Skocz do zawartości

sytuacja na rynku amplitunerów


13twister13

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Trudne czasy . Wczoraj z ciekawości wszedłem do sklepu 'firmowego' denona i chciałem zapytać o kilka amplitunerów. Na dzień dobry usłyszałem że nie sprzedadzą ani jednego , chyba że w zestawie z kolumnami. Szok. 

Ja od lat jestem z Onkyo, i lada chwila chyba zmienię stajnię, ale... zaciekawiła mnie informacja o wznowieniu dystrybucji w Polsce. Serio, są szanse na np RZ50 w niedalekiej przyszłości?

 

Czy coś wiadomo o nowym właścicielu, czy przejął całe linie produkcyjne i ten sprzęt pozostanie 'dawnym'  onkyo?

Edytowano przez Arek_Gd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Arek_Gd napisał:

Na dzień dobry usłyszałem że nie sprzedadzą ani jednego , chyba że w zestawie z kolumnami. Szok. 

To tak działa już kilka miesięcy.

Jak chcesz solo to szukasz za granicą.

16 godzin temu, Arek_Gd napisał:

Ja od lat jestem z Onkyo, i lada chwila chyba zmienię stajnię, ale... zaciekawiła mnie informacja o wznowieniu dystrybucji w Polsce. Serio, są szanse na np RZ50 w niedalekiej przyszłości?

Niewielkie ale tak.

16 godzin temu, Arek_Gd napisał:

Czy coś wiadomo o nowym właścicielu, czy przejął całe linie produkcyjne i ten sprzęt pozostanie 'dawnym'  onkyo?

Co masz na mysli? Nowy właściciel przejął wszystko.

Te modele były zaplanowane jeszcze przed przejęciem. O ile dobrze pamiętam.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

co masz na mysli? Nowy właściciel przejął wszystko.

Te modele były zaplanowane jeszcze przed przejęciem. O ile dobrze pamiętam.

Piotr

 

Obawę, czy księgowi tego i owego nie zmienią w częściach amplitunera , aby "szybciej" się odkuć po przejęciu.  Pamiętam, jak wchodziły pierwsze ampli z AccuEQ to dużo wielbicieli Onkyo już wtedy narzekała na "księgowych" .  Ale tego pewnie się nie dowiemy. 

BTW , tego ampli nie ma nawet w USA więc to nie tylko problem PL.

Zastanawiam się czy w niedalekiej przyszłości Onkyo będzie mógł konkurować z X4700 / X6700 etc. , bo do kina domowego jak do tej pory Onkyo lepiej (dynamiczniej) zgrywało się z Klipschami

Edytowano przez Arek_Gd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Arek_Gd napisał:

Pamiętam, jak wchodziły pierwsze ampli z AccuEQ to dużo wielbicieli Onkyo już wtedy narzekała na "księgowych" .  Ale tego pewnie się nie dowiemy. 

no bo zamiast dać pełną wersję MCACC (bo AccuEQ to tak naprawdę MCACC od Pioneera) to dali to coś.

Obecnie jest lepiej bo TX-RZ50 ma Dirac ale niestety nadal nie jest różowo. Niższe wersje niestety dostają nadal AccuEQ.

24 minuty temu, Arek_Gd napisał:

Zastanawiam się czy w niedalekiej przyszłości Onkyo będzie mógł konkurować z X4700 / X6700 etc.

jeżeli ktoś będzie słuchał z ustawieniami referencyjnymi lub Onkyo poprawi implementację Diraca i dołoży coś jeszcze to owszem bo tak to nie widzę tej możliwości. Oczywiście pomijam już technikalia gdzie X4700 jest dużo lepszym amplitunerem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mamy wpływu na ceny - te dyktuje dystrybucja. Pojawiły się Onkyo 696 po dwóch latach nieobecności, na dniach mają się pojawić 6100 - sami jesteśmy ciekawi jakie zmiany się pojawią. Będziemy zapewne informować na naszej stronie jak już fizycznie będą u nas.

9 minut temu, lolekdrugi napisał:

no nie? A najlepsze jest, że te amplitunery są technicznie z 2015 roku :D

jak ktoś chce sprzedaż używany to dobry moment :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Q21 napisał:

Niestety nie mamy wpływu na ceny - te dyktuje dystrybucja. Pojawiły się Onkyo 696 po dwóch latach nieobecności,

nikt wam nie każe ich sprzedawać. Niech dystrybucja sama sobie sprzedaje starocie. Albo niech obniży cenę.

 

11 minut temu, Q21 napisał:

na dniach mają się pojawić 6100 - sami jesteśmy ciekawi jakie zmiany się pojawią

niby jakie mają być? dodano tylko eARC oraz 4k@120Hz i nic więcej. AccuEq dalej tak jak był. Można sobie zerknąć do instrukcji obsługi.

12 minut temu, Q21 napisał:

ak ktoś chce sprzedaż używany to dobry moment :)

tylko najpierw trzeba mieć co nowego kupić. A te nowe niestety ceny *2 poszły względem tego co było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tomek72 napisał:

Koledzy dziś zauważyłem Onkyo TX-NR 696 dostępne za 3999 zł 🤑😲, w grudniu 2019 za TX-NR 686 zapłaciłem 1940 zł, szok.

Norma.

Porównaj inne sprzęty :P

To prawda w roku w którym Onkyo zmieniło Aydysseya na "swój" AccuEQ był pewien rodzaj szoku.

15 godzin temu, Arek_Gd napisał:

Obawę, czy księgowi tego i owego nie zmienią w częściach amplitunera , aby "szybciej" się odkuć po przejęciu.  Pamiętam, jak wchodziły pierwsze ampli z AccuEQ to dużo wielbicieli Onkyo już wtedy narzekała na "księgowych" .  Ale tego pewnie się nie dowiemy. 

Myślę, mam nadzieje że będzie na odwrót.

Będą czymś zachęcać, chcieć odbudować renomę.

15 godzin temu, Arek_Gd napisał:

Zastanawiam się czy w niedalekiej przyszłości Onkyo będzie mógł konkurować z X4700 / X6700 etc. , bo do kina domowego jak do tej pory Onkyo lepiej (dynamiczniej) zgrywało się z Klipschami

Na razie nie. Ale mieli takie modele. Najpierw musza zadbać o segment najczęściej sprzedawany

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...