Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 5-6 tysięcy


Victarion

Recommended Posts

Na wstępie witam wszystkich serdecznie jako, że jest to mój pierwszy post - ale forum przeglądam już od jakiegoś czasu jako laik. ;)

Chciałbym się Was poradzić, co polecilibyście do kwoty wspomnianej w temacie?

Pokój to salon z kuchnią, łącznie około 18m^2. Krótsza długość między ścianami to mniej więcej 3.18m, więc najpewniej siedziałbym od monitorów mniej więcej 2.68m - 2.78m.Do czego by sprzęt służył? Przez większość czasu do słuchania muzyki - tak naprawdę to większość gatunków poza heavy metalem - najbadziej z żoną skupiamy się jednak na muzyce klasycznej, elektronicznej i bluesie. Dodatkowo podłączyłbym do tego projektor, by od czasu do czasu obejrzeć jakiś film. Dobrze by było gdyby miało to opcje radia internetowego (ale nie jest to mus), natomiast jako 'must have' jest Bluetooth. Niestety przez wielkość pokoju, chciałbym żeby dodatek do monitorów był jednak mniejszych gabarytów - coś właśnie jak Powernode lub podobne. Co do kolumn, myślałem o monitorach. Naczytałem się dobrych opinii o KEF'ach, zwłaszcza LS50 Meta, dla nich być może byłbym w stanie podnieść ogólny budżet na zestaw. W sklepie w Krakowie zaproponowano mi w tej cenie zestawy oparte o Powernode 2i. Jednakże jeszcze nie byłem na żadnym odsłuchaniu. Swoją drogą zauważyłem, że w tym roku wyszła aktualizacja Powernode'a, ale nie widzę jej obecnie w sprzedaży na terenie Polski.

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie! :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Świetnym wzmacniaczem jest Audiolab 6000A oraz jego wersja z wbudowanym streamerem 6000A Play.
6000A ma na pokładzie bluetooth, wejścia optyczne, analogowe. Gabarytowo jest to chyba najmniejszy wzmacniacz, nie licząc mini konstrukcji w klasie D.
Dobrze zgrają się z Kefami, ale warto zwrócić jeszcze uwagę na JMR Lucia oraz Buchardt Audio S300.

Zapraszamy na odsłuchy oraz po indywidualne wyceny! :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Bluesound powernode 2 z HDMI to niewątpliwie bardzo ciekawa propozycja. Łączy wszystkie cechy "all in one" - jest mały i może ośmieszyć niejednego konkurenta. Z niedużych monitorów, polecamy Ci posłuchać B&W 607 s2 Anniversary https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/bowers-wilkins-607-s2-anniversary-edition.html

Zapraszamy Cię na prezentację do naszych salonów Tophifi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem temat z małym wzmacniaczami. To był chyba zły współczynnik - byle tylko wzmacniacz nie miał na głębokość 50cm ;).

Tak się zastanawiam, jakby podnieść trochę budżet tak żeby zbudować zestaw w oparciu o te LS 50 Meta (ogólnie jak Wasze opinie w ich temacie?). To jaki wzmacniacz byście do nich polecili?

Ze wzmacniaczy to zastanawiałem się nad jednym z NAD 338, NAD 368, Rotel A11, Rotel A12, wspomniany wyżej Audiolab 6000A ? 

Wiem mało sprecyzowane ale ogólnie na razie chcę zawęzić zestawy do osłuchania na podstawie Waszych opinii. Wówczas udam się do sklepu bądź wypożyczę owy sprzęt tak jak radziliście wyżej.

Pozdrawiam,

Bartek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Victarion, jeśli możesz podnieść budżet nieco więcej niż odrobinę, to może warto przetestować kefy ls 50 ze wzmacniaczem marantza pm 7000n. W jednej, solidnej maszynie będziesz miał przyzwoity wzmacniacz plus streamer, który da Ci wszystkie funkcje, o których wspomniałeś. 

No i mówiąc na marginesie - myślę że warto też posłuchać innych kolumn niż tylko ls50. To bardzo fajne paczki, ale myślę że w cenie do 5k znajdzie się dla nich konkurencja. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podniósłbyś trochę budżet może udałoby się zmieścić na przykład Cyrus One z kolumnami Audio Physic Classic 3. To już naprawdę przyjemne granie, połączenie to wykazuje się też bardzo fajną synergią. Świetny środek pasma, przestrzeń, bardzo fajna dynamika. 

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2021 o 15:47, Victarion napisał:

Przejrzałem temat z małym wzmacniaczami. To był chyba zły współczynnik - byle tylko wzmacniacz nie miał na głębokość 50cm ;).

Tak się zastanawiam, jakby podnieść trochę budżet tak żeby zbudować zestaw w oparciu o te LS 50 Meta (ogólnie jak Wasze opinie w ich temacie?). To jaki wzmacniacz byście do nich polecili?

Ze wzmacniaczy to zastanawiałem się nad jednym z NAD 338, NAD 368, Rotel A11, Rotel A12, wspomniany wyżej Audiolab 6000A ? 

Wiem mało sprecyzowane ale ogólnie na razie chcę zawęzić zestawy do osłuchania na podstawie Waszych opinii. Wówczas udam się do sklepu bądź wypożyczę owy sprzęt tak jak radziliście wyżej.

Pozdrawiam,

Bartek.

Jeżeli już testowałeś kilka urządzeń z Nad'a, to koniecznie sprawdź jeszcze pominięty model C356. Może wprowadzić nieco zamieszania :)

Zapraszamy Cię na odsłuchy do naszych salonów Tophifi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...