Skocz do zawartości

Kino Domowe z FlareConnect


Sebastian Mróz

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Na początek informuje, że szukam, czytam i się uczę w tym temacie, jestem na początku drogi, dlatego piszę tutaj aby zwrócić się  o pomoc.

Chciałbym stworzyć miejsce w salonie do oglądania filmów i słuchania muzyki, dlatego system chcę oprzeć o amplituner wielokanałowy, myślę tu np. o Pioneer VSX933 lub ONKYO. Nie bez przyczyny stawiam na te dwie marki, bo chciałbym wykorzystać technologię Flareconnect, tak aby za pomocą aplikacji w telefonie niezależnie od zestawu głośników w salonie, sterować głośnikami zamontowanymi w suficie w kuchni lub w łazience. I tutaj zaczynają się moje problemy, bo nie wiem jakie zestawy głośników przygotować do salonu - np. Ultima 40 Surround "5.1-Set" TEufel i co gorsza nie wiem jakie głośniki zastosować w łazience i kuchni (myślę o głośnikach w zabudowie w suficie, ale nie koniecznie), które wykorzystywałaby technologię Flareconnect. Zależy mi na tej funkcjonalności. Może ktoś ma inną koncepcję jak osiągnąć podobną funkcjonalność.

Salon ma ok. 30 m kw. w załączniku przesyłam plan salonu, zaznaczyłem czerwonym prostokątem ścianę RTV, a żółtym kanapę. Może ten rzut pomoże w odpowiednim zaplanowaniu rozmieszczenia nagłośnienia.

Z góry dziękuje za każdą podpowiedź.

 

 

PLan salonu.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wybrałeś dwie marki(Pioneer, Onkyo), których produkty znikły całkowicie z rynku jakiś czas temu i nie wiadomo co będzie się z tymi firmami działo w przyszłości. Oczywiście jeśli masz czas i planujesz zakup np. w przyszłym roku to może warto poczekać, choć pewności niema czy coś w tej kwestii się zmieni. Z kolumn na pewno jak koledzy rekomendowałbym jednak inne rozwiązania takie właśnie jak Heco Aurora, Q Acoutsics, czy coś z Klipscha. Jeśli chodzi multiroom to podobne systemy znajdziesz w produktach Yamahy, Denona, Marantza gdzie możesz łączyć głośniki w tym wypadku tej samej firmy w sieci za pomocą aplikacji i sterować nimi niezależnie, niestety w tym wypadku głośniki są wolnostojące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Pioneera i Onkyo to zdążyłem się zorientować, że jakaś dziwna sytuacja panuje obecnie. Ale co do Pioneera znalazłem jedną ofertę na Allegro:

https://allegro.pl/oferta/pioneer-vsx-933-4k-uhd-hires-wifi-i-bluetooth-gw-10923310388

Jednak nie zależy mi na tym aby to było natychmiast (remont salonu mieszkania dopiero rozpoczynam), więc myślę że i do nowego roku mogę zaczekać na amplituner. Pytanie czy w cenie Pioneera VSX933 mogę mieć jakiś lepszy amplituner? Lub polecacie coś lepszego w tych widełkach cenowych? Myślałem może o amplitunerze z jakimiś podstrefami, tak aby podłączyć do niego głośniki sufitowe z kuchni i łazienki normalnie przewodami, tylko czy wtedy na każda ze stref może funkcjonować niezależnie, będąc podłączonymi do tego samego ampli?

myślę o sufitowych głośnikach, np. Klipsch CS-16c po dwie sztuki w łazience i kuchni plus do tego zestaw pewnie 5.1 do kina domowego.

Dodatkowo nie do końca rozumiem działanie tych systemów Flareconnect, HEOS itd. Czy to polega na połączeniu bezprzewodowym tylko określonych głośników które działają w tym systemie? i każdy producent udostępniając tą technologię, wypuszcza serię głośników współpracujących z tą technologią bezprzewodowo?

Co do kolumn dziękuje bardzo za propozycje, na pewno biorę pod uwagę, ale w salonie potrzebuje zestawu do kina domowego, więc pytanie co dobrać do tych kolumn.

Dzięki za odpowiedzi 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2021 o 21:14, Sebastian Mróz napisał:

Dodatkowo nie do końca rozumiem działanie tych systemów Flareconnect, HEOS itd. Czy to polega na połączeniu bezprzewodowym tylko określonych głośników które działają w tym systemie? i każdy producent udostępniając tą technologię, wypuszcza serię głośników współpracujących z tą technologią bezprzewodowo?

Każdy producent implementuje swoje.

Onkyo i Pioneer oprócz Flare Connect współpracuje także z Sonosem.

Denon ma swój autorski system HEOS i tylko takie systemy do niego zespniesz.

Podobnie jak Yamaha - MusicCast.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...