Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Ruark Talisman II


Elendarion

Recommended Posts

Witam, jestem laikiem odnośnie sprzętu audio. Sporo czytam ale teoria ma się nijak w praktyce. Zakupiłem w świetnym stanie parę Ruark Talisman II, za śmieszne pieniądze. Czytając o nich dobre recenzje. 

Chce kupić kino domowe yamaha rx-v6a albo marantz NR1711 i podpiąć do tego wszelakie możliwe sprzęty tzn tv, xboxa, spotify. Moja żona lubi minimalizm i nie ma szans bym miał kilka klocków w salonie. Dzięki wejściu pre out chciałbym te Talismany używać do samej muzyki. W domu muzyka gra non stop... Ale obecnie to taki pół środek. Szukam wzmacniacza który nie będzie męczył ucha, będzie miał wystarczająco energii by na niskich wartościach czuć było te moc, taki otulający dźwięk. Nie szukam białego kruka, a raczej czegoś co z tymi kolumnami da efekt który będzie cieszył uszy. To moja pierwsza próba złożenia fajnego zestawu. 

 

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
1000, 1500zl max.

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany? 
Używany.

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy
 wzmacniacz stereo.

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
Yamaha rx-v6a(albo marantz NR 1711), chyba że ktoś ma lepszy pomysł w tej półce Cenowej. Warunek musi być nowy i nie dużo droższy. Myślałem nad odtwarzaczem CD ale to kolejny klocek a nie mam miejsca obecnie. 

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
Około 20m2, w prostokącie. Jednak to się może zmienić za rok. 

6) Jakiej muzyki słuchamy? 
Słuchamy praktycznie wszystkiego, dlatego chciałbym aby wzmacniacz był w miarę uniwersalny.
Przede wszystkim: lata 70-80, czasem coś mocniejszego ale nie trash metal, żadnego techno. Muzyka filmowa, Queen, Bowie. Nie słucham hip hopu i muzyki klasycznej.

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw? Póki się nie zepsuje chciałbym używać. Odtwarzacz Cd do tego i kilka płyt, chciałbym w przyszłości kupić. Jak ogarne jak i gdzie to schować przed żoną. Nie chciałbym szukać świętego Grala :)

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu:

NIe musi mieć pilota, super jakby był czarny. Mniej znaczy więcej. 


9) Dźwięk jaki lubimy : to trudne pytanie. Jestem basso lubem i lubię jak dół jest miękki. Ale nie lubię jak bass wyróżnia się na tle reszty. Lubię czuć taką otulającą moc. Inaczej nie potrafię tego opisać. 
 

Mieszkam w Szkocji i polski rynek oraz sklepy w Pl odpadają

To co sam wyszperałem to:

Arcam alpha 9

Yamaha as 500

Musical fidelity A1 albo A2

Nad3020

Jest ten nieszczęsny Roksan Caspian którego z wyglądu nie strawie.

 

Z góry dzięki! 

Edytowano przez Elendarion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caspian nawet jedynka z tych wzmacniaczy które wymieniłeś to zupełnie inna liga.

9 godzin temu, Elendarion napisał:

Mieszkam w Szkocji i polski rynek oraz sklepy w Pl odpadają

No to NADy, Cambridge, Arcam będzie tam pewnie nawet taniej.

Rozumiem że szukasz takiego z wejsciem Main IN? Czy będziesz sterował osobno glośnością?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Caspian nawet jedynka z tych wzmacniaczy które wymieniłeś to zupełnie inna liga.

Dlatego napisałem nieszczęsny, jego wygląd mi nie leży. Wolałbym dołożyć niż kupić ten. Szczerze to jedyny taki a przez ostatnie dwa dni przewertowałam polskie i angielskie fora dyskusyjne. 

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

No to NADy, Cambridge, Arcam będzie tam pewnie nawet taniej.

Jest tego sporo, więc można znaleźć coś w lepszym stanie. Mam takie wrażenie że używki w UK w każdej dziedzinie częściej są spotykane w dobrym stanie. 

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Rozumiem że szukasz takiego z wejsciem Main IN? Czy będziesz sterował osobno glośnością?

