Skocz do zawartości

sytuacja na rynku amplitunerów


13twister13

Recommended Posts

21 godzin temu, 13twister13 napisał:

Warto było napisać tutaj na forum. Dzięki forumowiczowi @no_i_fajnie
sprawę załatwiłem w 20min, we wtorek powinienem cieszyć się kinem. Temat do zamknięcia.

Cieszy, jak mozna pomoc :) 

6 godzin temu, tomek72 napisał:

Na razie z ubezpieczenia domu pojechał do serwisu (Quadra-net, czyli ta sama sieć co gwarancyjna) na ekspertyzę, ale jest spore ryzyko że nie da się go naprawić.

Ja bym proponowal sie wstrzymac, bo jesli moze sie uda, to zaoszczedzisz na nowym sprzecie. Nie wiem tez, czy jest sens tu cokolwiek porownywac, bo kolumny masz takie niezbyt wymagajace w sumie, z wymienonymi sprzetami i tak bedzie podobnie, do tego co miales, bez rewelacji. Jakby sie udalo naprawic ampli, to w kolumnach bym szukal zmiany ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

19 godzin temu, no_i_fajnie napisał:

Ja bym proponowal sie wstrzymac, bo jesli moze sie uda, to zaoszczedzisz na nowym sprzecie. Nie wiem tez, czy jest sens tu cokolwiek porownywac, bo kolumny masz takie niezbyt wymagajace w sumie, z wymienonymi sprzetami i tak bedzie podobnie, do tego co miales, bez rewelacji. Jakby sie udalo naprawic ampli, to w kolumnach bym szukal zmiany ;))

Oczywiście najpierw naprawa. Chodziło mi o sytuację w przypadku gdy z naprawy nici. A że sytuacja na rynku nie rozpieszcza stąd moje pytanie. Nie chodzi mi o zmianę ampli ze względu na jakiś skok jakościowy, ale jak już będzie mus to chciałbym ewentualnie iść w nieco lepszy model. A kolumny swoją drogą. Jak kupowałem całość to ze względu na budżet padł taki wybór. Mnie na razie odpowiada sposób w jaki to gra. Chociaż nie ukrywam że w przyszłości fronty i centralny pójdą do zmiany, ale to nie w tej chwili.

Stąd moje pytanie o RZ720/730 czy warto iść w te sprzęty używane za takie pieniądze, czytałem że 730 bardzo dobrze wypada w stereo i w kinie na tle ówczesnej konkurencji - ale ile w tym prawdy nie wiem, czy rozważyć nowe RX-V6A lub X2700H, jak to wygląda brzmieniowo. Bo obawiam się że jeżeli poczekam na nowe Onkyo to NR696/6100 też podejdzie pod 4k.

Ale dziękuję za odpowiedź i chęci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2021 o 07:13, tomek72 napisał:

Nie będę ukrywał że najbliżej mi do 730, ale około 3500 za sprzęt z 2018r. Wiem że z używanym sprzętem wiąże się pewne ryzyko, ale jak one grają.

No wlasnie, ryzyko jest :) Tutaj dokladasz pare stowek i masz nowa Yamahe 6A, albo nie dokladasz i masz 4A, jesli planujesz zmiane kolumn w przyszlosci, nieokreslonej, to spokojnie Ci wystarczy, a nawet przy zmianie kolumn na lepsze, dalej bedzie to super wybor :)

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, JaZz napisał:

@no_i_fajnie rozumiem że słuchałeś tych yamah z różnymi kolumnami? 

