Skocz do zawartości

2,5 roku z Heco 700 i Yamaha a-s701 - jaki następny wzmak ? pomocy


Portimo

Recommended Posts

Dnia 4.08.2021 o 07:19, Ars_Poland napisał:

@Portimo tu masz filmik możesz chociaż troszkę sam ocenić bo to tylko yt na żywo jest całkiem inaczej. Warto w słuchawkach posłuchać. Jak nie będzie działać link daj znać wyśle Ci na pv😉.

https://youtu.be/hwdn2X3eyns

Pozdro.

Dzięki, wiadomo że na żywo inaczej ale pierwsze odczucia po słuchaniu z YT to zamienione tweetery grają z mniejszą za rozdzielczością ale jaśniej. Ciekawi mnie to a koszt nie jest jakiś duży. 2 konstrukcje mają swoje wady i zalety więc możliwe że zostanę z dwoma bo pewnie będzie ciężko się zdecydować. Ale to później jak już wleci nowy wzmacniacz i zostanie na dłużej.

 

6 godzin temu, PanPutka napisał:

I jak tam? Dzieje się coś? Testujesz wzmacniacze? Bo jest na olx srebrny  pioneer a 50da na gwarancji za 2700,myślę że za 2500 by oddał, myślę że bardzo warto, a i się spasuje mega z heco 

Tak zamówione cxa61 oraz audiolab 6000A na testy. W sobotę będą u mnie. Pioneer bardzo mnie ciekawi ale za daleko mam do Wrocławia a bez odsłuchy nie kupię 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Portimo napisał:

zamienione tweetery grają z mniejszą za rozdzielczością ale jaśniej.

Słyszysz rozdzielczość na filmie na YT?

Czy aby na pewno? Jak to zbiera mikrofon z telefonu?

18 godzin temu, Portimo napisał:

Tak zamówione cxa61 oraz audiolab 6000A na testy. W sobotę będą u mnie. Pioneer bardzo mnie ciekawi ale za daleko mam do Wrocławia a bez odsłuchy nie kupię 

O, to może być ciekawy pojedynek pisz koniecznie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Słyszysz rozdzielczość na filmie na YT?

Czy aby na pewno? Jak to zbiera mikrofon z telefonu?

O, to może być ciekawy pojedynek pisz koniecznie.

Piotr

Może przekręcam pojęcia bo słyszę różnice ale audiofilem nie jestem i ciężko mi z opisywaniem tych pojęć. Mówiąc rozdzielczość na myśli mam szersze rozchodzenie się dźwięku w przypadku heco i mniejsze na tych S... (No ale są jaśniejsze)

 

Napisze na pewno odczucia po testach ale na spokojnie by nie zachłysnąć się pierwszym wrażeniem.

Dodatkowo kupiłem hk980(już jedzie do mnie) i będzie testowany razem cxa61 i audiolab 6000A. Chyba ciekawy pojedynek 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

już po testach: hk980, 6000a oraz CXA61 odsłuchane - na wstępie powiem, że wszystkie ładnie się zgrywają z Heco. Ale oczywiście wszystko ma swoje plusy i minusy. Ogólnie bardzo się zdziwiłem, że nowe wzmaki 6000a i cxa61 nie mają regulacji tonów :D myślałem, że będą grać płasko jak większość wzmaków z ustawieniami na zero. Ale  równie szybko się zdziwiłem i przekonałem, że po mimo braku regulacji grają całkiem porządnie i wcale mi to nie przypominało sprzętu z ustawionymi gałeczkami na 0.