 To celna uwaga, dzięki Piotrze. Nie pomyślałem że to ważne. Liczyłem że każdy wzmacniacz liniowo mogę połączyć do KD po przez pre out. Brak kolejnego pilota traktuje jako plus. 

Patryk

Edytowano przez Elendarion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz bez gałek, czyli końcówka mocy stereo (power amplifier).   Wtedy gra przedwzmacniacz kina razem końcówką mocy. 

Można i tak. Ale zamiast kina szedłbym w stereo. Miałem kino, jak wiele userów  forum. Kolejnym krokiem była zazwyczaj rezygnacja z kina na rzecz stereo. Temat do przemyślenia. Nie namawiam. 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, 1Ender napisał:

Wzmacniacz bez gałek, czyli końcówka mocy stereo (power amplifier).   Wtedy gra przedwzmacniacz kina razem końcówką mocy. 

Niestety

9 minut temu, 1Ender napisał:

Miałem kino, jak wiele userów  forum. Kolejnym krokiem była zazwyczaj rezygnacja z kina na rzecz stereo.

Co ma piernik do wiatraka? Co innego kino a co innego stereo. Przecież jak idziemy do stacjonarnego kina to też nie po to żeby nam płytę w stereo puścili. Mimo, że się przecież da.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 1Ender napisał:

Wzmacniacz bez gałek, czyli końcówka mocy stereo (power amplifier).   Wtedy gra przedwzmacniacz kina razem końcówką mocy. 

 

 

1 godzinę temu, HQ150 napisał:

Niestety

 

Rozumiem że w tym wypadku wzmacniacz da moim głośnikom moc ale nie zmieni ich brzmienia. Brzmienie będzie zależne od KD. Yamaha rx-v6a daje w sumie sporo mocy. Czy zatem jest w tym sens?  Czy wzmacniacz jako sama końcówka mocy da mi różnicę w odsłuchu czy po prostu muszę zainwestować większe pieniądze i kupić nowszy wzmacniacz z wejsciem Main IN a jeśli tak to który wybrać który będzie pasował do w/w głośników.  Roksan Kandy k2 i Arcam alpha9 mają Mai in i są nie drogie. Pytanie czy będą pasować? 

 

1 godzinę temu, HQ150 napisał:

 

 

2 godziny temu, 1Ender napisał:

 Można i tak. Ale zamiast kina szedłbym w stereo. Miałem kino, jak wiele userów  forum. Kolejnym krokiem była zazwyczaj rezygnacja z kina na rzecz stereo. Temat do przemyślenia. Nie namawiam. 

Pozdrawiam 

 

Za wszystkie rady jestem ogromnie wdzięczny. Nie znam się sprzęcie audio.  Mam strasznie mało miejsca na te klocki. Lubię oglądać filmy i na filmach znam się dużo bardziej niż na sprzęcie muzycznym. Kupując nowe kino daje mi ono oszczędność miejsca oraz pewność że będzie w dobrym stanie. Sprzęt stereo który jest w dobrym stanie wizualnym a ma już na karku 20-30 lat zapewne był w rękach kogoś kto o to dbał i powinien pasować bardziej do w/w głośników. Poszedłbym do sklepu i posłuchał ale niestety mieszkam tam gdzie "diabeł mówi dobranoc". 

Dziękuję i pozdrawiam

Edytowano przez Elendarion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj Luxmana LV-113, LV-117, LV-109. O 117 mogę powiedzieć same dobre rzeczy. Myślę, że dźwiękowo mógłby się wpasować, ale nie znam Twoich kolumn, więc trudno wyrokować.. Jeżeli bas jest miękki to może wyjść buła. Musiałbyś posłuchać u siebie. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2021 o 21:58, Elendarion napisał:

Caspian kandy1 mkIII

Albo Caspian albo Kandy. to dwie różne linie.

Kandy to klasyczny dobry wzmacniacz. Gra moim zdaniem mocniej ale mniej melodyjnie.

Bez gałek to końcówka mocy.

Możesz szukać jednak integry bo lepiej trzyma cenę.

Cyrus ONE też fajna opcja chodż to słabszy wzmak. Ale nowszy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...