Skocz do zawartości

Głośniki Wi-Fi (synchronizacja z obrazem)


Bartek_86

Recommended Posts

Witam, czy po podłączeniu głośnika poprzez  Wi-Fi będzie występował problem z opóźnieniem dźwięku względem obrazu?
Pytam iż posiadam głośnik BT który jak sparuje z TV to występuje opóźnienie dźwięku względem wyświetlanego obrazu (brak synchronizacji) jak doczytałem jest to wina samej technologii BT która większe lub mniejsze opóźnienia będzie generowała.
Niestety nic nie znalazłem jeżeli chodzi o technologię Wi-Fi  - tu pytanie do was czy ktoś tego próbował?

A i pytanie czy taki zestaw ma w ogóle sens? (zakupić 2 głośniki Wi-Fi) myślę o citationach 500  i połączeniu ich w stereo do korzystania 70% muzyka i 30% filmy
Podoba mi się jak grają te HK, a i postawić można je wszędzie bez zbędnego okablowania.
A może jest inna alternatywa?
Myślałem o soundbarze ale on chyba nie da mi takiego efektu w stereo jak 2 głośniki rozstawione o około 2,5m od siebie

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Wszystko zależy jakie masz oczekiwania co do dźwięku. Dodatkowo nasuwa się pytanie odnośnie wielkości pomieszczenia? 
Głośniki bluetooth nie muszą mieć opóźnień wystarczy APTx LL i nie będzie opóźnień. Jednak taką opcję musi mieć zarówno głośnik jak i źródło np. TV. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodzi mi przez myśl taka opcja dlatego, że takie głośniki mają już wbudowany procesor który najczęściej ma chronić przed uszkodzeniem takiego sprzętu ale też poprawiać odbiór dźwięku (uwydatniać niskie tony) przy cichym odsłuchu, np w nocy, czy w dzień podczas robienia innych czynności, a mianowicie nawet przy bardzo cichym słuchaniu muzyki (bas w tych głośnikach jest podbijany) OCZYWIŚCIE WIEM, ŻE TO NIE JEST AUDIOFILSKIE :D ale po prostu w moim mniemaniu tak się przyjemniej słucha przy niskiej głośności, żadne nawet duże kolumny napędzane mocnym wzmacniaczem nie dadzą takiego efektu iż nie ma w takich sprzętach procesora który by się tym zajmował, loudness nie zdaje egzaminu (bo podbija niskie i wysokie tony) a znowu kręcenie pokrętłem basu nie wiele dobrego wnosi bo wzmacniacze i tak najczęściej mają podbicie przy 100Hz więc robiąc górkę na tej częstotliwości robi się kupa i już w ogóle nie chce się tego słuchać..
Nie jestem wymagającym słuchaczem, musi być czysto i z wykopem takim mięsistym basem, nie słucham też muzyki wysokich lotów, najczęściej Rap, Radio, deep house, HH
Pomieszczenie 16mkw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...