Skocz do zawartości

sytuacja na rynku amplitunerów


13twister13

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Podziwiam ludzi którzy chcą kupić używany amplituner na olx za polowe ceny nowego. Ostatnio znalazłem denona 4700 za 5500 zł, dodzwoniłem się do szanownego Pana i zapytałem czy wyślę za pobraniem, odpowiedział że nie , ewentualnie jak mu przeleje chociaż połowę tej kwoty to będzie mógł wysłać za pobraniem, później zszedł do 500 zł, tylko żebym zrobił mu szybki przelew. Na pytanie czemu sprzedaje odpowiedział, że ma drugi taki sam, nietrafiony prezent, zarezerwuje mi go za 500 zł i będę mógł ewentualnie osobiście odebrać;) 

Następny przypadek również denon 4400 za kwotę 2500 zł, Pan prosi o przelanie chociaż połowy kwoty szybkim przelewem wtedy mi wyślę za pobraniem, chyba ktoś sie na to nabrał bo dostałem emaila z olx o próbie wyludnienia pieniędzy

Dział również widziałem dwa ogłoszenia chyba od tego samego gościa, denon 4300 za 2400 zł ( ogłoszenie już nie aktualne) teraz wystawił denon 4400 za 2400 zł :) 

Ostrzegam, nie przelewajcie nikomu pieniędzy w ciemno, tylko przy odbiorze osobistym gotówka lub pobranie ze sprawdzeniem zawartości 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marcin3105 napisał:

Ostrzegam, nie przelewajcie nikomu pieniędzy w ciemno, tylko przy odbiorze osobistym gotówka lub pobranie ze sprawdzeniem zawartości 

ja bym nie wysłał nawet w takiej formie bez przelewu na kwotę wysokości opłaty za przesyłkę. Nie raz się zdarzało, że ktoś za pobraniem itp i paczka wróciła, potem jesteś w plecy podwójne koszty wysyłki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lolekdrugi napisał:

ja bym nie wysłał nawet w takiej formie bez przelewu na kwotę wysokości opłaty za przesyłkę. Nie raz się zdarzało, że ktoś za pobraniem itp i paczka wróciła, potem jesteś w plecy podwójne koszty wysyłki.

Poczta Polska ma usługę ze możesz wysłać na kosz kupującego. Ale jak to mówią, róbcie ci chcecie, przelewajcie i całość, ja tylko ostrzegam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam głośniki instalacyjne Klipsch na sprzedaż bo się koncepcja systemu zmieniła. Wysłałem za pobraniem bo był chętny i co? Wróciła do mnie z powrotem i jeszcze koszty zwrotu musiałem pokryć. Typ tak bezczelnie kręcił że nawet nie chce mi się tego komentować. W życiu już tak niczego nie wyśle. Znalazł się drugi chętny i tez chce pobranie. Postawiłem warunek że wpłaca conajmniej 50zl poczet kosztów wysyłki oraz pokrycia ewentualnego zwrotu. Wyraził zrozumienie, zgodził się, w poniedziałek wysyłam. Nauczka dla mnie na przyszłość by koszty wysyłki w ten sposób zabezpieczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Butler napisał:

Mam głośniki instalacyjne Klipsch na sprzedaż bo się koncepcja systemu zmieniła. Wysłałem za pobraniem bo był chętny i co? Wróciła do mnie z powrotem i jeszcze koszty zwrotu musiałem pokryć. Typ tak bezczelnie kręcił że nawet nie chce mi się tego komentować. W życiu już tak niczego nie wyśle. Znalazł się drugi chętny i tez chce pobranie. Postawiłem warunek że wpłaca conajmniej 50zl poczet kosztów wysyłki oraz pokrycia ewentualnego zwrotu. Wyraził zrozumienie, zgodził się, w poniedziałek wysyłam. Nauczka dla mnie na przyszłość by koszty wysyłki w ten sposób zabezpieczyć.

Ja wiem, ze i tacy ludzie się zdarzają, kupują i nie odbierają,  ale właśnie najlepsza opcja jest przesyłka olx, ewentualnie max 50 zł na poczet przesyłki, to max.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Marcin3105 napisał:

Poczta Polska ma usługę ze możesz wysłać na kosz kupującego. Ale jak to mówią, róbcie ci chcecie, przelewajcie i całość, ja tylko ostrzegam 

poczta polska to jedna z takich firm z której usług się nie korzysta jak się nie chce mieć problemów.

40 minut temu, Seb napisał:

Najlepszy sposób to przesyłka Olx. Przesyłka za grosze i kasa po przelaniu bezpieczna.

no raczej nie, zapoznaj się z regulaminem, poczytaj jak do dokładnie działa i nie wprowadzaj ludzi w błąd.

