Skocz do zawartości

Zestaw stereo - muzyka i TV


ErichZann

Recommended Posts

Witam wszystkich jako nowy na forum. Obecnie jestem na etapie wymiany całości sprzętu do rozrywki audio wizualnej i na koniec zostało mi czyste audio.

Sprzęt będzie głównie do słuchania muzyki (streaming, youtube, kolekcja mp3) oraz będzie podłączony do TV - tam xbox series x, filmy, seriale.

Gatunki muzyczne bardzo różne - zarówno metal (cały przekrój black, death, thrash, heavy, doom itp.), elektronika (hardcore, trans, synth, house, acid, coldwave, darkwave, industrial itp.) również muzyka poważna (dawna, klasyczna, modernizm itp.). Bez popu, rapu, jazzu. Muzyka ta bardzo często ma marną jakość nagrania (lata 80,90), więc sprzęt musi załagodzić, a nie uwypuklić mankamenty, żeby góra nie kuła w uszy, a dół nie dudnił i się nie gubił. Słucham jej jako "tło", więc nie jest tak, że siadam, zamykam oczy i wyłapuję każde uderzenie w klawiaturę klawesynu słuchając fugi Bacha. Fajnie jakby dało się grać dość cicho bez utraty jakości dźwięku.

Pokój to połowa salonu, ma ona około 16 m2. Kanapa jest koło 2 m od TV i kolumny są rozstawione też około 2 m od siebie po bokach szafki, jakieś 10-15 cm od tylnej ściany.

Obecnie mam kolumny Tonsil Scherzo 200 podłączone pod jakiś stary ampli kina domowego panasonica - więc gra to... wiadomo jak. Budżet mam nieokreślony - chodzi o dobrą relację ceny do jakości zgodnie z powyższymi potrzebami. To co wybrałem, czytając kilka dni testy, recenzje, opinie, może pokaże w co mniej więcej celuję (również cenowo). Mianowicie obecnie najbardziej przemawia do mnie Topping MX3, bo ma bluetooth (tak pewnie głównie bym puszczał muzykę), wyjście optyczne (pod TV) i podobno niezłą jakość dźwięku. Do tego kolumny... Tutaj nie mam pomysłu. Cały czas przewijają się Heco 700, ale nie wiem jak poradzą sobie z powyższą muzyką i czy Topping je prawidłowo napędzi.

Dlatego proszę Was pomoc - jestem otwarty na każdą propozycję. Sprzęt jak najbardziej może być używany.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ErichZann napisał:

Cały czas przewijają się Heco 700, ale nie wiem jak poradzą sobie z powyższą muzyką i czy Topping je prawidłowo napędzi.

Raczej nie, chociaż wiem, że zdania są podzielone i ludzie kupują takie zestawienie, jednak odradzałbym. Aurory to bardzo dobre kolumny, ale szukałbym do nich czegoś innego. Masz możliwość podjechać gdzieś posłuchać? Bo to rozwiązuje dużo problemów z wyborem i celowaniem na ślepo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco Aurora 700 to bardzo dobry kierunek ale Topping MX3 nie wysteruje tych kolumn w 100%. Tutaj dobrze byłoby zwrócić uwagę na NADa C316bee lub 326bee + dokupić moduł bluetooth. Alternatywą dla NADa może być Cambridge Audio AXR100. 
Jeśli chciałbyś posłuchać takiego zestawu to zapraszam do kontaktu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam kolumny podstawowe o ile będzie to model, który da mi odpowiednik dużo basu - chodzi o gry i filmy. 

Co do budżetu to myślałem, od 1,5-2k oczywiście biorąc pod uwagę również używany sprzęt. Ale jak będzie warto mogę go zwiększyć.

Podjechać zawsze gdzieś mogę - mieszkam pod Warszawą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku używanego sprzętu, warto zapytać u użytkownika z allegro z linku. Możesz zadzwonić i powiedzieć co potrzebujesz, a on powie Ci coś dobierze.

https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek/sprzet-audio-dla-domu-11

Na sprzęt nowy jak sam wiesz trzeba zwiększyć budżet, bo nawet jak kupisz dobre kolumny, to odpowiednio ich nie napędzisz jakimś małym wzmacniaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lysyrafal napisał:

Z tego co widzę ten Xindak jest już niedostępny. Nie wiem czy biały kolor kolumn wchodzi w grę, bo tu jest dobra oferta.

 

Niestety Xindak A06 sprzedany :(. Warto na niego polować, bo w swojej kategorii cenowej to bardzo dobry wzmacniacz o cieplejszym brzmieniu. Atoll IN50 byłyby także dobrą opcją ale nie ma wejść cyfrowych i musiałbyś dokupić do niego DACa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll jak widzę, to już inna półka cenowa. Kolor biały kolumn wchodzi w grę - w zasadzie wchodzi tylko biały lub czarny. Spróbuję gdzieś odsłuchać te JBL. Myślicie, że najpierw ogarnąć wzmacniacz, a potem pod niego kolumny, czy na odwrót?

Zaraz budżet z 2k urośnie do 4k jak patrzę na ceny Waszych propozycji. Odezwę się jeszcze do tej osoby z allegro, bo może powinienem jednak celować w używki. Macie jakieś propozycje odnośnie używanych sprzętów? Na co polować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odsłuchem kolumn JBL będzie problem, bo już dawno niedostępne w sklepach, a zaproponowane są EX DEMO. Osobiście zacząłbym od kolumn, a później do nich dobierałbym jakiś wzmacniacz. Niestety jeśli chodzi o nowy sprzęt, to musisz liczyć z większym wydatkiem. Do odsłuchu z używek wzmacniacz plus kolumny masz to:

https://allegro.pl/oferta/mocny-wzmacniacz-stereo-denon-pma-700ae-z-pilotem-11022693558

https://allegro.pl/oferta/kolumny-glosnikowe-podlogowe-stereo-magnat-supreme-10987335656

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Oj, ale to połączenie zagra bardzo źle. Mdło, przebasowione. Tego nie polecam akurat.

To prawda będzie dużo basu, ale muzyka też różna oraz filmy i gry. Proponując ten zestaw, miałem na myśli też poniższy wpis autora tematu.

Dnia 9.08.2021 o 09:58, ErichZann napisał:

Czy monitory będą miały wystarczająco basu do muzyki elektronicznej, filmów i gier? Pewnie i tak wszystko zagra lepiej od tych Scherzo i ampli panasonica.

Trzeba się zastanowić czy sprzęt ma być do określonego gatunku muzycznego czy uniwersalny, choć tego słowa nie lubię. Wiemy, że ma być ciepło i nieostro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...