W budzecie Tagi 606? Tak, dla mnie tutaj to kwestia kolumny a nie elektroniki, nie zagraja fajnie ani z Onkyo, ani z Yamaha, ani niczym innym, oczywisicie, kolega jest zadowolony i o to chodzi, bo obojetnie jaki kto ma budzet, to trzeba znalezc rozsadne rozwiazanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, no_i_fajnie napisał:

No wlasnie, ryzyko jest :) Tutaj dokladasz pare stowek i masz nowa Yamahe 6A, albo nie dokladasz i masz 4A, jesli planujesz zmiane kolumn w przyszlosci, nieokreslonej, to spokojnie Ci wystarczy, a nawet przy zmianie kolumn na lepsze, dalej bedzie to super wybor :)

Czyli jeśli chodzi o nowe to lepiej w Yamahe niż Denona? 4A odpada - brak Atmosa a głośniki wiszą 😃 (Onkyo pracowało w systemie 5.1.2)

5 godzin temu, no_i_fajnie napisał:

 

5 godzin temu, JaZz napisał:

@no_i_fajnie rozumiem że słuchałeś tych yamah z różnymi kolumnami? 

W budzecie Tagi 606? Tak, dla mnie tutaj to kwestia kolumny a nie elektroniki, nie zagraja fajnie ani z Onkyo, ani z Yamaha, ani niczym innym, oczywisicie, kolega jest zadowolony i o to chodzi, bo obojetnie jaki kto ma budzet, to trzeba znalezc rozsadne rozwiazanie :)

 

Koledzy zapytałem ogólnie o charakter grania amplitunerów, nie koncentrujmy się w 100% na moich Taga-ch.

Znalazłem jeszcze w używkach Marantza SR5013 - za 3K. Ale myślę że poczekam do wyjaśnienia sprawy z moim 686, jeśli się nie uda naprawić to wtedy zobaczę co będzie dostępne w ewentualnych używkach, a co nowe. Bo jak znam życie zanim będzie ekspertyza, później wypłata odszkodowania to pewnie jeszcze 1-2 tygodnie. W każdym razie jak coś będzie wiadomo na pewno tutaj się pojawię i albo poinformuję kolegów o naprawie, albo będę miał górę pomysłów do analizy w zależności od budżetu 😉.

Póki co dziękuję i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.08.2021 o 07:22, tomek4446 napisał:

Piotrek , bo Ci tępi Japończycy  nie oglądają odpowiedniej TV i nie wiedzą jaką ekonomiczną potęgą światową jesteśmy ! Wysyłają na jakieś peryferia typu , Niemcy , Hiszpania , zamiast do kraju, od którego cała Europa się uczy. To z pewnością jakieś niedopatrzenie i niedługo się zmieni :) 

Oby :)

Dnia 6.08.2021 o 10:19, 13twister13 napisał:

Hmmm a może by tak kupić Yamahę u Szwabów w takim razie... Tylko zestaw o zupełnie innym profilu choć głośniki heco aurora też mi się podobały. Czy wtedy gwarancja obowiązuje na terenie Polski?

Nie

Dnia 7.08.2021 o 07:13, tomek72 napisał:

Przeglądałem też rynek używek i mam w związku z tym pytanie o modele TX-RZ 730 i 720, pojawiają się w granicach 2500-3500 zł. Nie będę ukrywał że najbliżej mi do 730, ale około 3500 za sprzęt z 2018r. Wiem że z używanym sprzętem wiąże się pewne ryzyko, ale jak one grają. Czy warto w to iść czy lepiej szukać używanego 686/696 są trochę tańsze - chodzi mi tutaj o walory brzmieniowe i stereo, czy najniższe TX-RZ wypadną znacząco lepiej na tle NR686/696. Największym problemem jest brak punktu odniesienia do ceny sprzętu nowego.

720 czy tam 730 gra jak seria 686 / 696. Różnią się tylko funkcjami.

Dopiero seria RZ8 dodaje znacznie na plus do brzmienia

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

720 czy tam 730 gra jak seria 686 / 696. Różnią się tylko funkcjami.

