Skocz do zawartości

NAIM NAIT XS3


kaczadupa

Recommended Posts

Cześć. 

Przez najbliższe dni będę się z Wami dzielił moimi wrażeniami z testu Naima Nait XS3. 

Miałem brać Moon-a ale skoro moje ATC 7 najładniejszą średnicą zagrały z Naimem SN3 to sprawdzę innego Naima. W najgorszym przypadku będzie to moja najszybsza odsyłka testowanego piecyka. Na ten moment rekord - 3 dni testów - i pakowanie z ogromnym niesmakiem należy do suchego Heńka (Hegel). 

W Naim SN3 brakowało mi trochę więcej blasku, świeżości na wysokich i tego co my audiofile nazywamy finezyjną górą. Te braki i kiepskie rabaty zadecydowały, że SN3 jeszcze! nie jest mój. Dzięki temu szansę dostał legendarny NAIT. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot, regulacja głośności:

1. Trigon Exxceed - celująco, fantastyczny metalowy pilot i kapitalna regulacja głośności, ocena 10/10;

2. CYRUS 8.2 DAC - bardzo dobrze, solidnie wykonany pilot i bardzo dobra regulacja głośności, ocena 8/10;

3. Naim SuperNait 3, dostatecznie, bardzo mocno budżetowy pilocik i dobra regulacja głośności, ocena 6/10. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze Adam! Audio męczennika masz we krwi. Kto inny jak nie Ty! Wierzę w Ciebie, to będzie ten ostatni, trafiony raz :D

Jeśli mogę się wtrącić odnośnie pilotów to potwierdzam 10/10 dla pilota od Trigona. Może służyć za narzędzie zbrodni, bardzo solidnie wykonany, bardzo fajny skok przycisków, precyzyjna regulacja. Jedyny minus (taki na siłę) to dość dziwaczne oznaczenia trybów/regulacji, które kryją się pod (na początku mało mówiącymi) symbolami - trzeba się po prostu ich nauczyć i wiedzieć co jest co.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Asia napisał:

Miałam nadzieję, że tak będzie.
Życzę oczywiście żeby to było to czego szukasz, ale... mimo wszystko liczę na dalszy ciąg.

Uff, w wieku 45 lat już tak dużo się nie chce ;) a i uszy już nie te o czym przekonałem się po wizycie Kolegi Ipomis. Młody człowiek jednak lepiej słyszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak ocenisz XS3. Miałem go na testach i u mnie przegrał z SuperNaitem 2. Właśnie przez rzeczy, których szukasz. To znaczy XS3 wydał mi się bardziej detaliczny, finezyjny (audiofilski?), z podkreśloną górą. SuperNait 2 z kolei to w jakiś sposób nawiązanie do grania Nait 5SI (najprostsza integra) czyli rytm, dynamika i dużo przyjemności z słuchania muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz dojechał ale testów chyba nie będzie. Z wierzchu piec cały, kartony całe. Całe rozpakowanie nagrałem na telefon jak to czynie przy drogich sprzętach i gdy go niosłem do położenia na miejsce, gdzie miałby grać usłyszałem, że w środku coś małego, chyba metalowego - sądząc po dźwięku - w nim "lata". Napisałem do Salonu co robimy, czy podłączać na Ich odpowiedzialność czy bezpieczniej będzie odesłać.

NAjpierw DHL przespał się z nim ponadczasowo w Wawie a teraz coś w nim lata jak kiedyś w wypożyczanym Haiku Sol 2, ale tamten miałem podłączyć i faktycznie grał i nic się złego nie działo. A miało być tak pięknie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze, że to mój ostatni tydzień urlopu i miał być z Naimem na którego tak czekałem i liczyłem, że będzie to bardzo bliskie SN3 granie a może nawet bardziej mi podpasuje bo podobno jaśniejszy. 

Jeden dzień obiecałem też Kobiecie, wyjazd na zakupy do Poznania i zaraz będzie po urlopie. Salon z pewnością nie ma drugiej demówki a nowego z kartonu nie ma po co brać bo nie zdążę go nawet rozegrać. Miałem gdzieś z tyłu głowy myśl, że może jak Salon stwierdzi, żebym włączył to go podłączę ale to bez sensu tak ryzykować, lepiej niech serwis rozkręci i zobaczy co tam lata. Po dźwiękach to co w nim lata jest wielkości ziarnka ryżu ale ten wzmacniacz nie ma kratek wentylacyjnych, żeby to coś mogło samo wypaść. Mogę jedynie powiedzieć, że na żywo jest ładniejszy jak na zdjęciach, chociaż bryła SN3 jednak duuużo bardziej mi się podoba. Nawet tego fajnego, zielonego "oczka" nie zobaczę :( Piecyk stoi smutny i ja smutny. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba testy się odbędą! :) Salon odpisał aby podłączyć maszynę więc najpierw bez podłączania monitorów i źródła włączyłem i zielono oczko świeci :) Niech chwilkę tak postoi i jak nic złego nie będzie się działo to wyłączam Naima, podłączam paczki i źródło oraz ponownie  wzmacniacz i zaczynamy słuchanie. 

