Skocz do zawartości

NAD 326/356 BEE


stworek

Recommended Posts

Witam, gonię królika cały czas. Po HK3270 i Onkyo A9130 z którymi się rozstałem korzystam ze wzmacniacza Pioneer A20/Yamaha TX550/Yamaha CD550E z kolumnami Klipsch R51M, takie niezbędne minimum. Sprzęt nie jest doskonały i coraz bardziej to słyszę, zależnie od jakości i rodzaju nośnika, formatu nagrań etc. Niedosyt narasta, coraz bardziej skłaniam się do zakupu jak w tytule NAD 326/356 BEE, przeglądając wstawki w YT ich dość potężny dźwięk jest dla mnie  jak najbardziej właściwy. Zanim to nastąpi mam pytanie do praktyków odnośnie kolumn do w/w czy w ogóle kolumn. Czy będące w moim zasięgu Dali Zensor 5 podołają jakości dźwięku którą można wyciągnąć z tych wzmacniaczy? Bo w pierwszej kolejności wymienię kolumny. Pułap cenowy... cóż do 2tys max, w grę wchodzą duże używane podłogówki. Pomieszczenie, cóż. Nieokreślone, jest szansa na osobny pokój 4m/5m ale to tylko szansa ;) Muzyka różna, niezbyt głośna, od jazzowej po starszy metal, od muzyki rockowej sprzed kilku dekad po elektronikę w wykonaniu Vangelisa. 

Edytowano przez stworek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Ja nie jestem jakimś mega fanem Zensor 5 ale w porównaniu do 51 Klipscha to będzie przeskok dwóch klas.

Te Klipsche które masz bardzo słabo grają w stereo.

Do 2K za używane znajdziesz wiele kolumn:

HEco MS 900 / Aurora 700 / KEF z serii Q / Indiana Line Tesi 560 / 561 / Magnat serii Quantum 5 / 6 / Melodika BL 40 i tak dalej

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Zensor 5 jak i Oberon 5 są bardzo rzadko wybierane, ponieważ to malutkie podłogówki. Niemniej jednak różnica względem Klipsch R51m będzie na duży plus. 
Co do wzmacniacza to wszystko zależy od Twoich preferencji. NAD C326bee zagra cieplejszym dźwiękiem oraz mocniejszym ale mniej kontrolowanym basem. Na NADzie C356bee zyskasz zdecydowanie większą przestrzeń oraz kontrolę. Dodatkowo mocy masz w tym przypadku więcej w związku z czym zawsze masz otwartą drogę na przyszłość. 
Co do kolumn polecałbym jeszcze zwrócić uwagę na muzykalne Indiana Line Tesi 561 czy Heco Aurora 700. Świetne zgranie z NADem uzyskasz także na filigranowych System Audio Saxo 40 ale w tym przypadku idziemy niestety do góry z ceną. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...