Skocz do zawartości

Dylemat z wyborem systemu do Kina Domowego – Magnepan/JBL vs. Klipsch THX


tomw

Recommended Posts

Jako ze jest już ostatnia prosta w budowie KD, muszę zdecydować się na wybór nagłośnienia i wzmocnienia, a opcji i co za tym dylematów mam parę, ponieważ część sprzętu posiadam ze starego kina 🙂 Zaznaczę ze mowie tylko i wyłącznie o Kinie Domowym, nie interesuje mnie zupełnie słuchanie muzyki (brak czasu), dla tego rezygnuje ze stereo i zostają z owego systemu Magnepany 🙂 Z wymienionych poniżej na zdjęciu systemów posiadam obecnie następujące części (CENY które wymieniłem to ceny sprzętu glownie UZYWANEGO):

- Arcam AVR 600
- Magnepany para 1.7 + para 1.6 QR
- JBL 4x L820 + LC2
- Zestaw Klipsch 3x THX-504-L + 4x THX-502-L (mam pożyczone z możliwością zakupu)
- Suby SVS

A dylematy są następujące:

1. Jako ze część sprzętu już mam, więc najłatwiej było by po prostu zrobić na tym co posiadam i nie męczyć się ze sprzedażą wszystkiego, ale niestety pomieszczenie jest nieco ciasne (20m2) i kolumny wiszące na ścianie mocno by przeszkadzały. Definitywnie wiec wolał bym wszystkie tyły jako instalacyjne. Do tego Magnepany świetnie graja w KD, ale z racji na duży ekran, musiały by być wciśnięte w rogi, a to definitywnie nie jest dobra pozycja dla nich. Plus z racji na ich charakterystykę, nie pokrywają idealnie wszystkich 4 siedzeń i do tego potrzebują duuuuuuzo prądu, więc musiał bym zostawić AVR 600 aby zasilać tylko przód (3x190W) i dokupić AVR550 który służył by jako procesor plus zasilał tylne kanały (zbędna komplikacja). No i do tego oczywiście przód będzie grał inaczej niż tyły, choć do tego jestem poniekąd przyzwyczajony w starym systemie.

2. Gdyby budżet i zabawa ze sprzedażą posiadanego sprzętu nie była problemem, wybrał bym System #5 który myślę jest najlepszy. Idealnie chciał bym zamknąć się w 30K (dla tego w Systemie #3 dołożyłem Jamo na tył, bo są tańsze niż Klipsch) ale prawda jest taka ze jeśli już zainstaluje tylne w ścianach to nie będę już zmieniał więcej, więc kupując najlepsze możliwe (Klipsch THX-8000-S) nie będę się potem zastanawiał czy nie warto było dołożyć do najlepszego systemu.

Wiadomo ze decyzje muszę podjąć sam, w dodatku bez posłuchania bo nikt nie ma tych Klipschy dostępnych do odsłuchu, ale ciekawi mnie jaka jest opinia Szanownych, co Wy byście zrobili na moim miejscu ? 🙂

 

system.jpg

Edytowano przez tomw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tomw napisał:

System #5 który myślę jest najlepszy.

Sam sobie odpowiedziałeś :) Budujesz grubo jak na nasze swojskie warunki. Przy tym budżecie postawiłbym na najlepszą możliwą opcję - o ile te kilka tys więcej jest do przełknięcia. Schodząc cenowo niżej osobiście miałbym ciągle świadomość że jednak mogłem mieć coś lepszego i na pewno doskwierał by mi w pewnym sensie niedosyt, nawet jakby dźwiękowo było ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem te Klipsche nie robią takie szału jak na cenę.

Zbudowaliśmy systemy na tym

https://www.magnat.de/en/home-cinema/cinema-ultra/

Wydaje mi się że tu może być po prostu ciekawiej. A taniej. Mówie o porównaniu do 504. 8000 nie słuchałem. I nie wiem czy ktoś je ma na stanie do sprawdzenia.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Butler napisał:

Sam sobie odpowiedziałeś :) Budujesz grubo jak na nasze swojskie warunki. Przy tym budżecie postawiłbym na najlepszą możliwą opcję - o ile te kilka tys więcej jest do przełknięcia. Schodząc cenowo niżej osobiście miałbym ciągle świadomość że jednak mogłem mieć coś lepszego i na pewno doskwierał by mi w pewnym sensie niedosyt, nawet jakby dźwiękowo było ok.

