Skocz do zawartości

NAIM NAIT XS3


kaczadupa

Recommended Posts

Gra ten xs3 jak wzmacniacz kompletny a SN3 prosi się albo o bardzo jasne źródło albo o dodatkowy zasilacz, który przewietrzy, otworzy i doda detalu dla SN3. 

1 minutę temu, stach_s napisał:

Ja za chwile bede mogl napisac czy wyzszy/drozszy Uniti2b gra lepiej niz malutki UnitiQute2b, ot ciekawostka ;)

 

OK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejne miłe zaskoczenie, podłączyłem od niechcenia Dynaudio x14 pod XS3. Nie podobało mi się granie x14 z SN3, było za duszno, za ciepło, za mało detaliczne. A z XS3 Dynie x14 grają bardzo ładnie. Dalej dominuje nasycenie, gładkość, ciepło ale chyba nikt kto kupuje Dynaudio nie spodziewa się czegoś innego. Fajne zestawienie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XS3 vs mój system Cyrus 8.2 DAC z psxr2 przegrywa z Naimem o włos! a ten włos to bardziej czytelna i "bogata" górna średnica oraz ładniejsze barwy góry i średnicy (ale te dwa ostatnie elementy to już czysto subiektywna ocena, która może iść w obie strony). Niby tak mało a dla mnie znaczy tak dużo...

SN3 to już wyraźnie inaczej rozłożone akcenty, gdzie elementy wybitne mieszają się z przeciętnymi. XS3 ma wszystko na tym samym, bardzo dobrym poziomie. Brzmienie xs3, jego charakter, równowaga, barwy tworzą idealny monolit. Lubię oba, podobają mi się oba. Nie można mieć wszystkiego ...  

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham dalej XS3 i podoba mi się cały czas jak on gra z ATC7. Przełączyłem się na moje Cyrusy 8.2 DAC z psxr2 i obiektywnie jest to ten sam poziom grania co Naim Nait xs3 (cenowo oba systemy kosztują tyle samo) , zostaje kwestia synergii z paczkami.

I takie oto wnioski - ATC i podejrzewam wszystkie paczki grające precyzyjnie, może nieco sucho czy ostro świetnie dogadają się z bardzo nasyconym, gęstym ale i dynamicznym Naimem a moje Cyrusy, które są bardziej precyzyjne, twarde, napowietrzone i otwarte na wysokich kapitalną górą zagrały z Dali Menuet - niestety zabrakło mi w tym połączeniu trochę więcej dołu i bliższej średnicy.

Naim z Dali Menuet zagrał źle, nałożyły się te same cechy wzmacniacza i kolumn. Znowu moje Cyrusy też nie najlepiej zgrywają się z ATC...

Pokazuje to jak łatwo można skrytykować dany wzmacniacz czy paczki dobierając im niefortunnie towarzystwo i cena nie ma tu większego znaczenia... 

 Największy wpływ na efekt końcowy jednak i tak mają głośniki, nie da się otrzymać jakości wysokich tonów Dali Menuet z moich ATC 7, nawet soczysty Naim nie dał rady... Nie da się uzyskać świetnej dynamiki z Dynaudio - nawet Naim SN3 nie dał rady. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie testów - tym razem zupełnie inaczej czyli czemu @kaczadupa nie kupi Naim-a:

1. Naim SuperNait 3 - brak otwarcia góry, wolałbym więcej blasku, świeżości, powietrza, lotności, również za duszno na średnicy, trochę brakuje detalu. Odczuwalny progres w zakresie dynamiki oraz jakości basu w stosunku do obecnie posiadanego systemu czyli  Cyrus 8.2 DAC wspartego zasilaczem Cyrus psxr2 to zdecydowanie za mało, żeby wydać 20kzł i od razu godzić się na ww ułomności=charakter wzmacniacza (po rozegraniu nie! nastąpi otwarcie góry i średnicy, ten Naim tak gra, dodatkowy zasilacz za cenę w okolicach ceny nowego wzmacniacza Naim xs3 to poprawia, droga zabawa - nie dla mnie). 

