Skocz do zawartości

Recommended Posts

52 minuty temu, MarcKrawczyk napisał:

mam wrażenie ,że gato ma swoje spojrzenie na brzmienie i nie jest ono obojętne, trochę się przyzwyczaiłem do dźwięku audio analogue verdi, który jest tak transparentny, że pewne nagrania brzmiały dobrze, inne źle i było to dla mnie naturalne i związane z realizacją nagrania, teraz tego nie słyszę, czy to dobrze? czy też źle? nie wiem, mi to trochę przeszkadza, inny powie, że fajnie bo wszystko brzmi dobrze,

To zależy, czy wszystko brzmi tak dobrze jak na poprzednim wzmaku dobre pliki, czy też te dobre teraz brzmią tak samo jak te gorsze na poprzednim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie jeszcze firmy dla każdego?

Nadal twierdzę że gato audio chce być postrzegane jako hiend i za dużo sobie liczy i nigdy nie będzie tak postrzegane jak chce, na przykład gato audio FM 15 monitory, kosztują np 7000, nie wiem ile sklep zjedzie z nich, ale za niższa cenę mamy opera prima 2015,która je zje na śniadanie, z każdym wzmakiem,w każdej postaci i przystawce , ja nie twierdzę że to jest zła firma i że ich monitory źle brzmią, ale za tą cenę są lepsze,to tyle 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie trochę w Gato razi rozdźwięk pomiędzy bardzo nowatorską stylizacją a jednak już trochę archaicznymi możliwościami.

Taki kosmiczny sprzęt powinien też mieć nieziemskie parametry. A nie ma. DAC który nie przyjmuje plików DSD, ma po USB tylko 24 bit/192 kHz, sygnały XLR są na wejściu desymetryzowane bo sekcja przedwzmacniacza nie przyjmuje sygnału zbalansowanego. No to jest wręcz skandal, te gniazda XLR na obudowie to zwykła ściema. ( dane z modelu 400S).

Ja w domu na kolanie skleciłem podobną konstrukcję z pre lampowym, 50% więcej mocy niż model 400, współczynnik tłumienia 4 razy wyższy, w pełni zbalansowaną od DAC-a do końcówki( nawet drabinka rezystorowa jest podwójna), DAC natywnie przyjmuje PCM1536 i  DSD1024. Do tego osobne liniowe zasilanie DAC-a i osobne liniowe do konwertera USB-I2S itd.. Nie muszę mówić, że da się to zrobić za ułamek tej sumy co chcą za GATO.

I to ja zupełna noga w temacie. Inżynierowie GATO mając takie możliwości powinni nas ,,zabić parametrami''.

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Asia gato wypożyczyłem do poniedziałku i sam się zastanawiam, co dalej, może wypożyczę audio analogue aacento i spróbuję to jakoś porównać?

z drugiej strony kiedyś usłyszałem ,że w gato audio to jednak kolumny robią różnicę i może coś w tym jest, bo jednak dźwięk w domu nie ma do końca tej mocy i soczystości, którą słyszałam w planecie dźwięku?

fajnie jest usłyszeć dido bez seplenienia i sybilantów, oraz móc zdzierżyć wysokie tony na płytach kravitza i florence and the machine, ale to tylko część muzyki jakiej słucham, bardziej brakuje mi analogowego dźwięku z winyli, pewnie tu kłania się dobry przedwzmaciacz, ale co poradzić na dźwięk z cd? podłączyłem audio analogue rossini jako transport coaxialem i wcale nie jest lepiej od wejść niezbalansowanych, wręcz mam wrażenie ,że brzmi to gorzej niż z tidala poprzez wbudowany streamer! 

Jakbym nie miał tylu cd i winyli to pewnie wybrałbym gato, ale teraz mam wątpliwości...

225636701_1007604140029907_614577277675095799_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

Bez fałszywej skromności 🙂.

Nie ma tu żadnej fałszywej skromności. Ja naprawdę z elektroniki jestem lewy jak mało kto. Z przyjemnością i zazdrością czytam wpisy ogarniętych w temacie kolegów. Na szczęście syn mnie wspomaga a on programowanie, prąd i świat cyfrowy lubi.

1 godzinę temu, MarcKrawczyk napisał:

z drugiej strony kiedyś usłyszałem ,że w gato audio to jednak kolumny robią różnicę i może coś w tym jest, bo jednak dźwięk w domu nie ma do końca tej mocy i soczystości, którą słyszałam w planecie dźwięku?

Nie słyszałem nigdy Gato. Ale dobrą klasę D tak. Jeśli Gato ma jej cechy, to moim zdaniem taki sprzęt daje nieskrępowaną moc i kontrolę co przedkłada się na swobodę, uprzestrzennienie i możliwość wybrzmienia każdego smaczku od początku do końca.

