura, ma on być tylko do ARC. Do TV przez mam jeszcze podlaczony przez hdmi 1 dekoder od UPC. Wszystko wlaczone i nie mam dzwieku przez ARC, probowalem jeszcze tam konfigurowac pilot magic remote aby sterowac tym Onkyo, podczas tej procedury pisze zeby przetestowac Zasilanie, oraz Audio. Wciskajac w czasie procedury laczenia guzik Zasilania wylacze i wlacze ampliturer, wiec niby ok, potem pojawia sie guzik Audio, ktory wciskam, i w pewnym momencie na Onkyo zmienia mi zrodlo dzwieku na Direct, wiec daje potwierdz i gotowe. I tez to nic nie daje. Nie wiem co robie nie tak, kiedys ten Onkyo mialem podpiety do LG OLED C8 i wszystko chodzilo ok, moze cos w Webosie sie zmienilo. Probowalem tez inne zrodla, jak Netflix, YT - zero dzwieku. Glosniki do Onkyo podpialem poprawnie, moge normalnie sluchac muzyki przez Bluetooth z telefonu i gra ok, tylko ten Arc :/ Pomoże ktoś? :) ps. przez wyjscie/wejscie optyczne dzwiek mam, ale wole arc.

Edytowano przez Mumble
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home Probowalem z wlaczony i wylaczonym, akurat wczesniej screeena zrobilem z wyl. btw. Moje Onkyo ma tylko ARC, tak przynajmniej przy wyjsciu HDMI Out.

 

Oto co próbowałem zrobić i ustawić aby uruchomić ARC na LG CX z Onkyo 636:

1. LG CX wyjście dźwieku na HDMI ARC.
2. LG CX HDMI Ultra Deep Colour wyłączone mam na wszystkich portach hdmi.
3. LG CX Simplink włączone razem ze sterowaniem włączaniem/wyłączaniem urządzeń.
4. LG CX wyjście dźwięku cyfrowego ustawiałem zarówno na Auto, jak i na Pass Through (na próbę też PCM)
5. LG CX Szybki start + wyłączony
6. LG CX format sygnału wejściowego HDMI wszystkie ustawione na bitstream
7. Onkyo 636 włączony HDMI-CEC i ARC (jak włączam [z wyłączonego stanu HDMI CEC] to wyświetla mi "searching... " potem "not available" i na koniec "RIHD on" [wydaje mi się że oznacza to że nie wykrył urządzenia zgodnego z CEC] ) - próbowałem też wyłączyć - wyjść z menu całkiem - wrócić i znów włączyć.
8. Odlaczylem wszystkie kable HDMI podpięte do LG CX, wylaczylem tez calkiem z pradu oba urzadzenia (LG CX i Onkyo) a potem wlaczylem tv, i podpialem do niego tylko Onkyo.
9. Kabel HDMI 2.0 (4K, 18mbit) podłączony w Oknyo do HDMI Out, a w LG CX do HDMI 2 (przy którym widnieje napis eARC) [testowałem też 2 inne kable co mam, na wszstkich nich ARC działało z tym Onkyo podpiętym do LG C8 3 lata temu)
10. LG CX w ustawieniach Onkyo podpinałem i konfigurowałem zarówno jako kino domowe, jak i też głośniki (sam LG wykrywa go przy pierwszym połączeniu jako głośniki)
11. Przywracałem oba urządzenia do stanu fabrycznego (hard reset).

Czy coś pominąłem?

Kiedy używam wyjscia optycznego z LG CX do Onkyo to dzwięk mam, ale chce po HDMI ARC... napisałem do supportów obu urządzeń ale jakoś wątpię że mi pomogą.

Edytowano przez Mumble
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mumble napisał:

6. LG CX format sygnału wejściowego HDMI wszystkie ustawione na bitstream

Tutaj zmień na PCM na gnieździe HDMI pod który masz podłączony dekoder.

Czy po załączeniu TV startują razem z nim ampli i dekoder?

Edytowano przez piotrekb27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, piotrekb27 napisał:

Tutaj zmień na PCM na gnieździe HDMI pod który masz podłączony dekoder.

Czy po załączeniu TV startują razem z nim ampli i dekoder?

Zmienilem ale bez skutku. 

Wlasnie nie, nie startuje, kiedys na C8 startowaly oba urzadzenia na raz, tutaj, musze uruchamiac kazde z osobna, co samo w sobie moze juz swiadczyc o jakims problemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, piotrekb27 napisał:

A próbowałeś na tych ustawieniach ale bez dodawania czegokolwiek w menadżerze urządzeń w TV?

 

BTW. na pilocie naciskasz przycisk po prawej, nie ten czerwony? Tak?

Tak probowalem. Po hard resecie TV i podlaczeniu Onyo, telewizor sam sobie wykryl i podlaczyl Onkyo jako glosniki. Tak, wciskam ten duzy czerwony guzik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam:

Dekoder - Ampli - Tv i wszędzie ustawione opcje sterowania po HDMI na "ON". Naciśnięcie tego przycisku na pilocie załącza dekoder i całą resztę. Jak nacisnę czerwony to startuje tylko TV. 

Możesz jeszcze spróbować w ten sposób to podłączyć i poprzez start dekodera uruchomić cały system. Ampli usuń z urządzeń w TV, powinno Ci wtedy wykryć dekoder OTT. 

Urządzeniem "startującym" w takim przypadku będzie dekoder. Wyłączając dekoder też powinien się wyłączyć ampli i TV. (tylko przycisk po prawej na pilocie magic)

5 minut temu, Mumble napisał:

Też go wciskałem, tego z prawej, ale nic nie robił, on włącza tylko dekoder UPC kiedy mam go podpięty do tv :)

dlatego najlepiej go podłącz pod ampli 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...