Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie jestem elektronikiem, nie znam się na tym, ale wydajność w klasie D, jest podobna do wzmacniaczy lampowych, 100w w klasie D, z butów kolumny wyrywa, na papierze ludzie porównują z klasą ab i mówią mało, musieliby przesłuchać i zobaczyli bu wtedy, że wysteruje każde kolumny te 100w w klasie D,tylko tyle że jest jeszcze mało użytkowników i powielane są głupstwa, z ust do ust, a ciągle promowane są w kółko non stop, parę wzmacniaczy na krzyż 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki.

Moon jeżeli będzie to jednak model niżej czyli 240i. Ale tu jeszcze cały czas Naim nait xs3 mi spokoju nie daje. Staram się wybrać coś konkretnie pod ATC scm 7 i swoje oczekiwania. To ma być mój ostatni "strzał", nie mam już siły i ochoty na dalsze wypożyczanie wzmacniaczy. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gato audio 250 oddany,

tak na odchodne zapytałem w salonie czy 400 gra podobnie? nie panie to zupełnie inna konstrukcja padła odpowiedź,

i tak sobie przypomniałem jak po dwóch latach sporadycznego użytkowania rozpadła mi się najprostsza wiertarka boscha i usłyszałem, że panie ale to ma tylko plastikowe sprzęgło, weź pan lepiej dwa razy tańszego dextaera, ten ma przynajmniej metalowe, że przecież poprzysiągłem sobie nigdy nie kupować najtańszych markowych produktów...

gato audio 250 też nie kupiłem...

226784805_887252641897217_1150637781491653665_n.jpg

228934607_3071102769840078_2412985854766465777_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2021 o 17:23, MarcKrawczyk napisał:

gato audio 250 oddany,

Marcin , przede wszystkim brawo za dojrzałe podejście do tematu. Wiesz jaki dźwięk chcesz mieć w chałupie i do tego dążysz, nie patrząc na wygląd , markę , czy opinie innych osób. Mnie jak już wielokrotnie pisałem dźwięk Gato się zawsze podobał , ale nigdy nie miałem go u siebie , więc nie wiem jak by to było w mojej akustyce i przy dłuższym odsłuchu. No i z pewnością nie z obecnymi moimi kolumnami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
31 minut temu, Asia napisał:

A zasilacz dotarł?

transformator w piątek z włoch zawitał, a wczoraj zawiozłem do serwisu, może do końca tygodnia bedę miał verdiego?

 

24 minuty temu, tomek4446 napisał:

Nie powiem , trochę mnie wkurzasz :) Kupiłbyś Polki , Melodiki, ....... i spałbym lepiej :)

załatwiaj miejscówkę na zlot to może je przywiozę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

jako, że gato audio fm-15 u mnie zostały, można by było się pokusić o jakieś podsumowanie, niestety nie umiem jakoś tak kwieciście opowiadać, a poza tym lepiej jak różne opinie aniżeli tylko pozytywne są prezentowane postanowiłem oddać głos kolegom, którzy słyszeli je podczas zlotu.

to takie nieco usystematyzowanie dla tych, co nie chcą szperać po wątku zlotowym:

@mkk

A teraz dlaczego * - jak dla mnie ( i muzyki której słucham ) za spokojne. Wokal , jazz, akustyczne melodyjki : super. Klimat , dociążenie , barwa , przyjemność słuchania - ekstraklasa . Natomiast jak wleciało coś szybszego , rockowo/metalowo/elektronicznego to już tak różowo nie było. Przy każdym wzmacniaczu było podobnie , więc to raczej cecha kolumn

 

@Chili

Jeśli zaś miałbym odnieść się do odsłuchów to ciekawiły mnie przede wszystkim kolumny i w mojej ocenie najlepiej wypadły Sonusy, jednak co ciekawe, tak na spokojnie podsumowując spotkanie to najwięcej czasu poświęciłem na Gato i myślę, że powoli będę rozglądał się za takimi głośnikami.

 

@lpomis

Mając jeszcze podpięte Gato, podłączyiśmy salonowego Marantza PM8006. Słychać było, że bas się poluzował, stracił na kontroli, w ogóle go troszkę doszło względem klasy D. Góra zrobiła się bardziej otwarta, zaznaczona, miała jaśniejszy przekaz, co mam wrażenie akurat dobrze zrobiło duńskim kolumnom. Reszta nieco zwolniła, rozwlekła się - to na minus. To było baaaaaaardzo spokojne granie.

Wracamy do Gato. Ah te Gato. Pięknie wykonane skrzyneczki, a tak nie chciały się poddać i pomóc obalić nieco swój wrodzony charakter. Żadne precyzyjne tranzystory czy klasa D nie zmieniły jakoś znacznie ich sposobu grania. No może minimalnie. To są i nadal będą kameralne, głęboko relaksujące kolumienki, do spokojnej muzyki i długich odsłuchów. Jeżeli ktoś słuchał Dynaudio Excite X18 - to podobny kierunek.

