Skocz do zawartości

Pytanie do użytkowników Raspberry Pi jako streamera


mateolo2

Recommended Posts

Hej,

Zamierzam kupić sobie w najbliższym czasie streamer w postaci Raspberry Pi 3B + i do tego płytkę cyfrową HifiBerry Digi Pro. Z tego za pomocą kabla cyfrowego będę się wpisał do mojego daca. Muzyki na streamerze słucham ze Spotify (jak chce coś lepszej jakości to CD). Obecnie do tego celu służy mi AirPlay w Apple TV i również połączenie kablem cyfrowym.

Czy skoro słucham Spotify, które ograniczone jest do tych 320 kbps to będzie jakakolwiek różnica w jakości sygnału, gdy przesiądę się na taką malinkę i powiedzmy przez Volumio będę korzystał ze Spotify Connect? 

Zastanawiam się po prostu czy w przypadku słuchania przez Spotify warto wydawać na to kasę…

Plus dodatkowe pytanko do użytkowników takiego rozwiązania. Malinka nie ma włącznika/wyłącznika. W związku z tym jak stoi w systemie jako zwykły streamer to trzymacie ją ciagle włączoną czy po prostu wyciągacie kabel zasilający po słuchaniu ?

Z gory Dzieki!

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, tomek4446 napisał:

@mateolo2 z tego co piszesz o źródłach Malina powinna być idealnym rozwiązaniem. O jakość dźwięku się nie martw , będzie dobrze. Ja trzymałem Malinę pod prądem i nic się nie działo. Jak chcesz wyłączać w wygodny sposób to proponuję zasilacz Tomanka.

IMG_0936.JPG

Wymyśliłem, że kupię sobie po prostu inteligentne gniazdko, przez które podłączę malinę do prądu. Dzieki temu będę ja włączał i wyłączał bezprzewodowo z telefonu :))

Czyli mówisz, że pomimo niskiej jakości dźwięku w Spotify dźwięk będzie lepszy niż z takiego AirPlay w Apple TV i warto wydać na to kase ?

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mateolo2 napisał:

Czyli mówisz, że pomimo niskiej jakości dźwięku w Spotify dźwięk będzie lepszy niż z takiego AirPlay w Apple TV i warto wydać na to kase ?

A na to pytanie to Ci jednoznacznie nie odpowiem , w życiu nie słuchałem przez AirPlay mimo że mam Iphona :) 

mam Spotify i jakość jest różna , ale nie jest temu wg. mnie winne mp3 320 kbps , tylko różnorodny mastering płyt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tomek4446 napisał:

A na to pytanie to Ci jednoznacznie nie odpowiem , w życiu nie słuchałem przez AirPlay mimo że mam Iphona :) 

mam Spotify i jakość jest różna , ale nie jest temu wg. mnie winne mp3 320 kbps , tylko różnorodny mastering płyt.

Ok,

To pozwól, że Cię jeszcze zapytam o stabilność tego urządzenia i działanie Czy volumio na malinie działa tak, że wystarczy ją podłączyć do prądu i po uruchomieniu od razu wyświetla się w dostępnych urządzeniach w aplikacji Spotify Connect np na iphonie? Nie wywala się, nie zrywa połączenia itd? Chodzi mi o to czy jest to urządzenie "pług and play" czy za każdym razem trzeba się bawić, żeby posłuchać muzyki? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mateolo2 napisał:

Nie wywala się, nie zrywa połączenia itd? Chodzi mi o to czy jest to urządzenie "pług and play" czy za każdym razem trzeba się bawić, żeby posłuchać muzyki?

Spitify Connect działa idealnie tak samo radia internetowe. Malinę mam na tej samej sieci Wi FI co telefon. Włączam na telefonie Spotify , wybieram z dostępnych urządzeń Raspberry jako źródło i gram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mateolo2 Jakość MP3 320 jest wystarczająco dobra. Ale jako że jesteśmy miłośnikami muzyki, po prostu wypada słuchać w formacie bezstratnym.

Tak jak pisze kolega Tomek, zdecydowanie większe znaczenie niż format zapisu, ma realizacja nagrania.

Są osoby na tym forum, co używają maliny włączonej 24/7. Ale inteligente gniazdko jest sensownym pomysłem (ewentualnie w przyszłości jakiś lepszy zasilacz).

Jeśli mogę coś zasugerować to polecam nakładkę Allo DigiOne. Chyba, że się lubi podbicie wyższego basu, to wtedy Hifiberry. Jednak jest tego minus, że ten bas lubi zasłaniać średnicę.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, DudasDudek napisał:

@mateolo2 Jakość MP3 320 jest wystarczająco dobra. Ale jako że jesteśmy miłośnikami muzyki, po prostu wypada słuchać w formacie bezstratnym.

Tak jak pisze kolega Tomek, zdecydowanie większe znaczenie niż format zapisu, ma realizacja nagrania.

Są osoby na tym forum, co używają maliny włączonej 24/7. Ale inteligente gniazdko jest sensownym pomysłem (ewentualnie w przyszłości jakiś lepszy zasilacz).

Jeśli mogę coś zasugerować to polecam nakładkę Allo DigiOne. Chyba, że się lubi podbicie wyższego basu, to wtedy Hifiberry. Jednak jest tego minus, że ten bas lubi zasłaniać średnicę.

 

 

Dzieki wielkie :)

Wolalbym Allo, natomiast budzet nie ten :) Na prawdę po transporcie optycznym słychać takie rzeczy?! :) 
 

Moja główna zagwozdka jest to czy to Spotify Connect przez malinke zagra słyszalnie lepiej niż Spotify przez AirPlay do Apple TV. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DudasDudek napisał:

U mnie wyraźnie słychać. Też się na początku dziwiłem, że aż taka. Zależy wiadomo od reszty toru, akustyki itd.

A czy zagra lepiej, to nie mam zielonego pojęcia. Może też tak być, że zagra gorzej. Jak samemu nie sprawdzisz, to się nie dowiesz.

Ok Dzieki Dudas :) W ogóle tez wielkie dzieki, że jako jeden w niewielu na tym forum pomogłeś mi na przestrzeni ostatnich miesięcy z różnymi kwestiami/watkami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a mam jeszcze pytanko. Mój budżet na tę malinkę jest bardzo okrojony (kupuje wszystko używane włącznie z kartą micro sd haha). Muszę sobie kupić zasilacz do niej i ze względu na budżet myślałem o oryginalnym Raspberry (około 30). Może jednak znacie jakieś inne zasilacze firm trzecich, które nie kosztują powyżej 100 zł i zrobiłyby lepszą robotę niż ten oryginalny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie,

Mogę się już podzielić wrażeniami, ponieważ złożyłem swoją malinkę - Raspberry 3b +, HifiBerry Digi, Volumio.

Zrobilem test na ślepo A/B między nią a Apple TV 3. Spotify Connect i AirPlay. Trzy niezależne osoby zaprosiłem do testu.

I ciekawostka - wszyscy jednoznacznie wskazali na Apple TV mówiąc, że dźwięk jest mniej zlany i dużo bardziej słuchać różnice między instrumentami. Sam tez to usłyszałem. W związku z tym malinka idzie na sprzedaż. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...