Dopiero seria RZ8 dodaje znacznie na plus do brzmienia

Dziękuję, temat używanych Onkyo rozwiązany. A jak brzmieniowo do 686 ma się Denon 2600/2700, Yamaha RX-V6A (względnie używka 685), no i ostatnio przewinął mi się Marantz SR5013 - rozumiem że brzmieniowo jest to to samo co 5015. Jak te marki brzmią względem Onkyo 686?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła, właśnie dostałem informację z serwisu, niestety nie jest pozytywna i moje 686 jest nie do uratowania. Teraz czekam na ubezpieczyciela i odszkodowanie. Będę musiał kupić nowy amplituner, Onkyo na rynku nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. Będę wdzięczny za podpowiedzi co do sprzętów o które pytałem. W zależności od uznania wartości szkody zobaczę czy będę mógł zakręcić się koło nowego, czy raczej pozostanie szukanie używki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tomek72 napisał:

A jak brzmieniowo do 686 ma się Denon 2600/2700, Yamaha RX-V6A (względnie używka 685), no i ostatnio przewinął mi się Marantz SR5013 - rozumiem że brzmieniowo jest to to samo co 5015. Jak te marki brzmią względem Onkyo 686?

Onkyo i Yamaha grają najbardziej przestrzennie. Onkyo nieco więcej na dole pasma.

Denon jest znacznie cieplejszy, łagodniejszy w górnych rejestrach.

Marantz gra równiej. Nie faworyzuje żadnego pasma. Przez co z niektórymi kolumnami gra przeciętnie. Ale za to uważany jest za najlepsze rozwiązanie pdo stereo.

To wszystko modele konkurencyjne. tej samej klasy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Onkyo i Yamaha grają najbardziej przestrzennie. Onkyo nieco więcej na dole pasma.

Denon jest znacznie cieplejszy, łagodniejszy w górnych rejestrach.

Marantz gra równiej. Nie faworyzuje żadnego pasma. Przez co z niektórymi kolumnami gra przeciętnie. Ale za to uważany jest za najlepsze rozwiązanie pdo stereo.

To wszystko modele konkurencyjne. tej samej klasy.

 

Dziękuję bardzo, o coś takiego mi chodziło, wiem że najlepiej jest tego posłuchać, ale jak będę znał dokładnie budżet to się skontaktuję i może coś nowego kupię, bo z tymi używkami to różnie bywa.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wybór jest na stronach w internecie, można zdjęcia pooglądać, bo cenom to już nie do końca można wierzyć gdy sprzęt jest niedostępny. Ja np. znalazłem Onkyo 740 w cenie 3990 i dopiero jak do nich zadzwoniłem, to dowiedziałem się że jednak jest niedostępny, ale nie zaktualizowali na stronie. Oczywiście zaraz zaproponowano mi Denona 2700 na zapisy 😉, jeszcze tylko komitetów kolejkowych brakuje i poczuję się jak w latach 80 jak kupowaliśmy telewizor - ruski, bodaj Elektron z wybieraniem kanałów przyciskami, nie gałką - ale to był wypas 😄.

Ale cóż prawo popytu i podaży nakręca ceny w tej sytuacji i nie ma się czemu dziwić.

W związku z powyższym podjąłem jednak ryzyko używanego Marantza 5013 zakupionego wiosną 2019, udało mi się dojść do porozumienia, że płacę całą umówioną kwotę (2700zł myślę że to nawet rozsądna cena) ale do niedzieli mam czas żeby go sobie w domu posłuchać, jeżeli rzeczywiście nie zgra się z moim gustem będę mógł zwrócić. Dziś po niego jadę to chwilka będzie żeby spokojnie go sprawdzić.

Natomiast temat samych głośników TAGA jakie posiadam zostawię sobie na później, mam pewne pomysły ale to już jak będę na takim etapie to w innym wątku.

Na razie wszystkim dziękuję za pomoc i rady. Oczywiście napiszę czy dzisiejszy zakup się przyjął, czy jednak szukam dalej.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tomek72 napisał:

Oczywiście zaraz zaproponowano mi Denona 2700 na zapisy

To jest najlepszy hit.