 

43 minuty temu, Butler napisał:

Mam głośniki instalacyjne Klipsch na sprzedaż bo się koncepcja systemu zmieniła. Wysłałem za pobraniem bo był chętny i co? Wróciła do mnie z powrotem i jeszcze koszty zwrotu musiałem pokryć. Typ tak bezczelnie kręcił że nawet nie chce mi się tego komentować. W życiu już tak niczego nie wyśle. Znalazł się drugi chętny i tez chce pobranie. Postawiłem warunek że wpłaca conajmniej 50zl poczet kosztów wysyłki oraz pokrycia ewentualnego zwrotu. Wyraził zrozumienie, zgodził się, w poniedziałek wysyłam. Nauczka dla mnie na przyszłość by koszty wysyłki w ten sposób zabezpieczyć.

dokładnie tak, to jest najlepsza opcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oświeć mnie/ nas jaśnie Panie co w tej przesyłce jest nie tak, mowa o olx 

Ostrzegam przed wyłudzaniem pieniędzy a Ty piszesz mi tu jakieś morale, ze poczta Polska do bani. Wiem, ze maja przesyłkę w której koszta przerzucona moga być na odbiorce. Może zatrudnij się jako kurier, napewno będziesz rozwoził paczki bez problemu i jeszcze sobie dorobisz skoro skoro w/w opcje wysyłki są do bani. 
Powtarzam, post ma uchronić przed kradzieżą i wyłudzaniem pieniędzy 

Pozdrawiam 

36 minut temu, lolekdrugi napisał:

poczta polska to jedna z takich firm z której usług się nie korzysta jak się nie chce mieć problemów.

no raczej nie, zapoznaj się z regulaminem, poczytaj jak do dokładnie działa i nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczta działa dobrze, tyle, że wolniej od kurierów.

Sprzedawałem i kupowałem przez przesyłkę Olx . Gdzie tu jest wprowadzanie w błąd?

Kupujący przelewa kasę ->sprzedający dostaje wiadomość że kasa czeka->wysyła paczkę-> kupujący odbiera i potwierdza, że wszystko jest ok->sprzedający dostaje kasę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Seb napisał:

Poczta działa dobrze, tyle, że wolniej od kurierów.

Sprzedawałem i kupowałem przez przesyłkę Olx . Gdzie tu jest wprowadzanie w błąd?

Kupujący przelewa kasę ->sprzedający dostaje wiadomość że kasa czeka->wysyła paczkę-> kupujący odbiera i potwierdza, że wszystko jest ok->sprzedający dostaje kasę. 

Za chwile pewnie lolekdrugi nas oświeci, no chyba ze wystawia nowy amplituner za polowe ceny na olx 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin3105 napisał:

To oświeć mnie/ nas jaśnie Panie co w tej przesyłce jest nie tak, mowa o olx 

proszę bardzo, regulamin olx:

Cytat

Należność z tytułu zapłaty przez Kupującego ceny Przedmiotu zostanie zatrzymana przez Operatora Płatności na prowadzonym przez niego na rzecz Sprzedającego (rachunek escrow) do czasu odebrania przez Kupującego przesyłki zawierającej Przedmiot. Po odebraniu przez Kupującego przesyłki zawierającej Przedmiot środki pieniężne zostaną niezwłocznie przekazane na narzędzie rozliczeniowe Sprzedającego prowadzone przez Operatora Płatności. Środki dostępne na narzędziu rozliczeniowym Użytkownika mogą być w każdej chwili, bezpłatnie przez niego wypłacone na jego osobiste konto bankowe.

To oznacza tyle, że sprzedający może Ci wysłać cegłę i w chwili gdy odbierzesz paczkę, środki są na jego rachunku a Ty zostajesz z cegłą i musisz udowadniać, że odebrałeś cegłę według regulaminu. W rzeczywistości jest tam jakiś czas na potwierdzenie tego ale tutaj jest pole do nadużyć po obu stronach. Kupujący po odebraniu paczki może kliknąć, że towar nie zgodny i masz problem jako sprzedający.

 

Ale większy kłopot jest z tym:

https://subiektywnieofinansach.pl/pan-pawel-i-skanowanie-dowodu-na-olx/

Olx w losowych przypadkach wymaga pełnego niemodyfikowalnego skanu dowodu osobistego. Nie można w takim skanie jak widać zamieścić znaku wodnego, nie można również usunąć danych krytycznych. Nie i koniec. Dlatego korzystanie z usług olx dla sprzedającego jest mocno ryzykowne. Dla kupującego również.

 

Ja robię tak jak napisał @Butler a jak się komuś nie podoba to droga wolna, nie zależy mi by coś konkretnie sprzedać.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Marcin3105 napisał:

Ty piszesz mi tu jakieś morale, ze poczta Polska do bani. Wiem, ze maja przesyłkę w której koszta przerzucona moga być na odbiorce.

I co z tego jak ten odbiorca jej nie odbierze. Co, rachunek mu wystawią? PP ma po prostu opcję że w nadaniu koszt przesyłki może zostać z automatu przeniesiony na odbiorcę który będzie pobranie płacił zadeklarowane przez nadawcę plus ww. wymieniony koszt. Ale sytuacji dla nadawcy to nie zmieni jak się trafi na dowcipnisia który paczki nie odbierze, koszt nadania i zwrotu spada wówczas na nadawcę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest ryzyko, że pójdzie coś nie tak. Najbezpieczniejszą metodą w takim razie pozostaje targowisko, sklep, albo kupno bezpośrednio u sprzedającego.  Oj niee..... Przecież mogą cię okraść, napaść, ściągnąć kasę z karty, albo sprzedać podróbkę. Jak tu żyć.