Ale, żeby nam się jeszcze to podobało to trzeba zadbać o resztę bo to sprzęt który nic kompletnie nie wnosi. Jest do bólu transparentny.

Dlatego dobrze go trochę ,, zepsuć lampami'' w torze . W moim pomieszczeniu nawet to było niewystarczające, mimo że lampy wybraliśmy jakieś celowo stare z piękną barwą, jak na mój gust i stąd dodatkowo dołożyłem leciutko w paśmie od 180Hz w dół.( W domenie cyfrowej w korektorze playera) Zresztą w Accu który był tutaj poprzednio też miałem w tym paśmie dołożone na wzmaku. Inaczej u mnie w nie było aż tak dosadnie jak lubię.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcKrawczyk napisał:

usłyszeć dido bez seplenienia i sybilantów, oraz móc zdzierżyć wysokie tony na płytach kravitza i florence and the machine,

To jest moim zdaniem efekt tej nieskrępowanej mocy. Każdy dźwięk jest wyartykułowany bez żadnego skrępowania. Jest niezwykle szczegółowo ale szeleszczące głoski nie syczą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i nie zmienię na inną, opisałeś co do joty brzmienie prawdziwe klasy D, ja nie potrafiłbym tak ładnie opisać, aczkolwiek z tego co widzę, są różne brzmienia klasy D, ostatnio promowany nuprime ida chyba,ciepło grający wzmacniacz w klasie D, przyjąłem to jako zgrozę, chroń mnie Boże przed ciepło grającymi,nie wiedziałem że klasa D,może ciepło zagrać 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same końcówki faktycznie mają chyba zbliżony charakter( chociaż na trudniejszych kolumnach D-klasowe 50W i 1000 na pewno będzie miało inny charakter) ale całe wzmaki lub kombajny z DAC-ami na pewno nie.

4 minuty temu, PanPutka napisał:

zrobiłem sobie screeny Twojego opisu, jest bezbłędny!!!

Żartów z kolegi już wystarczy. Pacułę i innych złotopiórych poczytaj.

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MarcKrawczyk napisał:

to chłopaki sobie nieco pokadzili o dobrej d klasie, a mnie zastanawia ile taka dobra d klasa kosztuje, bo jeżeli 13 800 za gato audio dia 250 s NPM to drogo, to dlaczego inna d klasa cabridge audio evo 150 za 11 990 już nie gra tak samo i świszczy i sepleni?

Niezbyt często producenci sprzętu audio są producentami modułów w klasie D których używają w swoich zabawkach. Gato audio też chyba ich nie robi.

Więc cena tej samej klasy D bardzo często zależy od prestiżu firmy która jej użyje.

 

7 godzin temu, PanPutka napisał:

Klasa D no różnie kosztuje, zależy czy dana firma karze nam płacić za logo czy nie 

Ale nie jest droższa od ab

Biorąc po uwagę moc i DF np. to jest dużo tańsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MarcKrawczyk napisał:

to dlaczego inna d klasa cabridge audio evo 150 za 11 990 już nie gra tak samo i świszczy i sepleni?

Nie znam tego wzmaka ale weź pod uwagę że CA użyło w nim najtańszego, najprostszego modułu Hypexa jaki oni produkują. On ma tylko 146W przy 8 Ohm. Jak na klasę D to malutko.

Posłuchaj jakiejś topowej klasy D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Asia napisał:

Słyszałam historię, że przyjechał gość zdecydowany na CA Evo, a wyszedł z Brightem 😉.

A ja słyszałem historię z jednego salonu w kraju, który bardzo mocno promuje Haiku (nie mylić z Q21, to dużo mniejszy salon audio), że Haiku SOL 2 kosi wszystko, czy to Pass-a, czy Gryphon-a. Facet tam sprzedający ma niesamowite parcie na promocję Haiku. Zapewne się domyślasz o jakim salonie mówię...

A u mnie niczego ten SOL 2 nie skosił, nie zaorał itd. Ma fajną barwę na średni, gra bardzo miękko (dla mnie za bardzo) i tyle. Z pewnością nie jest to wzmacniacz, który mógłbym postawić na równi z Naimem SN3 czy Trigonem Exxceed. Miał być lepszy od dużo droższej, zagranicznej konkurencji ale jeszcze nie tym razem. Może jak wyjdzie (czy już wyszedł, nie wiem) SOL IV czy V lub VI to ta sztuka "zaorania" parokrotnie droższej konkurencji się uda. Byłoby fajnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...