Skocz do zawartości

sytuacja na rynku amplitunerów


13twister13

Recommended Posts

Witam, od grudnia czekam na kino domowe, drażni mnie już to czekanie. Czy jest jakaś alternatywa dla amplitunerów Yamahy i Denona, najlepiej tak aby miał HDMI 2.1? Głównie pod filmy i PS5 które służy jako odtwarzacz. Zastanawiam się już nad tym aby pominąć konsolę w podłączeniu i zakupic jakiś blu Ray bo ileż można czekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

1 godzinę temu, 13twister13 napisał:

Witam, od grudnia czekam na kino domowe, drażni mnie już to czekanie. Czy jest jakaś alternatywa dla amplitunerów Yamahy i Denona, najlepiej tak aby miał HDMI 2.1? Głównie pod filmy i PS5 które służy jako odtwarzacz. Zastanawiam się już nad tym aby pominąć konsolę w podłączeniu i zakupic jakiś blu Ray bo ileż można czekać.

A dlaczego odrzucasz Yamahe i Denona?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że idzie alternatywa. Na jesieni ma się pokazać w Europie Onkyo i Pioneer.

Voxx i Sharp otrzymały już zgodę na przejęcie Onkyo AV, zabezpieczyły też umowę licencyjną z Pioneerem. Pozostaje teraz kwestia zgody Komisji Europejskiej na działanie połączonych podmiotów na obszarze EWG i będą dostępne. Wstępnie mówi się o jesieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, no_i_fajnie napisał:

Jest problem z kinem, troche lepiej jest ze stereo, ale nie wierze, ze przez 8 miesiecy nie udalo Ci sie kupic np. Yamahy :) Szukasz samej elektroniki, czy calego zestawu? Jaki budzet?

Mam zamówienie na cały zestaw Denona z klipschami. Gdybym kupił osobno, to był taki moment, że przez chwilę były dostępne amplitunery. Jednak cena za zestaw sprawiła, że chciałem poczekać i to mnie zgubiło. Do tej pory bez kina 😟
 Najlepiej cały zestaw, bo cóż mi po głośnikach jak nie mam ampli i na odwrót. Nie lubię patrzeć na coś co stoi bezużyteczne 😁 Budżet +-10k ale bardziej minus.

Edytowano przez 13twister13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że na Twoim miejscu olał bym takiego sprzedawcę bo to niemal ociera się o oszustwo. Rozumiem problemy z dostępnością, ale 8 miesięcy? Przecież to nie żaden hi-end na zamówienie. Wpłaciłeć zaliczkę/zadatek? A może kwestie finansowania (raty 0% itp) były dla Ciebie kluczowe? Podaj modele które konkretnie zamówiłeś i cenę... Koledzy tu z branży na pewno coś zaproponują poniżej cen rynkowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 13twister13 napisał:

Mam zamówienie na cały zestaw Denona z klipschami.

 https://allegro.pl/listing?string=Denon klipsch 5.1

i to samo z Yamaha, wystarczy telefon do ktoregos ze sprzedawcow, czy faktycznie ma to na stanie, bo niestety teraz wlasnie z powodu braku towaru, duzo firm handluje wirtualnym towarem, a potem okazuje sie, ze nie ma tego nawet u dystrybutora :)
 

 

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon już się pojawia. Tu czekanie to nie 8 miesięcy już.

Te klasyczne modele nazwijmy że są. Yamaha faktycznie nie do dostania i nie wiadomo kiedy to się zmieni.

11 godzin temu, yahoo111 napisał:

Pewnie, że idzie alternatywa. Na jesieni ma się pokazać w Europie Onkyo i Pioneer.

Nie mówmy hop.

Bo one moga się pokazać tak jak Yamaha.

Najpierw rynki europejskie, US, japonia, UK musza być zalane tym towarem zanim on trafi do nas.

Przykładem jest właśnie wspomniana Yamaha. Ktora znacznie częściej się pojawia zagranicą. A u nas wciąż brak.

Ostatnio słyszałem komentarz że nie zmieni się to szybko na plus.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Butler napisał:

Przyznam że na Twoim miejscu olał bym takiego sprzedawcę bo to niemal ociera się o oszustwo. Rozumiem problemy z dostępnością, ale 8 miesięcy? Przecież to nie żaden hi-end na zamówienie. Wpłaciłeć zaliczkę/zadatek? A może kwestie finansowania (raty 0% itp) były dla Ciebie kluczowe? Podaj modele które konkretnie zamówiłeś i cenę... Koledzy tu z branży na pewno coś zaproponują poniżej cen rynkowych.