6000a - od razu uraczył mnie porządnym basem - po mimo, że jeszcze nie był wygrzany (później było tylko lepiej ale bez mocno zauważalnej zmiany). Bas był głęboki, obecny i wydaje mi się lekko rozciągnięty. Bardzo mi się podobał bo nie zamulał ale i nie kończył się za wcześnie. I tu chyba można powiedzieć, że był lepiej kontrolowany niż do mojej byłej yamahy701. Co ważne bas był również obecny od najmniejszych poziomów głośności. Tony średnie były okej, nie przeszkadzały, nie zachwycały ale w tych midaskach to ja za bardzo się nie orientuję więc przechodzimy do tonów wysokich: i niestety rozczarowanie bo od razu skojarzyły mi się z yamaha701. Co prawda grają trochę inaczej ale są również przygaszone (mniej niż przygasza 701-ka no ale wciąż przyciemnione) Ogólnie bardzo fajny wzmak i kiedyś na pewno był by numerem 1 ale teraz zmieniły mi się gusta.

cxa61 - również nie wygrzany i w tym przypadku po wygrzaniu zmiany były mocno zauważalne. Po odsłuchach powiem krótko - mieliście rację. Jest to chyba najbardziej uniwersalny wzmacniacz do tych kolumn. Z Heco aurora 700 zgrywa się bardzo pięknie. W porównaniu do yamahy701 moje kolumny zmieniły się i to bardzo mocno. Od razu pomyślałem, że zbędne stają się zamienne tweetery do auroli(no chyba, że dla czystego zaspokojenia ciekawości możliwości i kombinacji). Gra to najlepiej ze wszystkich wzmacniaczy jakie miałem. Szczegóły, instrumenty, blask. Tylko niekiedy zdarzało być się im delikatnie za ostrymi w niektórych utworach ale nie było to kłucie w uszach i do akceptacji. Zalety i jakość wysokich stoją na naprawdę dobrym poziomie. Średnica w odpowiednim miejscu, była otwarta, namacalna i taka fajna po prostu. Kolejna 5tka ;) oczywiście zdarzało się tak jak z wysokimi, że przy niektórych utworach było jej trochę za dużo. Wspomnę jeszcze, że cxa61 zdecydowanie lepiej oddaje dzwięk z wejść cyfrowych. Chromecast z analogu brzmiał lekko z pod koca a po optyku było czyściej i z mocniejszymi basami. Teraz o basie: najbardziej kontrolowany bas ze wszystkich wzmacniaczy. Potrafi zejść nisko, jest zwarty. Czasami miałem wrażenie, że jest suchy. Może to trochę czepialstwo bo ogólnie potrafił być potężny i mocny. Przy większych głośnościach robił robotę i wtedy się dziwiłem, że daje czadu prawie tak samo jak na innych wzmacniaczach gdy kręciłem gałki regunacji basu na max. Całość dobrze się komponowała i sprawiała dużo radości. Nawet dostałem gęsiej skórki przy niektórych utworach gdzie dawno już tego nie doświadczałem. Największym minusem tego wzmaka było to, że przy małej głośności bas był mało odczuwalny a dopiero przy głośnym słuchaniu dawał dużo radości i basu było wystarczająco. Jeśli wybiorę ten model to na pewno będe  rozważał dokupienie subwoofera bo wolę nadmiar basu niż nie dobór. I tak w planach jest jakiś sub do filmów ale bezpieczniej chyba będzie kupić 2w1 do muzyki/filmów.

używany harman hk980 - niestety bez wbudowanego daca i musiałem chromecasta podłączyć analogowo ale tutaj nie było takiej degradacji dzwięku jak w innych po analogu z casta. Pierwsze co zwróciło moją uwagę to bardzo muzykalny wzmacniacz i dużą ilością szczegółów i słyszalnymi instrumentami. Następnie podkręciłem gałeczki basy 3/4 , wysokie 4/5 i jakie było moje zdziwnie. Jak to gra ! :D Ma to wygar i to jeszcze jaki. Bas mocy, głęboki, rozciągnięty ale nie tak przytłaczający jak w yamaha701. Na pewno jest tez lepiej kontrolowany niż w 701 i nie zleawa się tak jak u yamahy. Słyszalny w kazdych poziomach głośności. Ogólnie tak mi się spodobał , że miałem wrażenie iż gra tylko minimalnie gorzej względem cxa61 w zakresie wysokich i średnicy a basy choć inaczej grały to i tak jest super. Zachwycony słuchałem i słuchałem kolejne utwory i znowu weszła gęsia skórka. Czar trochę prysł jak wróciłem do odsłuchiwania cxa61 - wtedy widziałem, że choć są to małe różnicę to cxa jest jakoś lepszy. Nie wiem dlaczego(bo bardziej spójny?). I nie wiem na ile lepszym można go określić. 

