Skocz do zawartości

Wymiana wzmacniacza do monitor audio silver 500


zbynio

Recommended Posts

Witam ,poasiadam cxa80 plus kolumny moniotor audio silver 500,jako transport chromecast audio,oraz denon dcd 1450ar,pomieszczenie to ok 38 m2,zastanawiam sie nad wymiana cxa80,rozwazalem hybryde vincenta 237mk,zdaje sobie sprawe ze cos lepiej to sa koszty juz cos ok.10tys za wzmak,jako ze nie poziadam na razie takiej kwoty na wzmak,zastanawiam sie czy nie isc w sprzet uzywany np. taki denon pma 2000r do tego mojego dcd,bylby komplet,plus do tego jakis dac,na czlosc moglbym przeznaczyc do 6 tys,prosze o jakies podpowiedzi i inne tropy,dziekuje i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Ars_Poland napisał:

W przyszłym tygodniu będę testować yaqin ms 90b z silverami 500 dam znać co i jak😉 

Potem lecę dalej czyli : rotel ra-1592MKII,  musical fidelity m6si , Marantz model 30 i zobaczmy co i jak😉

To super ,bede pilnie obserwowal Twe testy ,widze ze i lampka sie znalazla,ktos tu wlasnie zestawil sobie tego yaqina z silverami i juz przy nim pozostal,reszta tez mocni zawodnicy,prosze jesli mozesz na yt cos wklej milo bedzie  posluchac,pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest sens wymiany CXA80 na inny wzmacniacz do Silver 500.

Tym bardziej jeśli 6K przeznaczymy na wzmacniacz uzywany.

PMA 2000R zagra znacznie lepiej od 80tki obecnie. Także Roksan K3 stawiam jednak wyżej.

Jesli lubisz jeszcze cieplejsze łagodnieje brzmienie u góry pasma upoluj Atolla IN 100 Signature ,200.

Także Naim XS 2 oże ci się spodobać.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem jest sens wymiany CXA80 na inny wzmacniacz do Silver 500.

Tym bardziej jeśli 6K przeznaczymy na wzmacniacz uzywany.

PMA 2000R zagra znacznie lepiej od 80tki obecnie. Także Roksan K3 stawiam jednak wyżej.

Jesli lubisz jeszcze cieplejsze łagodnieje brzmienie u góry pasma upoluj Atolla IN 100 Signature ,200.

Także Naim XS 2 oże ci się spodobać.

Piotr

Jeśli mógłbyś opisać jakich zmian w brzmieniu mógłbym doznać po wymianie cxa80 na Denona 2000r, coraz bardziej mam ochotę na tego Denona, kawał porządnego wzmaka,tylko wtedy musiałbym zakupić jakiś fajny dac,co byś polecił do takiego toru denon z silverami?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, zbynio napisał:

ktos tu wlasnie zestawil sobie tego yaqina z silverami i juz przy nim pozostal

Obecny ;) 

Możesz rzucić okiem na moje "cierpienia" w poszukiwaniach, może wyciągniesz tam jakieś wnioski dla siebie.

W każdym razie bardzo zasadnym było pytanie 

22 godziny temu, lysyrafal napisał:

Czego obecnie brakuje Ci w brzmieniu albo co byś chciał poprawić w brzmieniu systemu?

na które w pierwszej kolejności musisz sobie odpowiedzieć, a później atakować z testami ;) 

Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2021 o 08:11, Ars_Poland napisał:

Hejka. Posiadacie ten wzmacniacz aktualnie ?chodzi mi o model xs3 .

Tak. Zapraszam

19 godzin temu, zbynio napisał:

Jeśli mógłbyś opisać jakich zmian w brzmieniu mógłbym doznać po wymianie cxa80 na Denona 2000r, coraz bardziej mam ochotę na tego Denona, kawał porządnego wzmaka,tylko wtedy musiałbym zakupić jakiś fajny dac,co byś polecił do takiego toru denon z silverami?.

Cambridge gra jasno, szybko. I twardziej na basie.