Co do przesyłek Olx, to uważam je za bezpieczne, a regulamin czytamy ze zrozumieniem. Dziękuję i poproszę pisać coś w temacie wątku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin ma tutaj rację. Oszuści na OLX działają cały czas.

Ja co rusz dostaje propozycję opłaty przez podstawione linki wysyłane na whatsup.

A niestety oni doskonale wiedza co i jak uderzyć żeby złapać ofiarę. Dlatego wystawiają produkty pożądane.

Z drugiej strony znajomego na przesyłkę OLX nabrali. Więc ona bezpieczna nie jest, Dużo bujania później.

Nie działa to tak jak na Aliexpress. Oj nie!

14 godzin temu, Seb napisał:

Ciekawi mnie sytuacja firmy Onkyo. Chętnie sprawdził bym NS 6130. Niestety w necie cisza.

Firma została wykupiona przez dwie inne. Mamy o tym temat tu na forum.

Coś działają bo mamy mieć dostawę pod koniec stycznia. Ale zajmie to jeszcze czas zanim to wróci do jakiejś normalnej dostępności.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Marcin ma tutaj rację. Oszuści na OLX działają cały czas.

Ja co rusz dostaje propozycję opłaty przez podstawione linki wysyłane na whatsup.

A niestety oni doskonale wiedza co i jak uderzyć żeby złapać ofiarę. Dlatego wystawiają produkty pożądane.

Z drugiej strony znajomego na przesyłkę OLX nabrali. Więc ona bezpieczna nie jest, Dużo bujania później.

 

 

Niech każdy kto próbuje kupić jakiś amplituner w okazyjnej cenie spróbuje skontaktować się ze sprzedającym. W ciągu pierwszego dnia w ogóle nie odbierają ani nie odpisują na wiadomości olx, dopiero następnego dnia jest odzew. Wychodzi na to,  że sprawdzają czy jest jakiekolwiek zainteresowanie i kto ile razy próbował się dodzwonić. Wtedy wybierają sobie osobę najbardziej zainteresowaną tudzież napaloną i wkraczają do akcji wmawiając, ze wczoraj nie mogli odebrać telefonu, amplituner można odebrać osobiście ale po wpłacie zaliczki szybkim przelewem itp, 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Marcin3105 napisał:

amplituner można odebrać osobiście ale po wpłacie zaliczki szybkim przelewem itp, 

A tego nie kumam. Jak osobiście to o jakiej zaliczce mowa ? Sam sprzedawałem trochę sprzętu przez OLX i nigdy do głowy by mi nie przyszło wołać od kupującego jakiś pieniędzy, skoro ma do mnie przyjechać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tomek4446 napisał:

A tego nie kumam. Jak osobiście to o jakiej zaliczce mowa ? Sam sprzedawałem trochę sprzętu przez OLX i nigdy do głowy by mi nie przyszło wołać od kupującego jakiś pieniędzy, skoro ma do mnie przyjechać.

 

Osoba ta twierdzi ze ma dużo ofert i żeby zarezerwować amplituner poprosi o zaliczkę najlepiej szybki przelewem wtedy usunie ogłoszenie. Teraz jest dostępny na olx denon 4400  w dobrej cenie, spróbuj się skontaktować ze sprzedawca, zobaczysz sam jak to wyglada w praktyce  😉 wymyśl ze jesteś z okolic i chcesz odebrać osobiście 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Seb napisał:

Czyli jest mała nadzieja, że ich streamery wrócą do sprzedaży. 

Myslę ze tak. Kwestia kiedy firma nabierze rozpędu.

17 godzin temu, tomek4446 napisał:

A tego nie kumam. Jak osobiście to o jakiej zaliczce mowa ? Sam sprzedawałem trochę sprzętu przez OLX i nigdy do głowy by mi nie przyszło wołać od kupującego jakiś pieniędzy, skoro ma do mnie przyjechać.

 

nie no to już jest czerwona lampka. Jade po niego a płace wcześniej? No to już jawna próba wyłudzenia.

17 godzin temu, Marcin3105 napisał:

Osoba ta twierdzi ze ma dużo ofert i żeby zarezerwować amplituner poprosi o zaliczkę najlepiej szybki przelewem wtedy usunie ogłoszenie. Teraz jest dostępny na olx denon 4400  w dobrej cenie, spróbuj się skontaktować ze sprzedawca, zobaczysz sam jak to wyglada w praktyce  😉 wymyśl ze jesteś z okolic i chcesz odebrać osobiście 

Dzwoniłem tak kiedyś po Mcintosha. Powiedziałem że już po niego jade.

Powiedział "Akurat przebywa za granicą" Buahahaha.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...