 

@Arko55

 

Gato Audio FM-15 plus WBA

Gato były mocno specyficzne, kleiste, kolorowe, ciemnawe, powolne, spokojne kolumny i chyba fajne do snu, im lżejszy utwór tym lepiej dla nich.

Gato Audio FM-15 plus Hagel H95

Trochę lepiej niż wyżej, więcej góry, oddechu, bardziej zwiewne ale w niewielkim stopniu, całokształt był taki że to spokojnie lekko mułowate i powolne kolumny.

Generalnie coś w tym jest że im starszy słuchacz tym szuka łagodniejszych brzmień i Gato mogły by być tym czymś, ja szczerze też lubię jak kolumny mają łagodna górę pasma i w tym przypadku Gato nie dało się nawet zmusić aby ostrzej grały wysokie jak inne monitory przy dużej głośności, jedynie co mi mniej w nich leżało to że ja potrzebuję uniwersalnych kolumn które fajnie się sprawdza w cięższym rocku czy metalu.

Jeszcze jest jedną kwestia, że na zlocie były inne warunki, inny tor. Bardzo możliwe że w moich domowych warunkach na moim sprzęcie Gato zrobiło by bardzo fajne wrażenie.

 

@nowy78

Zauważyłem, że Gato nie do końca przypadły do gustu wielu osobom. A mnie się np podobały. Myślę, że ustawiłbym je zaraz za Sonusami w klasyfikacji całościowej odsłuchiwanych kolumn. Szczerze mówiąc nie odebrałem ich jako spowolnione. Dla mnie były po prostu gładkie. Podobnie jak SF nie miały (czy też miały mniej) utwardzenia wyższego środka/niższej góry, które wg mnie jest dość powszechne, a którego niezbyt lubię. Powoduje u mnie poczucie nadmiernej nachalności. Podejrzewam, że jest to też troszkę związane z gatunkami muzycznymi, których słucham  Choć z drugiej strony, przy delikatniejszej muzyce może wydawać się efektowne, dodając nieco przestrzeni, powietrza do dźwięku. Na dłuższą metę jednak męczy. Wolę bez  

 

@slaw0001

W nawiązaniu tego co napisał Piotr, to ja jeszcze o Gato, bo one dla mnie są zwycięzcami tego nazwijmy to "konkursu". Oczywiście są jeszcze Sonusy, ale jednak to baaardzo różne budżety. Gato to dla mnie kwintesencja elegancji i wyrafinowana. Pozornie wycofane, nienarzucające się jednak pewne swoje swoich umiejętności robią sztukę. Góra nie oślepia, nie błyszczy a bardziej połyskuje. Wybrzmienia są lekko matowe, krótkie, co daje przestrzeń następnym dźwiękom dzięki czemu nic się nie zlewa, nie nachodzi na siebie zapewniając dużo detali. Środek bardzo komfortowy, nie powodujący napięcia i oczekiwania, że coś nieprzyjemnie zakłuje w ucho. Niskie rejestry ciężko obiektywnie opisywać, bo wg mnie zdecydowanie były podbite i dotyczyło to praktycznie wszystkich kolumn. Aby jakoś obrazowo spuentować to kojarzą mi się one z.... Jamesem Bondem, elegancko ubranym i stojącym przy kontuarze baru z kieliszkiem Martini w ręce. Pełen spokoju i elegancji, ale jednocześnie dającym do zrozumienia, że jak dasz mu pretekst to też potrafi przy......lić. 

 

@Asia

Byłam mocno zawiedziona połączeniem z Brightem, nie grało to nic a nic. Rozkręciło się dopiero z Heglem i na pewno nie było efektowne = wyrywające z butów (mało góry). To na pewno kolumny, które wymagają większej cierpliwości w odsłuchu.

 

@seba3002

Kiedy podpinalismy Gato było jeszcze dość wcześnie . To raz. Dwa - mi te kolumny też bardzo się podobały, i mówię to jak najbardziej poważnie. Kilka razy nawet zastanawiałem się nad ich kupnem ale wydaje mi się, że przy moim usytuowaniu kolumn (bliskość ściany) i zbyt szerokiemu wachlarzowi muzyki, którą słucham, nie sprawdziłyby się do końca. Aczkolwiek jako fan dynaudio, muszę przyznać, podobnie jak Wojtek, że to podobny charakter grania. Do jazzu, łagodniejszej muzyki instrumentalnej czy wokali - cudo. Do szybszych odmian rocka - może już nie. Chociaż z tego co pamiętam (a mogę się mylić ze względu na to, że gdzieś pod koniec byłem już w świecie równoległym ) to chyba nawet grając Black Sabbath dawały sobie całkiem nieźle radę .

Jeśli zaś chodzi o Gato. Jeśli trafię gdzieś na olx mniejsze FM 8, jako fan takiego grania, chętnie przetestuję je w domu.

 

i jak widać nie wszystko jest dobre dla wszystkich, jak coś pominąłem to dodawajcie...

 

239DB524-A3C0-4A24-84A6-11DC54F60F4F.thumb.jpeg.1b5d26597283e443c6f76ceaf84d9faa.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...