Denon 2000 nie jest ciepłym wzmacniaczem ale zagra dużo bardziej melodyjnie. łagodnie. A przy tym z werwą. Do Silverów ten 2000 byłby dobrą opcją.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 11.08.2021 o 22:48, Ars_Poland napisał:

W przyszłym tygodniu będę testować yaqin ms 90b z silverami 500 dam znać co i jak😉 

Potem lecę dalej czyli : rotel ra-1592MKII,  musical fidelity m6si , Marantz model 30 i zobaczmy co i jak😉

Witam,i jak tam u ciebie testy?,jestem ciekawy opinii, pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zbynio napisał:

Witam,i jak tam u ciebie testy?,jestem ciekawy opinii, pozdrawiam.

Narazie odsłuchałem Yaqin ms90b. Ciężkie bydlę ale ładny😁 . Piękny klarowny dźwięk, dynamika i fajny bass z MA Silver 😉. Czas na dzielonkę. Chce sprawdzić jakąś końcówkę mocy i przedwzmacniacz.  Zobaczymy. 

 

20210818_131659.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ars_Poland napisał:

Narazie odsłuchałem Yaqin ms90b. Ciężkie bydlę ale ładny😁 . Piękny klarowny dźwięk, dynamika i fajny bass z MA Silver 😉. Czas na dzielonkę. Chce sprawdzić jakąś końcówkę mocy i przedwzmacniacz.  Zobaczymy. 

 

20210818_131659.jpg

 

2 minuty temu, zbynio napisał:

Witam,no pieknie sie prezentuje ten yaqin,a jakie roznice w brzmieniu zauwazasz do poprzedniego denona 1600ne,mam na mysli dynamike ,te silvery potrzebuja jednak pradu,ja mialem juz brac tego denona ,ale poczekam jescze na twe testy,pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
22 godziny temu, zbynio napisał:

Witam,mam pytanie czy taka Yamaha As 1100, mogłaby fajnie się zgrać z silverami 500,szukam czegoś z rynku wtórnego w klasie wyższej od tego co posiadam obecnie czyli cxa80, może coś jeszcze podpowiecie,do 6k.

Roksan Caspian M2 znajdziesz w tej cenie. Nawet bliżej 5K. Kiler w tej cenie.

AS 1100 zostaje w tyle

14 godzin temu, dorsz napisał:
22 godziny temu, zbynio napisał:
Witam,mam pytanie czy taka Yamaha As 1100, mogłaby fajnie się zgrać z silverami 500,szukam czegoś z rynku wtórnego w klasie wyższej od tego co posiadam obecnie czyli cxa80, może coś jeszcze podpowiecie,do 6k.

AS1100, w tej cenie, na rynku wtórnym? To bierz i się nie zastanawiaj.

Przecież mozna znacznie taniej

https://www.hifishark.com/model/yamaha-as-1100

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,wracam do tematu, właśnie od wczoraj jestem w posiadaniu Denona 1500r, miał być model 2000r,ale ciężko dorwać fajną sztukę tego modelu, więc podzielę się wrażeniami,ano jest zajefajnie,ten denon w połączeniu z silverami brzmi jak dla mnie bardzo spójnie,wszyskie wybrzmienia instrumentów są dłuższe np talerze perkusji,wokal jest ładnie umiejscowiony,mam wrażenie że znalazłem święty grall,polaczenie to dało mi coś czego oczekiwałem,a mianowicie brzmienie jest detaliczne a jednocześnie muzykalne jak dla mnie,po podłączeniu do niego gramofonu wrzuciłem do szuflady mój premp gramofonowy, jakość tego w denonie jest o wiele lepsza, następne źródło jakim jest dcd 1450ar, którego wcześniej zakupiłem też brzmi ładnie,jedynie muszę dokupić jakiś dac do chromecasta audio, ponieważ jako transport gra fajnie,ale już jako źródło do Denona trochę słabiej,ale teraz tak gram i nie ma tragedii, aż się boję jak mógłby zabrzmieć ten 2000r, kupiłem ten 1500r, ponieważ trafił mi się w stanie idealnym,a więc cxa 80 na sprzedaż,szkoda mi go bo to fajny wzmacniacz, tak że do monitor audio denon jak najbardziej pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...