Nie śmieje się ze sklepu. Ale z samej formy. Kup teraz może za 2 miechy dostaniesz.

15 godzin temu, tomek72 napisał:

W związku z powyższym podjąłem jednak ryzyko używanego Marantza 5013 zakupionego wiosną 2019, udało mi się dojść do porozumienia, że płacę całą umówioną kwotę (2700zł myślę że to nawet rozsądna cena) ale do niedzieli mam czas żeby go sobie w domu posłuchać, jeżeli rzeczywiście nie zgra się z moim gustem będę mógł zwrócić. Dziś po niego jadę to chwilka będzie żeby spokojnie go sprawdzić.

Dobry, uczciwy układ.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Marantz zostaje, brzmieniowo jest inaczej, ale jest dobrze, może trochę mniej "żywiołowo", ale ogólne wrażenie pozytywne. Stereofonia jest bardziej poukładana, a i charakterystyka całego pasma się zmieniła, nie ma wyostrzeń. Ma troszkę mniejszą moc niż 686 (ale wystarczającą), bo jednak na skali głośności muszę ustawiać trochę więcej ( w Onkyo w skali w dB miałem -20 do -10, teraz żeby osiągnąć ten sam poziom w pokoju muszę ustawić -15 do -5 w zależności od materiału) o ile można w jakiś sposób te skale porównywać, ale daje radę. Jest też inny bas, nie taki "sztywny", ale jest OK (może za parę dni stwierdzę że jest lepiej 😉).

Odchodząc trochę od tematu ampli, musiałem też zmienić subwoofer (który też ucierpiał w zdarzeniu), cztery dni temu kupiłem Klipsch-a R120SW nowego za 997zł (w MM i zaraz zniknął z oferty) i nie ukrywam że zrobiłem to ze względu na cenę, jak sprawdzałem inne oferty to oscylowały od 1450 do 1599. I stąd mam pytanie czy ewentualna zmiana zestawu głośnikowego z TAGA 606SE na Klipsch przy tym ampli wchodzi w grę, jak zagra Marantz z Klipsch-em.

Dnia 13.08.2021 o 08:39, S4Home napisał:

Dobry, uczciwy układ.

Na szczęście świat jeszcze całkiem nie zwariował i są normalni ludzie którzy potrafią sobie nawzajem zaufać 🤞.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2021 o 07:09, tomek72 napisał:

cztery dni temu kupiłem Klipsch-a R120SW nowego za 997zł (w MM i zaraz zniknął z oferty) i nie ukrywam że zrobiłem to ze względu na cenę, jak sprawdzałem inne oferty to oscylowały od 1450 do 1599. I stąd mam pytanie czy ewentualna zmiana zestawu głośnikowego z TAGA 606SE na Klipsch przy tym ampli wchodzi w grę, jak zagra Marantz z Klipsch-em.

Tak ale nie na tą linie.

Nie na R-820 czy 620. To słabe kolumny. Chyba że Typowo 100% kino to będziesz zadowolony.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

Tak ale nie na tą linie.

Nie na R-820 czy 620. To słabe kolumny. Chyba że Typowo 100% kino to będziesz zadowolony.

Piotr

Ok, dziękuję, myślałem raczej o używanych RF62, ale chyba na razie odpuszczę temat, ubezpieczenie pokryło zakup tego co musiałem, a wydatku na zestaw frontów nie planowałem, na razie muszę się jeszcze osłuchać z nowym ampli, a jak będę zdecydowany na zmianę frontów to wtedy zapytam. Dziękuję za wszelką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2021 o 18:52, tomek72 napisał:

Ok, dziękuję, myślałem raczej o używanych RF62, ale chyba na razie odpuszczę temat, ubezpieczenie pokryło zakup tego co musiałem, a wydatku na zestaw frontów nie planowałem, na razie muszę się jeszcze osłuchać z nowym ampli, a jak będę zdecydowany na zmianę frontów to wtedy zapytam. Dziękuję za wszelką pomoc.

