Skocz do zawartości

24/96 - Usb DAC direct output czy ASIO/WASAPI


Recommended Posts

Czesc

Pytanie dla pewności, bo czytam i już sam na prawdę się pogubiłem, wszędzie piszą co innego.

Posiadam prostego laptopa z integrą (Lenovo YOGA 720) i kupiłem do swojego zestawu DAC Topping D30. DAC podłączany po USB. Używam foobara do odtwarzania.

Aby uzyskać jak najlepszy dźwięk to powinienem zainstalować WASAPI (bo ASIO pewnie nie mam jak to integra) i ustawić w foobarze na output WASAPI czy nic nie robić i w output ustawić bezpośrednio DACa, czyli D30? Chodzi o odtwarzanie utworów hi-fi jak 24/96 czy 24/192 (o ile to nie upsampling), formaty wyższe FLAC DSD64, DSD128. Mój DAC obsługuje do DSD128.

Ja już się pogubiłem czy sam DAC dostaje w takim razie bezpośrednio sygnał cyfrowy i to od dekoduje czy muszą zrobić to sterownikin aby przekazać poprawny sygnał do DACa? Co forum/artykuł to to inaczej rozumuję.

Będę wdzięczny za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy potrzebujesz w ogóle sterownik do windy pod D30?   Ale jeśli tak to zainstaluj go. 

Potem zobacz co masz do wyboru w Foobar bo rozumiem, że nie jesteś pewny?  No i wybierz z opcji co tam będzie bit-perfect.

Foobar > preferences > playback > output device

Screenshot (234).png

- To screen poglądowy, nie dotyczy Twojego zestawienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, JohnDoe napisał:

Nie wiem czy potrzebujesz w ogóle sterownik do windy pod D30?   Ale jeśli tak to zainstaluj go. 

Potem zobacz co masz do wyboru w Foobar bo rozumiem, że nie jesteś pewny?  No i wybierz z opcji co tam będzie bit-perfect.

Foobar > preferences > playback > output device

Screenshot (234).png

- To screen poglądowy, nie dotyczy Twojego zestawienia. 

Do D30 nie potrzebuję sterownika pod win 10 wg producenta.

Sprawdzałem to już i normalnie wyskakuje mi mój DAC do wyboru w tych ustawieniach. Nie mam żadnej opcji ASIO. Jest tylko do wyboru D30 jak podepnę, sterownik ogólny audio (primary audio driver) i głośniki (hd realtek).

I pytanie jest czy ustawić w tych ustawieniach D30 czy instalować WASAPI/ASIO4ALL?

I co, jeśli chciałbym puścić coś jakości DSD? Muszę instalować kodeki na komputerze, jakieś wtyczki do foobaru czy to samo pójdzie skoro DAC obsługuje DSD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kilroy napisał:

Do D30 nie potrzebuję sterownika pod win 10 wg producenta.

 

15 godzin temu, kilroy napisał:

I pytanie jest czy ustawić w tych ustawieniach D30 czy instalować WASAPI/ASIO4ALL?

Wybierz w Foobar D30 i resztą się nie przejmuj. 

 

15 godzin temu, kilroy napisał:

I co, jeśli chciałbym puścić coś jakości DSD?

Puść coś DSD i się przekonasz czy działa.   W lewym dolnym rogu Foobar podane parametry (output) powinny być zgodne z plikiem źródłowym * 

Tutaj masz darmowe próbki hi-res i DSD do pobrania >>> http://www.2l.no/hires/  (chyba, że masz swoją kolekcję DSD to wybacz)

 

Posprawdzaj najpierw to wszystko sam. 

* Dla DSD może być potrzebna jakaś wtyczka do Foobar, już nie pamiętam.

U mnie jest inny DAC i wszystko włącznie z DSD działa. 

Poczytaj jeszcze może tutaj >>> https://www.audiofanatyk.pl/jak-szybko-skonfigurowac-odtwarzanie-asio-dsd-dop-w-foobar2000/

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...