Skocz do zawartości

Sprzęt stereo do 4000zł


KamilSliwka

Recommended Posts

Cześć wszystkim

Obserwuje forum od jakiegoś czasu i przyszedł czas na przywitanie się i przesiadka z słuchawek na sprzęt stereo.

Kwotą jaką dysponuje do 4000tys- tyle chciałbym wydać na cały zestaw- wzmacniacz, głośniki, kable i streamera jeśli będzie potrzebny

Chciałbym sprzęt nowy ale nie eleminuje zakupu używanego o ile bedzie w miarę blisko mojej miejscowości (Katowice/Sosnowiec i okolice)  i możliwy będzie przesłuchanie zestawu

 Ze względu na brak miejsca na podłodze poszukuje głośników podstawkowych, 

Pokój wygląda mniej więcej tak:

image.png.152d251f1127ce36ae110710ef481f86.png.

Z biegem czasu sprzęt będe rozbudowywać na lepszy- czas pokaże, obecnie chciałbym abym bez problemu muzykę mógł słychać przez Tidala/Spotify oraz mógł podłączyć tv (hdmi lub wejście cyfrowe). Muzyki jakiej słucham to od Toola po Łąki Łan, ale preferuje rocka i ciepłe brzmienie.

Co wstępnie planuje przesłuchać to NAD 316/326 z głośnikami Mission LX-1 / LX-2 , debut 6.2 , nie wykluczam wzmiacniaczy ze stajni Yamahy (jest ich kilka i nie wiem który wybrać) 

Chciałbym się spytać Was starszych stażem co w tym przedziale cenowym można jeszcze przesłuchać? I czy lepiej wybrać osobno wzmacniacz+ jakiś streamer umożliwiający przesyłanie muzyki przez wifi czy lepiej wybrać 1 urządzenie mające wszystko?

 

Pozdrawiam Kamil

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

nie przekroczyłem- wzmacniacz+głośniki+kable+yamaha waxd niecałe 2800 :)

Grają ze sobą bardzo dobrze, słychać detale, wokal jest wyraźny, bardzo muzykalne głośniki- jestem zadowolony z tego połączenia- jedynie do czego można sie doczepić to czasami brakuje basu- ale być może kwestia kabli- purple rain z melodika - sprzedający głośniki mówić że kabel może trochę przygasić głośniki i żebym spróbowac innych kabli- tak zrobię w przyuszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KamilSliwka napisał:

to czasami brakuje basu- ale być może kwestia kabli- purple rain z melodika - sprzedający głośniki mówić że kabel może trochę przygasić głośniki i żebym spróbowac innych kabli- tak zrobię w przyuszłości.

Też odradzam, jak kolega wyżej, bo brak basu, to nie wina kabla, w tym kablu jest to samo, co będziesz miał w innym, nawet tańszym :) Ta Melodika to już jest i tak za droga, kabel za prawie 30 zł/m, a jakość wykonania taka, że wystarczy nim gdzieś zahaczyć i cały porysowany :)

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a skąd nagle takie poruszenie, dosłownie jak hieny tylko usłyszą kable? Ktoś kiedyś o tym wspominał już, że niektóre osoby zachowują się jakbyśmy polecali kable za miliony, to w takim razie proszę o przykłady takich tematów.

6 godzin temu, KamilSliwka napisał:

2,5mm

To jest ok, a zastosowanie kabla o większym przekroju może ciut poprawić bas, lecz może też jeszcze bardziej przygasić kolumny i osłabić dynamikę. Postaraj się wypożyczyć kilka modeli kabli i sam się przekonaj czy warto w to inwestować.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lysyrafal napisał:

Panowie a skąd nagle takie poruszenie, dosłownie jak hieny tylko usłyszą kable?

Prawda? Czyli w każdym temacie warto zajrzeć ale jak tylko jest wzmianka o kablach to warto dołożyć do gara.

13 godzin temu, Karol64208 napisał:

nie chcę rozwijać tematu ¬¬, kabel nie jest cudotwórcą i nie podniesie dynamiki ani basu.

Jest elementem pasywnym.

Pozdr.

Nie wiem co masz na myśli mówiąc pasywny.

Ale zgadzam sie że kablem nie podniesiesz sprzetu pólkę wyżej.

Melodika Purple Rain ma natomiast dość mały bas jak na kable głośnikowe zwłaszcza z rzekomą żyłą bass core.

Dla testu zmienił bym kable na Oehlbacha za 10 zł za metr.

Nie pomoże na tyle ile chcesz to wymiana kolumn.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, S4Home napisał:

Ale zgadzam sie że kablem nie podniesiesz sprzetu pólkę wyżej.

przede wszystkim nie zwiększysz  pasma przenoszenia kolumn.

Kolego Kamil kupił kolumny które pasują do zestawu 2.1 Same kolumny bez suba mają ograniczone dolne pasmo i dlatego brakuje basu ¬¬.

11 minut temu, S4Home napisał:

Nie wiem co masz na myśli mówiąc pasywny.

to co napisałem :35_thinking:. Nie mam zamiaru rozpisywać się na temat kabli.

Pozdr.

 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, S4Home napisał:
17 godzin temu, lysyrafal napisał:

Panowie a skąd nagle takie poruszenie, dosłownie jak hieny tylko usłyszą kable?

Prawda? Czyli w każdym temacie warto zajrzeć ale jak tylko jest wzmianka o kablach to warto dołożyć do gara.

Takimi zdaniami to właśnie Wy niepotrzebnie ciągniecie temat. Ktoś zapytał o kable, to dostał odpowiedź i koniec tematu. Jakie dokładanie do gara? jakie hieny? Zdania może mieć każdy różne, ale bez sensu zaczynać dyskusje. Ja na pewno nie spodziewałem się takich odpowiedzi, bo najnormalniej w świecie napisałem, co proponuje, a to, że melodika się rysuje i w środku niczym się nie wyróżnia, to chyba każdy wie, kto miał ten kabel w ręku :)

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2021 o 19:15, Karol64208 napisał:

nie chcę rozwijać tematu ¬¬, kabel nie jest cudotwórcą i nie podniesie dynamiki ani basu.

Jest elementem pasywnym.

Pozdr.

Nie mówimy tu o spektakularnych zmianach, dlatego użyłem odpowiedniego słowa. Każdy element toru ma wpływ na brzmienie systemu w mniejszym lub większym stopniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...