Skocz do zawartości

Kino domowe do salonu


Dariusz Kamiński

Recommended Posts

Witam forumowiczów. Rozglądam się za kinem domowym do salonu 5x8 m. Do tej pory służyło mi sony z małymi głośniczkami ale po zmianie dekodera nie mam możliwości podpięcia go pod tv ani dekoder i konieczność wymiany na coś nowego. Z uwagi na ostatnie braki w towarze po sklepach amplitunerów jak na lekarstwo nic oglądnąć ani posłuchać kierowałem się jedynie testami w necie i opiniami użytkowników. Jeśli chodzi o amplituner wstępnie zdecydowałem się na Yamaha Rx-V6A na razie z głośnikami tylko przednimi (jak fundusze pozwolą to po kolei będzie reszta).

Na amplituner chciałbym przeznaczyć jakieś 2,5k do 3,5k zaczynam się zastanawiać czy nie czekać na nowe Onyo 6100 czy może Denona 2700H i darować sobie Yamahe.

Zwróciłem uwagę iż w wielu wątkach parujecie amplitunery z odpowiednimi głośnikami np. yamaha z klipsch to niespecjalnie zagra ale z onkyo jak najbardziej. Liczyłbym na pomoc w doborze amplitunera i odpowiednich głośników np jak yamaha to głośniki takie i takie (chodzi o firme) jak denon to takie a jak onkyo to takie.

Tak jak pisałem budżet może na początek niewielki ale coś tam jest. Amplituner 2,5 do 3,5k a glośniki na razie przednie ~ 1,5k chyba że komplet głośników do ok. 2,5 do 3k.

Prferencje muzyczne nie specjalnie sprecyzowane myślę 50/50 kino i muzyka.

Z góry dziękuję za wszystkie rady i podpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że wybór amplitunera to teraz luksus. Bierzesz co jest a nie co chcesz. Chyba że fartem to akurat się zloży :P

Denon X 2700 dostępny od końca października.

Yamaha 6A nie wiadomo. Koniec wakacji i to też bardziej na zasadzie dostawy wpada i w ten sam dzień wypada.

W Onkyo zapewne będzie tak samo.

Tak, dobrze jest dobrac kolumny pod amplituner. Albo odwrotnie jesli byłby wybór.

Dołóż nieco do kolumn. Jesli miały by być nowe.

Aurora 700, KEF Q 750, Tesi 661, Melodika BL 40MKIII , Magnat Signature 507

Zapraszam na odsłuch

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z amplitunerami jest bardzo duży problem i albo trzeba brać co jest albo cierpliwie czekać na wybrany model. 
Jeśli chodzi o kolumny frontowe to w kwocie ~1500zł miałbyś Heco Victa Prime 702, Pylon Audio Pearl 25 lub Polk Audio T50. 
Warto byłoby zwrócić uwagę na nieco droższe kolumny takie jak Heco Aurora 700 lub dynamiczniejsze Q Acoustic 3050i. Warto rozważyć tę opcję w szczególności gdy będziesz wykorzystywał zestaw do słuchania muzyki. 

Zapraszam na odsłuch w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Ogólnie chodziło mi czy wybór Yamahy v6a to dobra sprawa ( mogę dostać w najbliższym czasie) czy jednak warto czekać na nowe Onkyo lub pojawiającego się Denona 2700. Słuchałem u kolegi Polk cały zestaw.5.1 ładnie to grało. Wizualnie bardziej odpowiadają mi Victa Prime 702 lub Q Acoustic 3050i nie mówiąc o KEF Q 750 których wygląd powala. Jeżeli jest różnica w jakości dźwięku to pewnie zdecydował bym się na Q Acoustic 3050i lub KEF Pytanie jak one współgrają z Yamahą. Czy słuchaliście może zestawu Teufel Ultima 40 bo mie zaintrygował. To są kolumny w miarę grające porównywalne do zaproponowanych czy to zwykłe pudełka za wyjechaną cenę?.

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 6A to bierz w ciemno. Bardzo fajny model!

12 godzin temu, Dariusz Kamiński napisał:

Czy słuchaliście może zestawu Teufel Ultima 40 bo mie zaintrygował. To są kolumny w miarę grające porównywalne do zaproponowanych czy to zwykłe pudełka za wyjechaną cenę?.

Tak, odpuść.

12 godzin temu, Dariusz Kamiński napisał:

pewnie zdecydował bym się na Q Acoustic 3050i lub KEF Pytanie jak one współgrają z Yamahą.

Oba bardzo dobrze.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teufel Ultima 40 miałem okazję słuchać i klient po odsłuchu je zwrócił. Nie ma sensu zawracać sobie nimi głowy. 

