Skocz do zawartości

Nowy amplituner do KD z Dolby Atmos


Marcin Stachura

Recommended Posts

Cześć,
Nie ja pierwszy i nie ostatni wrzucam temat ze standardowym pytaniem co wybrać.
Mam dedykowaną salkę do KD (ok.12m2) w konfiguracji 5.1 z bardzo wiekowym ampli Technicsa i jak teraz mogę pomyśleć o jego wymianie, to sytuacja na rynku wzmacniaczy A/V jest mega kiepska, przez co jest spory dylemat co zrobić.
Przede wszystkim interesuje mnie upgrade do Atmosa (dojdą sufitówki) oraz funkcji sieciowych (Spotify, Tidal itd...), któy zagra dynamicznie w filmach.

Budżet o jakim wstępnie myślę, to przedział 3-5k PLN.

Reszta sprzętu, czyli projektor Vivitek 3D FHD, kolumny główne B&W 602 S3, centralny B&W LCR60 S3 i surroundy Klipsch SS-1 zamierzam zostawić.

I teraz...
Czytając różne fora czy grupy na FB wiele osób, rekomenduje Marantza pod Bowersy, przez co mój focus jest na 2-óch modelach tej marki - amplitunerze Slim NR1711 (oczywiście obecnie nie osiągalnym) lub jego większym bracie SR5015.
Innymi opcjami jest Denon AVR-X2700H lub któryś z nowych modeli Yamahy (np. RX-V6A czy RX-A2A). Onkyo z racji sytuacji firmy i braku ofert w ogóle na ten moment nie biorę pod uwagę.

Pytanie podstawowe, czy te w/w modele to dobry kierunek zmian? Jeśli tak, to którym warto się zainteresować w szczególności? Dodam, że przeznaczenie sprzętu to 80% filmy, ok. 10% koncerty i kolejne max. 10% muzyka stereo (bo do tego akurat mam osobny zestaw w pokoju dziennym).

W normanych warunkach nie pytałbym zapewne, tylko wyłożył kasę na wypożyczenie 2-3 urządzeń i dokonał oceny samodzielnej w warunkach domowych, tak jak to zrobiem przy okazji zakupu stereo, ale że jest jak  jest, to raczej muszę nastawić się na wybór bezodsłuchowy...02_KD_by_MS.thumb.jpg.3e6b6c90cc87fbacd5a5c05f49669b60.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...