No tak wlasnie srednio jest do przeklniecia, stad i dylemat 🙂 Jak by budzet nie byl problemem to bym sie nie zastanawial 🙂 Ale tak chyba trzeba bedzie zrobic, wedle zasady ze raz sie zyje :D

14 godzin temu, S4Home napisał:

A moim zdaniem te Klipsche nie robią takie szału jak na cenę.

Zbudowaliśmy systemy na tym

https://www.magnat.de/en/home-cinema/cinema-ultra/

Wydaje mi się że tu może być po prostu ciekawiej. A taniej. Mówie o porównaniu do 504. 8000 nie słuchałem. I nie wiem czy ktoś je ma na stanie do sprawdzenia.

Piotr

 

 

Dzieki za opinie, niestety musza byc instalacyjne bo dwie kolumny mocno by przeszkadzaly w przemieszczaniu sie, jedna jest prosto na wejsciu 🙂 I wiem ze niestety 8000 nikt nie ma, zamawianie w ciemno bylo by 🙂 No ale maja certyfikat Ultra 2 plus 20cm basy wiec powinny grac, najwyzsze modele instalacyjne w sciane 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Słuchałem modelu kl 525

W sensie instalacji na tym systemie. Jakiś czas temu. Salon w domu jednorodzinnym. Przygotowanym nieco pod kino. 

No tu szał był. Systemy do zabudowy to co innego. Ale jeśli gra decyzji gorzej to będzie fajnie 

Piotr

Niestety za dlugo sie zastanawialem nad KL 525 (z racji na budzet) i weszly nowe drozsze modele, te juz definitywnie poza budzetem. Ale z tego co rozumiem i czytam, 8000 to odpowiednik instalacyjny (minus zejscie basu z racji ba male obudowy, ale basu nie potrzebuyje z nich). Czas pokaze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

No właśnie ja znam te "odpowiedniki, tylko instalacyjne" i nie mówię tu konkretne o Klipsch. Różne firmy to mają.

On jest często zbudowany podobnie, na tych samych komponentach ale to jednak inny produkt finalnie.

 

Ale w sensie konkretnie THX-8000-L, miales okazje sluchac kina na nich zrobionego ? 

Edytowano przez tomw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Nie. Słuchałem 525.

THX 8000 nie wiem czy ktokolwiek miał je na stanie kiedykolwiek. One chyba od początku bywały tylko pod zamówienie.

 

No wlasnie w tym problem, ze w ciemno trzeba zamawiac. Klipsch pisze ze wszystkie ich kolumny z serii THX Ultra 2 graja podobnie i mozna robic dowolny "mix and match" wedle potrzeb, no posluchac samemu nie ma jak. Idealnie bym chcial KL 525 na przoc 3 i 8000 4 na tyl, moze sie uda jakos ogarnac. Dzieki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2021 o 23:07, Butler napisał:

Budujesz grubo jak na nasze swojskie warunki. 

Czemu grubo? 

 

Dnia 2.08.2021 o 23:07, Butler napisał:

. Schodząc cenowo niżej osobiście miałbym ciągle świadomość że jednak mogłem mieć coś lepszego

Zawsze można mieć coś lepszego, i tak w kółko. Budżet kolegi wcale nie jest jakiś wielki. Może na pierwszy rzut oka wydaje się spory, ale kup kilka kolumn, jakiś procesor lub ampli plus końcówki mocy, i tych pieniędzy nie ma. Do tego jeszcze akustyka, jakieś pomiary zrobione przez kogoś, kto się na tym zna, no i kolega nie ma Atmosów, i raczej nie planuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Adi777 napisał:

Czemu grubo? 

A tak mi się luźno napisało :) Nieczęsto się widzi rozwiązania z THX w domowym zaciszu które trzeba sprowadzać na zamówienie. Może nie jeśli chodzi o naszą forumową społeczność, ale w ogóle.

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Zawsze można mieć coś lepszego, i tak w kółko. Budżet kolegi wcale nie jest jakiś wielki. Może na pierwszy rzut oka wydaje się spory, ale kup kilka kolumn, jakiś procesor lub ampli plus końcówki mocy, i tych pieniędzy nie ma. Do tego jeszcze akustyka, jakieś pomiary zrobione przez kogoś, kto się na tym zna, no i kolega nie ma Atmosów, i raczej nie planuje.