2.Naim XS3 - za bardzo podgrzany, troszkę za bardzo efekciarski - na początku bardzo mi się to podobało ale po kilku dniach już mniej, mocne narzucenie swojej wizji barwy (podgrzanie) dalekie od neutralności co z ciepło i z dobrym nasyceniem grającymi paczkami daje mdłe, ujednolicone duszne granie, trochę brakuje detalu. Brak progresu wobec obecnie posiadanego systemu czyli  Cyrus 8.2 DAC wspartego zasilaczem Cyrus psxr2. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, kaczadupa napisał:

Cyrusy kuna nie chcą skapitulować. 

Na placu boju został Moon, pytanie którego sprawdzić, 240i czy 340 ix. 

https://sprzedajemy.pl/kolumny-quadral-platinum-m35-biale-klodzko-2-0010c9-nr64324752

Kup je, (nie zrażaj się niska ceną - ich aktualne trochę gorsze wersję Platinum Five kosztują 8k) zostaw Cyrusy, posłuchaj, a potem Ci podam adres gdzie wysłać dobre czerwone pół wytrawne 😉

Mam dokładnie te same kolumny, w połączeniu z Toppingiem D90 i 8,2 raczej ich już nie sprzedam nigdy 🙂 pierwsze kolumny co do których mam podobne odczucia 😍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza rada w audio - nie kupuj zanim nie posłuchasz bo co audiofil to inna opinia. I ja szukam pieca. Z paczek chyba wróciłbym do tych najnowszych PMC ze znaczkiem "i", jeżeli faktycznie są gładsze i bardziej napowietrzone na górze niż poprzednicy. Ewentualnie jakiś hi-end monitor od Dali ale coś troszkę większego od Dali Menuet.  I tyle ja :)

Marcin, Moon da radę! 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że Ty miałeś wersję 20.21. Potem była wersja 25.21, która wg mojej wiedzy, różni się większą liczbą szczegółów od poprzedniczek niż seria 25.21i od czystej 21. Ale to trzeba sprawdzić nauszenie 😉

Tak sobie myślę, że Twoja audioprzygoda szybko się nie skończy, bo jesteś bardzo ale to bardzo wymagającym audiofilem 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, marcinmarcin napisał:

Pomyśl nad dac do Cyrusa, naprawdę wbudowany jest słabiutki porównując do chi-fi

Pozwolisz że będę miał odmienne zdanie.  Chociaż zawsze można lepiej. Teraz jednak ćwiczę wzmacniacze tranzystorowe w kwocie do 20kzł. Ostał się już tylko Księżyc z tych o bardziej neutralnym brzmieniu. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, Ty jesteś zachwycony Toppingami na tle DACa Cyrusa, mnie znowu nie ruszył jakoś specjalnie Qutest i dalej gram z Cyrusa. Myślę, że na tym możemy zakończyć dyskusję o tym co naprawdę słabiutkie lub naprawdę silne ;)

PS. Podobało mi się granie z wykorzystaniem przetwornika w CA 851N a wszyscy naokoło twierdzą, że to totalne g...no i klękają przed Qutestem. I tak to wygląda ze wszystkim w audio. Lepiej nie przekonywać się nawzajem co lepsze a wybrać najlepsze dla siebie i szanować wybory innych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kaczadupa napisał:

Marcin, Ty jesteś zachwycony Toppingami na tle DACa Cyrusa, mnie znowu nie ruszył jakoś specjalnie Qutest i dalej gram z Cyrusa. Myślę, że na tym możemy zakończyć dyskusję o tym co naprawdę słabiutkie lub naprawdę silne ;)

Adam, ale to nie złośliwości 🙄 tu nie chodzi o charakter brzmienia, bo Cyrus jest bardzo ciepły i pewnie dlatego wpisuje Ci się w Atc, a Topping chłodny lub raczej neutralny, tylko o zauważalny brak detali i stereofonii 🙁 uwierz mi że sam liczyłem że sprzedam Toppinga w cholere bo będę miał  daca wbudowanego we wzmacniacz... Szukasz wzmacniaczy, a moim zdaniem 8,2 jest świetny, tylko ma słaby dac 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...