Skocz do zawartości

Subwoofer do kina domowego


Łukasz Danek

Recommended Posts

Witam,

Szukam subwoofera do kina domowego. Do tej pory mam zestaw Denon avr-x1600h i głośniki 5.0 Wilson Raptor. 

Salon ok 23m2, otwarty na kuchnię i przedpokój.

Zastanawiam się nad subwooferami za ok 1500 zł:

WILSON SUB-10 

Magnat Alpha RS 12

Indiana line BASSO 840

WHARFEDALE WH-D10 CZARNY

 

Czy ktoś już słuchał może tych subów, czy możecie któryś polecić?

 

Łukasz

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli miałby to być subwoofer wykorzystywany w kinie domowym to polecam spojrzeć na Klipsch R-100SW, który w kinie domowym zapewni świetny efekt. 
Z wymienionych przez Ciebie Wilson SUB-10 byłby także ciekawą opcją. Bas jest obszerny, schodzi nisko ale ma nieco mniejszą kontrolę względem Klipsch. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2021 o 09:05, Łukasz Danek napisał:

Witam,

Szukam subwoofera do kina domowego. Do tej pory mam zestaw Denon avr-x1600h i głośniki 5.0 Wilson Raptor. 

Salon ok 23m2, otwarty na kuchnię i przedpokój.

Zastanawiam się nad subwooferami za ok 1500 zł:

WILSON SUB-10 

Magnat Alpha RS 12

Indiana line BASSO 840

WHARFEDALE WH-D10 CZARNY

 

Czy ktoś już słuchał może tych subów, czy możecie któryś polecić?

 

Łukasz

 

Jeśli dalej jest promocja, to rozważ jeszcze Yamahę NS SW300. Niedoceniony, duży sub. Ciężki, dobrze zrobiony, dobra kontrola na basie. Przypomina droższe suby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2021 o 09:39, Q21 napisał:

Z wymienionych przez Ciebie Wilson SUB-10 byłby także ciekawą opcją

Nie jest.

Dnia 11.08.2021 o 13:08, piotrekb27 napisał:

Wilson 10 to ciekawa propozycja do kina (ewentualnie dołóż do wilsona 12).

Nie jest to ciekawa propozycja. Jeśli Wilson 12 też ma taką samą lub podobną budowę to @Łukasz Danek  unikaj tych subów.
Mój i innego użytkownika tego forum buczał. Sam z siebie. Bez sygnału. Czy to podłączony do listwy czy nie.
Opinia elektronika do którego suba dałem po tym jak autoryzowany serwis wymienił cały moduł sterujący (co niczego nie zmieniło i buczenie dalej było):
"Producent zastosował przestarzały układ mocy oparty na koncepcji analogowej. Nie byłoby w tym nic złego, ale zastosowano "podły" jakościowo transformator mocy bez ekranowania, który pracuje bezpośrednio przy module wejść i logiki [fotka w załączniku]. Takie trafo nie powinien znaleźć się w sprzęcie audio i do tego transformator czuwania umieszczony bezpośrednio wejścia końcówki mocy. Takie rozwiązanie musi generować zakłócenia. Rozwiązaniem, w dużym stopniu redukującym zakłócenia, jest wymiana transformatora mocy na adekwatne toroidalne trafo audio, umieszczenie go w obudowie suba z dala od elektroniki i wyekranowanie trafa czuwania. Można też kondensatory filtrujące wymienić na lepsze o niskim ESR, ale to jest tylko opcja."

Ja poszedłem w suba SVS SB-1000 Pro ale za 1500 nie kupisz chyba, że używane jakieś SVS się znajdą (inne marki też używane spokojnie znajdziesz jeśli bierzesz pod uwagę) i ja mam mniejszy metraż na którym mi gra kino.
Jedną ofertę znalazłem ale 1800 + koszty wysyłki z Gdyni.
https://www.olx.pl/d/oferta/subwoofer-svs-pb-1000-na-gwarancji-wysylka-CID99-IDK4HR1.html#30dd927d81

Jak przeważa kino to idź w suba kinowego. Na Raptorach muzyki da się słuchać bez suba.

P.S.  Miałe Raptory z Denonem. To nie jest dobrze połączenie (przynajmniej dla mnie). Grało to za ciepło. Brakowało mi szczegółowości. Próbowałem to nadrobić modyfikacją krzywych ale finalnie wymieniłem na Monitor Audio Monitor i jest duża różnica (Monitory grają jaśniej od Raptorów które moim zdaniem powinny grać z Yamahą a nie z Denonem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2021 o 08:36, Łukasz Danek napisał:

A jak Alpha RS 12 zagra z muzyką? Słyszałem, że sub do kina a do muzyki to zupełnie coś innego.

Jest wolniejszy, Gra głęboko.

Jeśli szukasz typowego suba do muzyki to on będzie znacznie droższy.

Żaden z tych co wymieniłeś tu nie jest do muzyki.

Ten Magnat z nich i tak jest na prawdę najlepszy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Łukasz Danek napisał:

Wszystko doszło i fajnie gra. Pojawił się jednak inny problem. Podłączyłem dekoder Jambox do amplitunera no bez włączania ampli wszystko ładnie działa, natomiast gdy włącze ampli ekran tv co chwilę robi się czarny i brak dźwięku. Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

któryś z kabli jest nie odpowiedni.

Od tego bym zaczął.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...