Jestem w trakcie budowania pokoju av, mam zupełnie średnią półkę głośników a i tak suma za same Klipsche RP wyszła jak na moje możliwości finansowe kolosalna. Widzę że ktoś buduje o klasę wyżej to jak mam napisać? Moi znajomi mówią że to wariactwo co robię... Wychodzi że dużo zależy od punktu odniesienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Umówmy się , każdy pisze co chce.

Ale fakt THX dostały.

Zapytaj w Konsbud czy w ogóle jest opcja ich sprowadzenia? Pytanie czy dadzą opcję zwrotu w razie czego. Dowiedz się.

Piotr

Tylko na zamowienie, dowiadywalem sie. Ale chyba w koncu zrobie tak ze dam 3 x 525 na przod i 4 x 8000 na tyl i tyle. Dzieki.

4 godziny temu, Butler napisał:

A tak mi się luźno napisało :) Nieczęsto się widzi rozwiązania z THX w domowym zaciszu które trzeba sprowadzać na zamówienie. Może nie jeśli chodzi o naszą forumową społeczność, ale w ogóle.

Jestem w trakcie budowania pokoju av, mam zupełnie średnią półkę głośników a i tak suma za same Klipsche RP wyszła jak na moje możliwości finansowe kolosalna. Widzę że ktoś buduje o klasę wyżej to jak mam napisać? Moi znajomi mówią że to wariactwo co robię... Wychodzi że dużo zależy od punktu odniesienia.

Powiem tak - pytalem na wielu forach o opinie na temat Klipschy THX i nie za wiele uslyszalem. Znalazlem tak na prawde jedna osobe ktora ma KL-525 zestaw, ale tez w trakcie budowy i nie wie nic wiecej na razie poza cena 🙂 I na pewno sa ludzie dla ktorych 90K na sprzet (liczac nowe wszystko) do kina to zwykla suma, ale dla wiekszosci mysle wliczajac w to mnie to to jest "grubo" 🙂

Edytowano przez tomw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam set z Monitor Audio Gold 4G - Goldy 300 na froncie, C350 centralka, GX-FX - dipole/monopole, i Goldy 50 jako tyły. Miałem jeszcze ampli Denona, model X4700, ale sprzedałem. Nie pamiętam już dokładnie, ale za całość zapłaciłem na pewno ponad 35 tysięcy, a to przecież nic nadzwyczajnego, ot, przyzwoity zestaw. Teraz jeszcze będę potrzebował 4 lub 6 sufitowych, dwa subwoofery, i albo ampli plus końcówki mocy, albo procesor plus końcówki. Czyli nie jestem nawet w połowie, o akustyce nie wspominając 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Adi777 napisał:

Ja mam set z Monitor Audio Gold 4G - Goldy 300 na froncie, C350 centralka, GX-FX - dipole/monopole, i Goldy 50 jako tyły. Miałem jeszcze ampli Denona, model X4700, ale sprzedałem. Nie pamiętam już dokładnie, ale za całość zapłaciłem na pewno ponad 35 tysięcy, a to przecież nic nadzwyczajnego, ot, przyzwoity zestaw. Teraz jeszcze będę potrzebował 4 lub 6 sufitowych, dwa subwoofery, i albo ampli plus końcówki mocy, albo procesor plus końcówki. Czyli nie jestem nawet w połowie, o akustyce nie wspominając 🙂

Rozumiem, ale dla wiekszosci ludzi to jest wlasnie "grubo", nawet jak dla Ciebie nie jest 😉 Stad sie bierze znaczenie slow umowne, z tego jak wiekszosc je postrzega i rozumie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Adi777 napisał:

za całość zapłaciłem na pewno ponad 35 tysięcy, a to przecież nic nadzwyczajnego, ot, przyzwoity zestaw

Niby tak, ale teraz weź popatrz na wątki kina domowego na forum i zlicz ile osób w tym roku planowało wydać więcej jak 10k. Większość to 5-6tys i to z wielkim bólem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Adi777 napisał:

Wiem, rozumiem. Takie pytanko - dlaczego nie idziesz w Atmos?