Biorąc pod uwagę, że oba(cxa61 i hk980) mnie zachwycają to na obecną chwilę zamierzam zostawić hk980 i się nim nacieszyć. Podoba mi się w nim to uderzenie i potęga. Jak się trafi cxa60 w okazyjnej cenie to kupię i zobaczymy co będzię. Podobno nie gra dużo gorzej od 61 a ma jeszcze regulację basu i sopranu więc może on mi podpasuje jeszcze bardziej. Do tego czasu będę użytkował hk980 i uważam, że to świetny zakup w stosunku ceny do jakości. Jesli ktoś sledził temat 980tki to wie, że s4home wspominał o wadach w pre tego wzmaka. I coś w tym jest bo gdy kręcę balanse to po mimo maksymalnego wychyłu np. w prawo- lewa kolumno dalej gra, ciszej ale gra. Całe szczęscie, że przy ustawieniu na równi kolumny grają tak samo i nie ma to żadnego wpływu na dzwięk. Co do przebić na konałach to zauważyłem lekkie przebicie przy odkęceniu głośnści na max, ale takie samo przebicie ma nówka sztuka cxa61 więc chyba tak się zdarza przy analogach ? Jedynie audiolab 6000a był mistrzem i nie maił żadnych przebić przy maksymalnej głośności

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinmarcin pomyśl trochę to nie boli. Widziałeś kogoś kto by słuchał z maksymalną głośnością? Przecież już przy połowie pokrętła idzie tyle mocy na kolumny, że zaczynają się granice wytrzymałości głośników. Tutaj chodzi o test pre: wpinasz i ustawiasz źródło np. CD i fizycznie zmieniasz kabelki do gniazd obok przykładowo Tuner. Na wzmaku zostaje źródło CD i obserwujesz czy są przebicia dźwięku przy zmianie głośności. Przy maksymalnej głośności dźwięk wydobywa się bardzo cichutko a przy audiolab wcale- gdzie znaczy, że nie ma przebić. Teraz rozumiesz ?? Nie siej paniki a w dodatku robisz Offtopic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem u siebie przesłuchów między źródłami, ale piszę teraz trochę na priv z jednym chłopakiem który kupił ode mnie lampy. On ma Fezz Luna i ma przesłuchy między wejściami RCA. Taka uroda selektora wejść. Mówił mi że w te nieużywane wejscia powkładal wtyczki RCA ale zalutowane tzn jako zworki i temat ustąpił. Nie sprawdzałem u siebie. Oczywiście niech komuś nie przyjdzie do głowy zakładać zworki na Wyjściu.

 

 Jest gdzieś zbliżony temat na naszym forum bodajże autorstwa wpszoniaka o zatyczkach na nieużywane gniazda RCA. Miedziane napylane złotem np Cardasa. Poza estetyką i faktem że nie wchodzi kurz zapobiegają wpadaniu zakłóceń EMI co rzekomo słyszalnie wpływa na brzmienie. Przesłuchy też w jakiś stopniu zmniejsza. Ciekawy temat, ale oczywiście nie testowałem i nie zamierzam. Temat na forum już zamknięty bo oczywiście zbiegła się chmara malkontentów, szyderców i "znafców" . Taki off-top z mojej strony. Nie ciągnijmy go bo zrobimy autorowi śmietnik niczym w wątku kablarskim.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Portimo napisał:

esli ktoś sledził temat 980tki to wie, że s4home wspominał o wadach w pre tego wzmaka. I coś w tym jest bo gdy kręcę balanse to po mimo maksymalnego wychyłu np. w prawo- lewa kolumno dalej gra, ciszej ale gra.