Zarówno Q Acoustic 3050i jak i Kef Q750 bardzo dobrze zgrywają się z Yamahą. Q Acoustic będą dynamiczniejsze ale większą przestrzeń i naturalniejszą średnicę uzyskasz na KEFach. Warto posłuchać jednych i drugich. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli 1500 na razie na fronty, to tez bym proponowal Pearla 25 poszukac i posluchac, mniej Victa Prime, mozesz to skonfrontowac z prawie 2x drozsza Aurora 700 i zastanowic sie, czy tutaj dolozyc, czy moze wystarczy Ci cos takiego, jak Pylon, zalezy czego oczekujesz, bo jednak masz spory salon - 40m i tu bardzo duzo bedzie zalezalo od pomieszczenia, masz jakies zdjecie? Moze warto dozbierac na kino, jesli 50/50 filmy/muzyka i bylaby mozliwosc to fajnie rozmiescic, ale taki chyba masz plan :) Z dostepnoscia kolumn jest lepiej, niz elektroniki, takze jesli masz mozliwosc, to posluchalbym gdzies jednak kolumn, gdzie zobaczysz roznice. A Yamahe, jesli masz okazje kupic jeszcze w dobrej cenie, to dobry wybor :)

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamahy na razie brak i pozostałych również, ale zdecydowany jestem na yamaha v6a lub denoena 2700 (wici rozesłane i czekam co się najpierw pokaże). To raczej ta sama półka amplitunerów (chyba że się mylę - to mnie poprawcie).

Niestety z budżetem na głośniki się przeliczyłem bo w międzyczasie doszły inne wydatki. Budżet na głośniki przednie podłogowe do 1,5k lub na zestaw 5,0 (bez suba) około 2,5 do 3k.

Wstępnie po wizualnych bojach z żoną (niestety) akceptację dostały jamo 809 (białe !!!), Heco victa prime 702, polk t531 i Taga tav607. Mnie z racji wielkości salonu pasowały by jak największe kolumny.

Prosiłbym o ocene powyższych zestawów i ewentulane sugestie które do Yamahy a które do Denona.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2021 o 18:39, Dariusz Kamiński napisał:

To raczej ta sama półka amplitunerów (chyba że się mylę - to mnie poprawcie).

Nie mylisz się.

Dnia 14.08.2021 o 18:39, Dariusz Kamiński napisał:

Niestety z budżetem na głośniki się przeliczyłem bo w międzyczasie doszły inne wydatki. Budżet na głośniki przednie podłogowe do 1,5k lub na zestaw 5,0 (bez suba) około 2,5 do 3k.

Wstępnie po wizualnych bojach z żoną (niestety) akceptację dostały jamo 809 (białe !!!), Heco victa prime 702, polk t531 i Taga tav607. Mnie z racji wielkości salonu pasowały by jak największe kolumny.

809 są z nich najgorsze i to zdecydowanie.

Najlepsze to Heco Victa Pime.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam Ponownie

Była chwila przerwy na testy i odsłuchy. Niestety nie udało mi się wszystkiego posłuchać z Waszych propozycji ale do większości dotarłem. Decyzja zapadła, amplituner Denon 2700. - czeka aż się pojawi ogólnodostępnie.

Z kolumnami (na razie same przody) mam problem. Jamo 809 pomimo iż w kolorze białym - odpadły za jakość dźwięku, Najbardziej przypadły mi do gusty Heco Aurora 700 lub                     Pylon A perl 27. I między takimi się decyzja rozegra. Które wg Was będą bardziej pasowały do Denona i ewentualnie które będzie łatwiej później rozbudować o pozostałe składniki systemu 5.1 (nie koniecznie tej samej firmy).

Dzięki jeszcze raz za wszystkie rady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dariusz Kamiński napisał:

Witam Ponownie

Była chwila przerwy na testy i odsłuchy. Niestety nie udało mi się wszystkiego posłuchać z Waszych propozycji ale do większości dotarłem. Decyzja zapadła, amplituner Denon 2700. - czeka aż się pojawi ogólnodostępnie.

Z kolumnami (na razie same przody) mam problem. Jamo 809 pomimo iż w kolorze białym - odpadły za jakość dźwięku, Najbardziej przypadły mi do gusty Heco Aurora 700 lub                     Pylon A perl 27. I między takimi się decyzja rozegra. Które wg Was będą bardziej pasowały do Denona i ewentualnie które będzie łatwiej później rozbudować o pozostałe składniki systemu 5.1 (nie koniecznie tej samej firmy).

Dzięki jeszcze raz za wszystkie rady

Heco zdecydowanie, podstawki Aurora 300 tez bardzo udane + sub, wiec spokojnie rozbudujesz, a moim zdaniem od 27 bardziej udane sa juz Pearl 25 :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2021 o 17:32, Dariusz Kamiński napisał:

Decyzja zapadła, amplituner Denon 2700. - czeka aż się pojawi ogólnodostępnie.

Oj to nie prędko.

Musisz go kupić i wtedy czekać.

Wtedy jest szansa że w ciągu 2 miesięcy go będziesz miał.

Dnia 11.09.2021 o 17:32, Dariusz Kamiński napisał:

Najbardziej przypadły mi do gusty Heco Aurora 700 lub                     Pylon A perl 27. I między takimi się decyzja rozegra. Które wg Was będą bardziej pasowały do Denona i ewentualnie które będzie łatwiej później rozbudować o pozostałe składniki systemu 5.1 (nie koniecznie tej samej firmy).

Zdecydowanie Heco.

To wyższa klasa od Pearl. No i sub jest nieproporcjonalnie lepszy.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...