RF 62 to fajne opcje :)

Dnia 17.08.2021 o 07:16, Andrzej_K napisał:

A co z gwarancją europejską? Na stronie Yamahy jest napisane, że można kupić w dowolnym kraju z oficjalnej dystrybucji i w ramach gwarancji oddać do najbliższego punktu.

.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

RF 62 to fajne opcje :)

To ciekawe. Nie trafiłem na to wcześniej

https://pl.yamaha.com/pl/support/warranty/index.html

@Top Hi-Fi & Video Design możecie się do tego odnieść?

 

Piotr

Zapytam kolegów z naszego serwisu i wrócę jak najszybciej z odpowiedzią żeby nie wprowadzić nikogo w błąd ale informacja jest intrygująca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2021 o 10:39, tomek72 napisał:

Czyli to by się nadawało pod tego SR5013, a jakie są różnice między RF62 revIV a RF62 II (MkII), oczywiście warto byłoby zawrzeć podobny układ jak przy zakupie ampli 😀 próba i decyzja.

Tak, pod Marantzem będzie to dobrze grało.

Wersja II miała nieco poprawiony dźwięk. Ale nie był to przeskok adekwatny do ceny.

Więc teraz z biegem lat patrz na stan i możliwość sprawdzenia.

Dnia 17.08.2021 o 17:01, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Zapytam kolegów z naszego serwisu i wrócę jak najszybciej z odpowiedzią żeby nie wprowadzić nikogo w błąd ale informacja jest intrygująca.

.

 

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

Tak, pod Marantzem będzie to dobrze grało.

Wersja II miała nieco poprawiony dźwięk. Ale nie był to przeskok adekwatny do ceny.

Więc teraz z biegem lat patrz na stan i możliwość sprawdzenia.

Bardzo bym prosił bo wygląda to nad wyraz interesująco.

Zacząłem to nieco czytać wczoraj. I wygląda że nie jest to jedynie kwestia Yamahy.

Ogólnie serwis powinien być wewnątrz Unii. Więc w teorii dotyczy to wszystkich marek.

https://geizhals.de/yamaha-rx-v4a-schwarz-a2360511.html#offerlist

2300 zł

https://www.tophifi.pl/kino-domowe/amplitunery-av/yamaha-rx-v4a.html?gclid=Cj0KCQjwvO2IBhCzARIsALw3ASor5n1ZBHfVaPq7Ia3X989QBlIHIWG2003BbKZy5DGkh7-3rIGKbfUaAjCGEALw_wcB

3000 zł

Skąd ta różnica? Pytam nie ze złości uwierzcie, sam w tym siedzę. Mam na nie zamówienia. Czy to wynik podaż / popyt ?

W kolumnach jeszcze występuję sugerowana cena detaliczna. Ale w elektronice to zaczyna odbiegać w górę w dziwny sposób.

 

Piotr

 

Ceny które obecnie są wyższe na te amplitunery w Polsce, biorą się z mniejszej dostępności oraz przede wszystkim z wyższych kosztów transportu. 

Jeżeli w Niemczech jest to niższa kwota, to przepuszczam, że związane jest to z albo większą dostawą wcześniej lub dużym stokiem u dilerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, S4Home napisał:

Jestem w niemal identycznej sytuacji jak autor tego wątku @13twister13, tylko ja czekam od lutego tego roku i jak patrzę, jak mój wybrany zestaw kosztował 8200zł w marcu br., a teraz wychodzi 10tys zł, to może rzeczywiście zakup w DE jest opcją do głębokiego zastanowienia. Różnica w cenie Yamahy RX-V6A to jakieś 750zł na korzyść sklepu z DE, ale najważniejsze, że jest dostępna od ręki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...