Mówiłem. Sprawdź jeszcze źródło.

41 minut temu, Wito76 napisał:

On ma Fezz Luna i ma przesłuchy między wejściami RCA. Taka uroda selektora wejść.

Takiej klasy. Co jeśli masz kilka żródłem podłączonych i one grają? W przerwach utworów słyszysz TV? To jest wada która nie powinna występować w tej klasie sprzetów.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2021 o 07:49, S4Home napisał:

Mówiłem. Sprawdź jeszcze źródło.

Takiej klasy. Co jeśli masz kilka żródłem podłączonych i one grają? W przerwach utworów słyszysz TV? To jest wada która nie powinna występować w tej klasie sprzetów.

Piotr

Nie, zły tok myślenia. Nie słychać TV. Przesłuch jest w większości wzmacniaczy na wejściach nieużywanych, a jego eliminacja to założenie zworki. Proszę się samemu przekonać. Włączyć np. CD i przełączyć na wejście nie używane, a następnie mocno volume na wzmacniaczu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze lub nie, czy zrobiłeś test? Ja ten efekt słyszałem na a8850. Czy masz pojęcie na czym polega selektor wejść w tym wzmacniaczu? To jest najbardziej rozbudowany selektor wejść!!!. Nie znajdziesz takiego nigdzie bo każde przełączenie powoduje wypięcie pewnym obwodów za pomocą przekaźników. Ale żeby nie było ten sam efekt jest na lampowcu silver luna. A i kolega na leben 300f zgłaszał ten sam efekt. Tylko po co ja to udawadniam przecież wystarczy sprawdzić, Piotr by to sprawdził

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę.

Musze skołować zworki bo do tej pory z tego nie korzystałem. Sprawdzę.

Rozumiem że zakładasz zworki na wszystkie nie używane wejścia liniowe? Czy tylko najbliższe?

Co jeśli mam wpięte obok siebie dwie pary jakiś źródeł. I oba będą grały.

Do sprawdzenia.

Z tym że najpierw muszę zdiagnozować który wzmak ma taką przypadłość. Silver Luna nie mam.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Tony wysokie to największa porażka tego zestawu - nawet po odkręceniu na maxa ciągle ich brakuje. Wyczytałem, że są stłumione w a-s701 i to musi być prawda.

hahhahah od tego czytam ten wątek jak komedię 😆

..zamiast wydawac 4 tys na wzmak z ktorym te denne heco będą slyszalne jakies wysokie, wystarczylo podlaczyc do Y701 Dali Zensor 3 lub Oberon 3-  i juz wiadomo ze to kwestia beznadziei glosnikow heco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, michal40 napisał:

Wyczytałem, że są stłumione w a-s701 i to musi być prawda.

Gdzie to znalazłeś?

AS 701 gra Vką i na pewno nie ma schowanych wysokich. Albo akustyka albo Twój wzmacniacz jest uszkodzony.

9 godzin temu, michal40 napisał:

wystarczylo podlaczyc do Y701 Dali Zensor 3 lub Oberon 3-  i juz wiadomo ze to kwestia beznadziei glosnikow heco.

Zensor 3 stawiasz wyżej niż Aurora 700?

Oj a czemu tak?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, michal40 napisał:

Wyczytałem, że są stłumione w a-s701 i to musi być prawda.

Zgadza się, są żywsze wzmacniacze, niby gra "V" ponieważ ma dużo basu i schowany środek, ale czy to granie w tym stylu, chyba nie do końca. Potwierdza się po raz kolejny, że każdy słyszy inaczej albo nie słyszy, bo i takie talenty się zdarzają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Gdzie to znalazłeś?

AS 701 gra Vką i na pewno nie ma schowanych wysokich. Albo akustyka albo Twój wzmacniacz jest uszkodzony.

Zensor 3 stawiasz wyżej niż Aurora 700?

Oj a czemu tak?

Piotr

Piotrze " Wyczytałem, że są stłumione w a-s701 i to musi być prawda." to cytat z autora wątku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...