Skocz do zawartości

Subwoofer do Audio Pro A26


Rutold

Recommended Posts

Dzień dobry,

Jestem zwykłym Kowalskim, który słucha na tym, co ma, a wiedzy ma tyle, co zapamięta z czytania forum...

PYTANIE 

Czy do ww. A26 będę mógł sparować jakiś subwoofer bezprzewodowy, żeby trochę podbił odsłuchiwane sety UMF/Tomorrowland?

Edit. Tworzę ten post w pracy i w sumie przypomniałem sobie, że jest dedykowany sub. Zestaw za ok. 4 tys. To dla kogoś, kto miał soundbar( i przed chwilą chciał kupić inny) optymalny-wygodny wybór?

 

Wybrałem te głośniki przez wygodę podłączenia z tv. Przy wyborze odtwarzanej muzyki też jestem "wygodny" (leniwy w zapamiętywaniu tytułów etc.) i odpalam jakieś sety. Ambitniejsza muzyka alternatywna to domena mojej lepszej połowy. Ja lubię, ale nie przywiązuję nadto uwagi do tytułów itd.

 

Trochę mnie głowa boli od ilości wzmacniaczy i amplitunerów. Pewnie powinienem podjechać do sklepu, ale takie wycieczki ograniczam do minimum przez napięty grafik. Nie mówię, że się nie da, ale skończyło by się to wycieczką z dwulatkiem i przedzieraniem do centrum miasta. Zobaczymy.

 

Potrzebuję coś, co zagra mi z yt/spotify/netflix/hbo. Źródło to telewizor?  Zlikwidowałem szafkę rtv, bo młody na nią wchodził i klepał postacie w bajkach na tv. Dekoder i konsola wylądowały na półce wiszącej, na którą można by dołożyć już tylko coś niedużego. Chciałem tytułowe głośniki powiesić po bokach tv. Ale docelowo sub i tak by stał na podłodze. Miejsce jest, na ewentualne kolumny też. Odległość od kanapy to może 2,5m, są skosy. 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. W sumie to te zestawy nawet poniżej 4k są, więc przy moich potrzebach chyba nie ma co kombinować, ale... Są trzy suby. Zakładam, że najdroższy najlepszy?

Bo różnica co ok. 2 stówy w zestawach  sw-5 /c-sub / sw-10

Edit. Mało interesujący temat, ale ktoś może potwierdzić (weekend mamy, sklepu nie zapytam), czy dobrze czytam, że droższy sw-10 nie jest bezprzewodowy? Czy po prostu nie zaznaczają tego tak wyraźnie, jak w modelu c-sub.

Edytowano przez Rutold
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Rutold napisał:

Ok, dzięki. W sumie to te zestawy nawet poniżej 4k są, więc przy moich potrzebach chyba nie ma co kombinować, ale... Są trzy suby. Zakładam, że najdroższy najlepszy?

Bo różnica co ok. 2 stówy w zestawach  sw-5 /c-sub / sw-10

Edit. Mało interesujący temat, ale ktoś może potwierdzić (weekend mamy, sklepu nie zapytam), czy dobrze czytam, że droższy sw-10 nie jest bezprzewodowy? Czy po prostu nie zaznaczają tego tak wyraźnie, jak w modelu c-sub.

SW10 jest przewodowy a C-sub jest bezprzewodowy. Więc w Twoim przypadku musi to być model "C"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo dużą powierzchnię do nagłośnienia w związku z czym subwoofer musiałby być na prawdę wydajny. Napisz czy na prawdę nie znajdzie się miejsce na klasyczny zestaw stereo z kolumnami podłogowymi. Np. Heco Aurora 700/ 1000 + Yamaha RN602.  W przypadku Heco Aurora 1000 jest bardzo duża szansa, że subwoofer będzie kompletnie zbędny, a brzmienie nieporównywalnie lepsze względem Audio Pro a26. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Q21 napisał:

Masz bardzo dużą powierzchnię do nagłośnienia w związku z czym subwoofer musiałby być na prawdę wydajny. Napisz czy na prawdę nie znajdzie się miejsce na klasyczny zestaw stereo z kolumnami podłogowymi. Np. Heco Aurora 700/ 1000 + Yamaha RN602.  W przypadku Heco Aurora 1000 jest bardzo duża szansa, że subwoofer będzie kompletnie zbędny, a brzmienie nieporównywalnie lepsze względem Audio Pro a26. 
 

Miejsce się znajdzie, jeśli półkę dołożę. No może minimalny wystrój ucierpi przez dołożenie niemałego pudła. Bardziej chodziło o wygodę podłączenia, sterowania i ograniczenie przewodów. 

Edit. Coś nie mogę z telefonu wrzucić tu zdjęcia. Ale też sobie pomyślałem, czy takie a26 nie są skrojone pod wygodnego i na co dzień mało wymagające użytkownika. Yamaha z Heco rozciągnęły by mój budżet. Pewnie fajnie, gdybym mógł poczuć łoł słuchając muzyki w swoim mieszkaniu, ale raczej wystarczy, jak będzie przyjemnie 🙂

Edytowano przez Rutold
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, S4Home napisał:

no i tu jest problem.

Moim zdaniem ten sub od Audio Pro będzie tak mocno podkręcony aby był słyszalny że przykryje resztę pasma.

Szedł bym raczej  wymianę systemu.

A26 niestety były tu mocno nie trafione.

 

Przekonam się na własnej skórze, bo już nie czekałem na inne propozycje.

Do tej pory miałem mini wieżę, później wzbogaconą o taishana pod optyk, a następnie soundbar od creative. Nie sądzę, żebym miał tak wyczulone ucho, żeby nie być zadowolonym z A26. Wyjdzie w praniu. Na amplituner nie mam ani zajawki, ani budżetu. Dzięki za odzew.

Edit. Myślałem jeszcze o małym (rozmiarowo) wzmacniaczu i kolumnach, ale na podstawie innych wątków nie potrafię dokonać wyboru. I też przewodów więcej.

Edytowano przez Rutold
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Pro A26 są zdecydowanie lepszą opcją niż soundbar. Z kolumn aktywnych masz przykładowo Klipsch the Sixes ale i w tym przypadku potrzebny byłby subwoofer. 
Z wydajnych subwooferów masz Klipsch R112sw ale w przypadku muzyki lepszą opcją byłby REL HT1205 lub SVS SB3000. Musisz się zastanowić czy jest sens dokupować do tych monitorów subwoofer, ponieważ tanio nie będzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Q21 napisał:

Audio Pro A26 są zdecydowanie lepszą opcją niż soundbar. Z kolumn aktywnych masz przykładowo Klipsch the Sixes ale i w tym przypadku potrzebny byłby subwoofer. 
Z wydajnych subwooferów masz Klipsch R112sw ale w przypadku muzyki lepszą opcją byłby REL HT1205 lub SVS SB3000. Musisz się zastanowić czy jest sens dokupować do tych monitorów subwoofer, ponieważ tanio nie będzie. 

Ale to mam rozumieć, ze c-sub mam sobie darować, czy po prostu do tych głośników proponowanych przez Ciebie sub będzie drogi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...