IMG-20210817-WA0000.jpg

Gra :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu...

W pierwszej chwili od razu wykrzyknąłem w środku - SN3 lepszy! ale zjadłem śniadanie, zasiadłem wygodnie i tak słucham XS3 i całościowo to chyba ten wzmacniacz jest bardziej kompletny (nie miesza elementów wybitnych z przeciętnymi ale w zamian wszystko jest na bardzo dobrym poziomie) , lepiej ten dźwięk od góry do dołu do siebie pasuje, nic mi w nim nie brakuje. Na ten moment nie potrafię wskazać lepszego z dwójki SN3 vs XS3. Oba są super! 

A teraz może lepiej już sobie pójdę bo posiadacze SN3 zaraz mnie zlinczują 

awkward-weird.gif.e8987d70652acf1c8edc76d90d6ed91d.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza noc :) i drugi dzień testów i chyba najważniejsza cecha brzmienia Naita XS3 - wyjątkowo mocno nasycona góra pasma. Wysokich tonów jest dużo ale, żeby moje ATC 7 grały tak nasyconymi i ładnymi wysokimi tonami to ja bym w życiu nie powiedział. Do tej pory uważałem górę ATC za wyjątkowo suchą, tzw. tani, poprawny cykacz a tu proszę - niespodzianka. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można coś zasugerować to może spróbuj podpiąć do Naima zewnętrzny dedykowany zasilacz 🤔🤔. Sam wiesz że w Cyrusie robi robotę więc w Naim na pewno zmieni odbiór. Wiem że wtedy budżet robi się już zdecydowanie grubszy ale może warto. Ja pożyczając zasilacz do NAC 272 na tyle byłem zadowolony że już został. Ewentualnie dzielonka Naima...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie prędzej szukałbym ulepszenia zasilaczami przy SN3 niż xs3... Te moje ATC7 są jednak okrutne i bezduszne dla wzmacniaczy.... pokażą jak na dłoni charakter każdego wzmacniacza i nie pomogą żadnemu zatuszować jego braków. XS3 jest lekko rozjaśniony i z ATC 7 tak jest, SN3 jest lekko duszny i przygaszony i z ATC 7 tak właśnie jest. Ale mnie chyba bardziej przeszkadza duszność, wycofanie górnej średnicy i góry niż delikatnie więcej góry - jeżeli ta jest dobra a z XS3 taka właśnie jest. 

Przy cichym wieczornym odsłuchu w połączeniu  SN3 z ATC dominuje dolna średnica i zakres niskich tonów, który ogarniają te monitorki a góra jest bardzo delikatna, detalu jest mało, robi się takie śpiewanie jak z klamerką na nosie. Znowu z XS3 jest odwrotnie, dominuje nasycona góra i cała średnica ale w muzyce dla mnie więcej ciekawych i ładnych rzeczy dzieje się na górze niż dole i stąd ciekawsze i bardziej angażujące wydaje mi się ciche granie XS3 z ATC niż z SN3. Chociaż do dłuższego słuchania lepiej pasuje SN3. Trochę to wszystko celowo przerysowałem, żeby każdy wiedział co mam na myśli. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i walczę ze sobą, z opiniami całego recenzenckiego świata oraz Kolegów naim-owców i zaufanej Branży ale u mnie cały czas XS3 wydaje się bardziej muzykalny!, bardziej przestronny, bardziej uniwersalny, bardziej świeży, bardziej detaliczny, bardziej angażujący, bardziej ciekawy, bardziej zabawny, bardziej pokazujący muzyczną duszę niż jego większy brat SN3.

Czy ktoś jest głuchy tak jak ja i może się pod tym co tu nabazgrałem podpisać? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tańszy gra dla Ciebie lepiej ?
btw dobrze ,że wspominasz o recenzjach , branży itp. - tak właśnie ludzie dają się niekiedy złapać.

Przykład: mimo iż miałem fajne lampy marconi (które grają u mnie od jakiś 2 lat) to dałem się namówić na inniejsze lampy marconi , nie są złe , cenowo jak te które grają , ale jednak podpasowały mi te inne , mniej znane , mniej polecane (bo nie znane) i co miałbym słuchać na tym co jest polecane czy na tym co mi pasuje ? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...