Mialem nie isc w atmos bo nie chcialem zmieniac wzmacniacza, a moj stary (AVR 600) nie obslugiwal 🙂 Ale na forum mnie gosciu ktory zmienil wlasnie AVR 600 na AVR 850 przekonal ze warto, i ze akuratnie sie trafil tako w ladnym stanie to wzialem 🙂 Wiec za jakis czas doloze glosniki w sufit i koncowke mocy i bedzie atmos 🙂 Na razie chce zrobic akustyke i na prawde dobre 7.2, a jak to ogarne to doloze gorne 🙂

Edytowano przez tomw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co lepiej... Kupić Denona 4700 (7200zł) z końcówką Atoll AM200 (5500zł) na fronty, czy Arcama AVR550 (9500zł) i dołożyć mu 4-kanałową końcówkę Emotivy BASX A4 (2900zł) na Atmosy? Arcam AVR850 grubo poza zasięgiem... :) Musiałbym pół roku patrzeć na sprzęt który nie gra :)

Fronty Klipsch RP6000F, cetralny RP504C, surroundy instalacyjne 4x PRO-250RPW LCR, Atmosy sufitowe 4x PRO-18RC

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Butler napisał:

No to co lepiej... Kupić Denona 4700 (7200zł) z końcówką Atoll AM200 (5500zł) na fronty, czy Arcama AVR550 (9500zł) i dołożyć mu 4-kanałową końcówkę Emotivy BASX A4 (2900zł) na Atmosy? Arcam AVR850 grubo poza zasięgiem... :) Musiałbym pół roku patrzeć na sprzęt który nie gra :)

Fronty Klipsch RP6000F, cetralny RP504C, surroundy instalacyjne 4x PRO-250RPW LCR, Atmosy sufitowe 4x PRO-18RC

Powiem Ci tak - ja jestem ogromnym fanem Arcama 🙂 Przez te 25 lat zabawy w audio mialem na prawde rozne sprzety do kina, i amplitunery i dzielone, na poczatku glownie wyzsze modele japonczykow, potem roznie 🙂 Jakies 8 lat temu kupilem Arcama i od tego czasu juz tak zostalo, nie chce nic innego 🙂 Mialem 7 roznych modeli przy wspinaniu sie po drabince i nie slyszalem NIC co tak zagra jak Arcam AVR600, zanim nie zmienilem na 850 ktory wiele ludkow mowi ze jest najlepszym Arcamem w historii (to samo mi w salonie powiedzieli) 🙂 Arcamy nie maja bajerow i miliarda funkcji/opcji, maja swoje foszki z ktorymi sie da zyc, ale to jaki daja dzwiek i z jaka latwoscia zailaja praktycznie kazde kolumny jest praktycznie niespotykana w swiecie amplitunerow za "ludzkie pieniazki" 🙂 Japonczyki zupelnie  sie nie umywaja ze swoimi 40-60W na kanal, Arcam jak pisze ze ma 100W na kanal to ma 100W na kanal, Japonczyk jak pisze ze ma 160W na kanal to ma 50W na kanal przy wszystkich zasilanych, a bez mocy nie bedziesz mial tej wspanialej dynamiki jaka daje Arcam 🙂 Jesli masz Klipsche ktore maja wysoka czulosc, to 550tka Ci wystarczy, bo one sie roznia tylko wzmacniaczami 🙂 Audio Mix ma nowa 550tke (znaczy demo, ale jak nowka i z gwarancja) za 8500zl bodajze 🙂 Dla mnie od czasu Arcama, inne marki amplitunerow mogly by zupelnie nawet nie istniec 🙂 Dodam ze Lexicon czy JBL Synthesis uwazane za high-end w swiecie amplitunerow to sa Arcamy z innymi frontami i cena, a to mowi samo za siebie 🙂 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekowac Wszem za rady i opinie co do wyboru zestawu, i te lepsze i te gorsze :D Jak to madre ludki mawiaja "jak robic to raz a dobrze", wiec stwierdzilem ze dokladnie tak zrobie 🙂 Tak wiec finalnie bedzie:

- Arcam AVR-850

- 3x KL-525-THX na przod (musze przyznac ze na zywo bardzo zacnie sie prezentuja)

- 2x Klipsch THX-8000-S na boki

- 2x Klipsch THX-8000-L na tyl

- SVS PC-4000 + SVS PC-2000PRO

Tak wiec pozostalosci z wczesniejszych systemow beda do sprzedania, jak by ktos szukal Klipschy z serii RP (centralne i surround) czy z serii THX (caly zestaw 7.0), amplitunera Arcama 450 czy Magnepanow 1.6/1.7 to zapraszam 🙂 Jak porobie zdjecia to pojawia sie w ogloszeniach, ale to chwilka minie 🙂

20210809_164841.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...