Skocz do zawartości

Pytanie z zakresu prądu i elektryki :)


Recommended Posts

Panowie - tak czytam Waszą dyskusję o przewodach, listwach itd, itd i ..... aż mi wstyd bo u mnie co prawda oddzielna instalacja ale cały czas czekam na elektryka który podłaczy to wszystko pod licznik i oddzielny bezpiecznik. Na razie wszystko działa na przedłużaczu z warsztatu w sąsiednim pomieszczaniu, Co prawda warsztat mój i jesli słucham to żadne elektronarzędzia nie działają i instalacja w warsztacie też oddzielna.  Całe szczęście, że miejscowość niewielka i zakłóceń jak na lekarstwo.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446, wracając do "kapliczek", czy horny nie są zbyt natarczywe w stosunku do pozostałego dźwięku w pokoju.

Pytam bo słucham czasami kolumn z hornami, ale w sali ok 90m2 i jest super, stojąc ok 3-4m od nich to dźwięk staje się zdominowany.

Miałem też okazję posłuchać u kolegi w pokoju ok 16m2 to już było raczej męczenie uszów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Rega napisał:

aż mi wstyd bo u mnie co prawda oddzielna instalacja

Roman , jak bym tak miał to bym cierpliwie czekał i nie marudził :) Ja muszę się dzielić prądem z 12 sąsiadami w klatce schodowej.  Odkąd skończyłem z kompletowaniem systemu moją uwagę zaczynają niebezpiecznie absorbować rzeczy na które nie zwracałem w ogóle uwagi , jak kable lub BEZPIECZNIKI , a ściślej bezpiecznik.

https://www.gigawatt.pl/produkt/wylacznik-instalacyjny-gigawatt-g-c16a/

głównie chodzi o to , że czasem , raz lub dwa w m-cu gdy załączam monobloki wyskakuje mi bezpiecznik. Znajomy elektryk twierdzi , że to coś tak jak przy uruchamianiu flexa , duży prąd jest pobierany przy rozruchu i " korki" mogą wyskoczyć. Ten bezpiecznik powinien temu zapobiec , lub nie ? Co o tym myślicie ?

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Karol64208 napisał:

czy horny nie są zbyt natarczywe w stosunku do pozostałego dźwięku w pokoju.

Nie odnotowałem takiego zjawiska , właściwie to nie odnotowuje obecnie w ogóle obecności kolumn , choć patrząc na ich gabaryty ciężko uwierzyć. Piszę teraz jak najbardziej poważnie i nie jest to oderwanie dźwięku od kolumn , tylko całkowite ich zniknięcie jako emiterów dźwięku. Muzyka jest w pokoju i tyle , źródło jest nie do ustalenia.

10 minut temu, Rega napisał:

A nie pomógłby układ miękkiego startu?

Dotknąłeś sedna , tak się zapędziłem , w najkrótszy tor sygnału , że ich nie posiadam. Dlatego u mnie ważna jest kolejność włączania i wyłączania poszczególnych elementów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tomek4446 napisał:

zmienił się przedwzmacniacz

to co to przedtem miałeś, sam przedwzmacniacz dużo nie wnosi do budowy dźwięku, chyba że jest to  spaprany  projekt¬¬.

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Na to pytanie będę mógł odpowiedzieć dopiero w niedzielę.

czekam na Twoją opinię.

Pozdr.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karol64208 napisał:

to co to przedtem miałeś, sam przedwzmacniacz dużo nie wnosi do budowy dźwięku, chyba że jest to jakaś spaprany  projekt

Czy mam to rozumieć jako prowokacje ?

Karol a co po za trójdrożnymi kolumnami ma wg. Ciebie wpływ na dźwięk ? Może to nie dużo , ale miałem 9 szt dzielonek i o dwa więcej samych pre i zawsze to pre kształtowało brzmienie. Często zamieniałem pre zostawiając tą samą końcówkę i dźwięk się zmieniał . Np. Vincent SP-331 z oryginalnym pre był wg. mnie nie do zaakceptowania , ale z Yamahą C-70 było już nieźle. Nie chce już pisać o tak skrajnych przypadkach jak moja przesiadka dwa tygodnie temu z RME na Blazebirda. 

No chyba , że te wszystkie 11 - ście pre miało wady projektowe :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam takie wątki zafascynowana. Jak operą - nic nie rozumiem, ale jakoś wciąga.

10 minut temu, tomek4446 napisał:

ale miałem 9 szt dzielonek i o dwa więcej samych pre

Czytałbyś forum o pomiarach sprzetu to byś uniknął tylu błędów 😁.

6 godzin temu, Wito76 napisał:

widok przekraczający kobiecą wrażliwość.

Bosze, sama tak zrobiłam.  Smutna konstatacja z tego wypływa.Ale posprzątałam.

A aluzja o butach czy torebce dość czytelna 😁.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj nie wkracza (jestem dość cierpliwy - podobnie jak @Redakcja AUDIO ), dopiero jak już jest totalne przegięcie...


Tylko szkoda sytuacji, w których użytkownicy obrzucają się błotem (a najczęściej czymś innym, ale o podobnej konsystencji... ) i pełno OT. A ulubionym tekstem jest spór na temat "grania czy niegrania kabli", konieczności zakupu niskoschodzących kolumn trójdrożnych i pozornej trosce o pieniądze innych użytkowników (by nie wydawali na "niepotrzebne" dodatki).  
A przez to niektórzy dość skutecznie rozwalają fajne wątki, a innych zniechęcają do pisania ...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że @RoRo będzie tolerancyjny i pozwoli na ostatni OT:14_relaxed: i na odpowiedź  @tomek4446

9 godzin temu, tomek4446 napisał:

No chyba , że te wszystkie 11 - ście pre miało wady projektowe

krótko, zadaniem preampa jest wzmocnić sygnał neutralnie, z wyjątkiem kiedy posiada korekcję to wtedy może zmieniać dźwięk.

Pozdr.:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tomek - pamiętasz bezpieczniki w takim małym pudełeczku, które Ci pokazywałem? One są z tym ,,audiofilskim białym piaskiem,, wewnątrz😉. Nawet nigdy ich nie sprawdzałem. Leżą już w tym pudełku od kilku lat. Może już nabrały mocy? Czas sprawdzić. Założę pięć - jeden po drugim. To dopiero będzie efekt!🤣.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rega napisał:

Tomek - pamiętasz bezpieczniki w takim małym pudełeczku,

Pamiętam ! Roman wpinaj te bezpieczniki ! Ja mam co prawda jeden , ale za to większy :) Zobaczysz , świat dźwięku będzie piękniejszy .

7 minut temu, Były-Forumowicz napisał:

U mnie elektryka zrobiona ostatni ES dwa przewody na dwa podwójne gniazdka

Szczęściarz , ja nie mam tak dobrze. Zdołałem na tablicy wyodrębnić tylko wszystkie gniazdka w salonie , gdzie mam sprzęt stereo ale też KD i TV. Tam jutro zainstaluje ten bezpiecznik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...