I tu mogę Cię zdziwić zamówienie wisi u jednego z większych salonów będących aktywnym na tym forum. Chciałem zaliczkę ale zapewniano mnie, że zamówienie będzie zrealizowane tak jak bym ta zaliczkę zapłacił...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, S4Home napisał:

w Niemczech Yamaha jest. I to taniej

Ktoś tu wrzucał także ofertę z hiszpani

Piotrek , bo Ci tępi Japończycy  nie oglądają odpowiedniej TV i nie wiedzą jaką ekonomiczną potęgą światową jesteśmy ! Wysyłają na jakieś peryferia typu , Niemcy , Hiszpania , zamiast do kraju, od którego cała Europa się uczy. To z pewnością jakieś niedopatrzenie i niedługo się zmieni :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Iron napisał:

A nie jest tak, że wtedy obowiązuje gwarancja europejska?Na terenie EU?

Warto zapytać sprzedawcy na jakim terytorium obowiązuje gwarancja i kto ewentualnie dokona naprawy. Zapisy w kartach gwarancyjnych np. Audioklanu ( Yamaha ) określają wyraźnie terytorium RP jako miejsce obowiązującej gwarancji oraz miejsce do którego należy sprzęt dostarczyć. Wątpliwe jest żeby jakikolwiek dystrybutor w Polsce pozwolił na serwisowanie gwarancyjne przywożonego sprzętu spoza oficjalnej dystrybucji. 

Także zakup w Niemczech może i opłacalny ale w przypadku uszkodzenia sprzętu trzeba go będzie dostarczyć na własny koszt, który zazwyczaj nie jest mały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, koledzy nie chcę zakładać nowego, więc pozwoliłem sobie podpiąć się pod ten temat. Niedawno wskutek uderzenia pioruna poległ mój Onkyo TX-NR686. Na razie z ubezpieczenia domu pojechał do serwisu (Quadra-net, czyli ta sama sieć co gwarancyjna) na ekspertyzę, ale jest spore ryzyko że nie da się go naprawić. Na rynku jest jak jest. Poza tym z tego co obserwuję ceny szaleją. Na dzień dzisiejszy to nawet trudno się umówić gdybym chciał sprzęt wziąć za kaucją żeby posłuchać go w domu. Jedyne co jest dostępne w ograniczonej ilości z odpowiedników to Denon 2700, w Top-HiFi na stronie niby jest dostępna Yamaha RX V-6A, ale nie mam pojęcia jak ten sprzęt gra w porównaniu do TX-NR686.To co zapowiada się z Onkyo to nie dość, że nie wiadomo kiedy będzie, to włos jeży mi się na głowie jak pomyślę ile będzie kosztowało (podobnie jest z cenami Denona i Yamahy).

Przeglądałem też rynek używek i mam w związku z tym pytanie o modele TX-RZ 730 i 720, pojawiają się w granicach 2500-3500 zł. Nie będę ukrywał że najbliżej mi do 730, ale około 3500 za sprzęt z 2018r. Wiem że z używanym sprzętem wiąże się pewne ryzyko, ale jak one grają. Czy warto w to iść czy lepiej szukać używanego 686/696 są trochę tańsze - chodzi mi tutaj o walory brzmieniowe i stereo, czy najniższe TX-RZ wypadną znacząco lepiej na tle NR686/696. Największym problemem jest brak punktu odniesienia do ceny sprzętu nowego.

No i dochodzi temat ewentualnej przesiadki na nową Yamahe RX V6A ewentualnie Denona 2700 (no bo gdyby wydać za używane 730 3,5k to trzeba się zastanowić).

Jeżeli któryś z kolegów jest w stanie w miarę obiektywnie pomóc to bardzo proszę. Dodam tylko że poległe Onkyo grało z TAGA 606SE w konfiguracji 5.1.2 (fronty wolnostojące - duże), a pomieszczenie ma 26mkw (405x630), ale za to kubatura nieco ponad 80m (sufit w różnych skośnych płaszczynach). Dodam tylko że 8K nie jest konieczne, podobnie jak bezprzewodowe podłączanie głośników 😉. Jestem też otwarty na inne alternatywne propozycje.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, piotrekb27 napisał:

Warto zapytać sprzedawcy na jakim terytorium obowiązuje gwarancja i kto ewentualnie dokona naprawy. Zapisy w kartach gwarancyjnych np. Audioklanu ( Yamaha ) określają wyraźnie terytorium RP jako miejsce obowiązującej gwarancji oraz miejsce do którego należy sprzęt dostarczyć. Wątpliwe jest żeby jakikolwiek dystrybutor w Polsce pozwolił na serwisowanie gwarancyjne przywożonego sprzętu spoza oficjalnej dystrybucji. 

Także zakup w Niemczech może i opłacalny ale w przypadku uszkodzenia sprzętu trzeba go będzie dostarczyć na własny koszt, który zazwyczaj nie jest mały.

No tak, to logiczne co napisałeś. Myślałem, że po prostu jest jedna gwarancja producenta na EU.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że produkty zakupione wyłącznie w Polsce w:

-Salony Tophifi

-Dilerzy (którzy mają sprzęt z Audioklanu)

-Media Markt, EURO RTV itp.

Są objęte 36 miesięczną gwarancją (po przedłużeniu gwarancji)

W każdym kraju jest dystrybutor, który jest odpowiedzialny za serwisowanie swoich urządzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...