Skocz do zawartości

Głośniki do łazienki. Prośba o pomoc!


Blitzkrieg

Recommended Posts

Cześć! Jestem na etapie wykańczania dwóch łazienek i chciałem zamontować sobie w suficie głośniki. Wstępnie myślałem żeby do dużej włożyć zestaw oparty o głośnik Tonsil 25B a do małej Tonsil 20B. I teraz pytanie czy to optymalny wybór? Czy może lepiej kupić głośniki instalacyjne np. Magnat IC 82 i do tego wzmacniacz bluetooth? A jeśli tak to jaki wzmacniacz wybrać. Czy do małej łazienki konieczne są dwa głośniki czy może ze względu na małą powierzchnię wystarczy jeden (na projekcie krzyżykiem zaznaczony prysznic, gdzie głośnika nie może być). Przeznaczenie tego to oczywiście muzyka w tle, bez żadnych wielkich wymagań, która ma być obsługiwana z poziomu smartfona przez bluetooth bądź wifi. Jeśli mogę prosić o poradę, będę wdzięczny. Aha, budżet to maksymalnie 1500zł na te dwa pomieszczenia

projekt.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home W salonie będzie 5.1 oparte na Heco Aurora (700+300+30+30A z możliwą rozbudową do 7.1) na denon x2700h. Te głośniki mają być tylko w łazienkach żeby coś grało przy okazji mycia itp. Rzeczywiście jak poczytałem to wydaje się że te magnaty to lepsza opcja. Jeśli chodzi o wzmacniacz to jeśli musiałbym kupić te 2 szt tych które polecacie to znacznie przekroczyłbym budżet czego wolałbym uniknąć, więc może wystarczyłby chiński oparty o moduł TPA3116 2x50W ew. 2x100W? Ostatecznie do dużej chciałbym wrzucić 2x ICP 82, a do małej jednego stereo ICP 262.

Edytowano przez Blitzkrieg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Blitzkrieg napisał:

wystarczyłby chiński oparty o moduł TPA3116 2x50W ew. 2x100W?

Do grania w tle, w zupełności

8 godzin temu, Blitzkrieg napisał:

Ostatecznie do dużej chciałbym wrzucić 2x ICP 82

Myślę, że jeden bez problemu dałby sobie radę.

Ewentualnie gdybyś nie decydował się jednak na 7.1 w salonie to mógłbyś wykorzystać drugą strefę ampli chociażby na większą łazienkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Blitzkrieg napisał:

@S4Home W salonie będzie 5.1 oparte na Heco Aurora (700+300+30+30A z możliwą rozbudową do 7.1) na denon x2700h. Te głośniki mają być tylko w łazienkach żeby coś grało przy okazji mycia itp. Rzeczywiście jak poczytałem to wydaje się że te magnaty to lepsza opcja. Jeśli chodzi o wzmacniacz to jeśli musiałbym kupić te 2 szt tych które polecacie to znacznie przekroczyłbym budżet czego wolałbym uniknąć, więc może wystarczyłby chiński oparty o moduł TPA3116 2x50W ew. 2x100W? Ostatecznie do dużej chciałbym wrzucić 2x ICP 82, a do małej jednego stereo ICP 262.

Tak wystarczył by. Druga sprawa że możesz wykorzystać drugą strefę z X 2700 i wypuścić po jednym głośniku do tamtych pomieszczeń. To ciągniecie kabla zalezy jak wyjdzie kosztowo.

.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Cześć, znalazłem ten temat przy podobnym zagadnieniu, na które szukam odpowiedzi.

Także szukam sprzętu do zainstalowania w łazience. Czy polecane przez Was 3 lata temu głośniki Magnat IC82 do łazienki o pow. 8 m2 to nadal najkorzystniejsze rozwiązanie w stosunku jakość/cena i czy podobnie jest ze wzmacniaczami (wymieniliście SMSL Q5 PRO, SMSL SA300 i Topping MX3)? Początkową ideą było, by wzmacniacz posiadał tuner FM, ale z tego co pisaliście w innych wątkach tego typu rozwiązania pojawiają się dopiero w sprzęcie zupełnie innej klasy. Tak naprawdę poszukuję sprzętu, który grałby od razu po naciśnięciu guzika włącznika (więc bez łączenia się po BT, wybieraniu playlist etc), np. z radia internetowego po wifi i by przełączanie się między stacjami następowało nie z poziomu komórki, a urządzenia (choć to w zasadzie opcja dodatkowa). Czy jest jakieś polecane przez Was urządzenie, które ma wbudowaną taką funkcję? Widziałem w innych wątkach, że polecacie dodać do wskazanych wzmacniaczy (wycofaną) przystawkę Chromecast audio, ale może coś się zmieniło już w tej kwestii.

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrowienia,

Mat  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mat.Ko napisał:

Cześć, znalazłem ten temat przy podobnym zagadnieniu, na które szukam odpowiedzi.

Także szukam sprzętu do zainstalowania w łazience. Czy polecane przez Was 3 lata temu głośniki Magnat IC82 do łazienki o pow. 8 m2 to nadal najkorzystniejsze rozwiązanie w stosunku jakość/cena i czy podobnie jest ze wzmacniaczami (wymieniliście SMSL Q5 PRO, SMSL SA300 i Topping MX3)? Początkową ideą było, by wzmacniacz posiadał tuner FM, ale z tego co pisaliście w innych wątkach tego typu rozwiązania pojawiają się dopiero w sprzęcie zupełnie innej klasy. Tak naprawdę poszukuję sprzętu, który grałby od razu po naciśnięciu guzika włącznika (więc bez łączenia się po BT, wybieraniu playlist etc), np. z radia internetowego po wifi i by przełączanie się między stacjami następowało nie z poziomu komórki, a urządzenia (choć to w zasadzie opcja dodatkowa). Czy jest jakieś polecane przez Was urządzenie, które ma wbudowaną taką funkcję? Widziałem w innych wątkach, że polecacie dodać do wskazanych wzmacniaczy (wycofaną) przystawkę Chromecast audio, ale może coś się zmieniło już w tej kwestii.

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrowienia,

Mat  

Ja w łazienkach stosuje u siebie głosniki Monacor SPE-265/WS. 

Do napędzania Lepy LP-269S. Jest tam BT, czytnik kart i radio.

Za 500 zl komplet

Mozna uruchamiać klawiszem. Do lazienek niczego wiecej nie potrzebuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...