Skocz do zawartości

Kino Domowe do małego pokoju


Radek94

Recommended Posts

Witam,

Zapewne wiele takich tematów było ale wolę zapytać, otóż mam dość mały pokój i słabe głośniki 5.1 za 350zl Logitecha już po pół roku zaczynają się problemy ale mniejsza z tym, generalnie pytanie moje jest takie czy do pokoju około 12m2 jest sens kupowania jakiegokolwiek kina domowego czy będzie takie kino domowe za mocne na taki mały pokoik ? Chodzi mi o jakiś zestaw Kina Domowego przykladowo Yamahy jakiś standardowy w przedziale 3-4k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Butler napisał:

Metraż niewielki, ale na prawidłowe 5.1 wystarczy, dużo zależy jak ustawny masz pokój oraz czy prawidłowo rozmieścisz głośniki. Budżet do 4k może być ciężko, ale z drugiej strony masz małe pomieszczenie i mniejsze monitorki spokojnie napędzą Ci kino.

Lukalem w sieci juz sporo zestawow kina domowego i w padl mi w oko jeden "Yamaha YHT-4960 (TSR-400 + NS-P41)" male glosniczki + mikrofon od Jamahy ktory ustawia glosniki zaleznie od tego gdzie jest miejsce ogladania nie wiem jak to w praktyce dobrze sie sprawuje ale wydaje sie ciekawe, co do pokoju to glosniki mam jak dobrze rozmiescic tak mi sie wydaje przynajmniej, aktualnie mam wydaje mi sie ze dobrze rozmieszczone, po bokach kanapy boczne tylne glosniki w odpowiednim dystansie ode mnie lekko za mną a reszta standardowo od frontu, generalnie wszystko pasuje idealnie na kino domowe i gra niezle ale chcialbym aby bylo "lepiej" pod wzgledem jakosci dzwieku, glowna rzecza jaka sie martwie to to czy nie bedzie taki zestaw za mocny na taki pokoj.

 

EDIT: Aktualne TV jakie posiadam to philips pus8303 a polaczylbym powyzszy zestaw po hdmi arc nie minijacku jak teraz

Edytowano przez Radek94
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Radek94 napisał:

Yamaha YHT-4960 (TSR-400 + NS-P41)

Trn TSR to jest to samo, co rx-v4a i w tej chwili na pewno warto ja kupic, bo zaraz bedzie drozej. Glosniki z tego zestawu zmienilbym jednak na normalne, lepsze podstawkowe na przod + jakies surroundy, ale wtedy juz moze braknac budzetu :) Jak mozesz, to podeslij zdjecie tego pomieszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, no_i_fajnie napisał:

Trn TSR to jest to samo, co rx-v4a i w tej chwili na pewno warto ja kupic, bo zaraz bedzie drozej. Glosniki z tego zestawu zmienilbym jednak na normalne, lepsze podstawkowe na przod + jakies surroundy, ale wtedy juz moze braknac budzetu :) Jak mozesz, to podeslij zdjecie tego pomieszczenia.

Pokój poniżej, burdel straszny + cenie sobie prywatność stąd powycinałem co zbędne 😅 
EDIT: Kładąc się na łóżku mam jakieś 250cm do TV i po 100cm od głośników bocznych tylnych.

230177172_380737953649359_6598414137314901290_n.thumb.jpg.f9191a7aadbe8c5e8d93221ef3607773.jpg232981114_587826539291787_3070777358692887767_n.thumb.jpg.4de6e40ee3ccf07e4c7ed94977cd29b2.jpg

Edytowano przez Radek94
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, no_i_fajnie napisał:

Glosniki z tego zestawu zmienilbym jednak na normalne, lepsze podstawkowe na przod + jakies surroundy

Zgadza się głośniki z tego zestawu są poprostu kiepskie i jak już wydawać to warto trochę zwiększyć budżet żeby zrobić to jak trzeba z lepszymi kolumnami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobie coraz droższych amplitunerów do kina i tym samym rosnącą ceną zestawów. Przyjrzyj się kolumnom aktywnym Audio Pro A36. Nie duże, podłogowe o świetnej renomie i wyposażeniu: https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a36.html

Zapraszamy na odsłuch, jeśli jeszcze nie dokonałeś zakupu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...